Як відремонтувати розетку

Remont rozetokРозетка стала іскритися, функціонувати зі збоями або зовсім зламалася? Подібне може статися з різних причин. Однак, незалежно від причини, необхідно якомога швидше усунути неполадку. Щоб уникнути отримання травми і гарантувати правильне виконання робіт, замовте ремонт розеток, який буде проводити досвідчений майстер.

Ознаки того, що розетку треба ремонтувати:

 • специфічний аромат згорілої пластмаси;
  сильне нагрівання, розплавлення передньої частини розетки;
  виникнення диму, іскор, дивних шумів;
  відходження від стінового покриття, розхитаність.

Звичайно розетка ламається через те, що розхитуються контакти. Проводка будинків здебільшого алюмінієва, яка вважається дуже пластичною. Через це контакти кріплення поступово слабшають. Якщо вчасно не полагодити розхитані контакти, незабаром можуть зламатися і кріплення. Розетка може відвалитися від стінової поверхні.

Приготування до ремонту, необхідний інструментарій

В першу чергу, налаштуйтеся на робочий лад. Безліч людей при вигляді будь-яких неполадок, які пов'язані з електричними приладами, впадають в паніку. Не витрачайте час даремно, ремонтуйте розетку, як тільки помітите неполадку. Виконайте знеструмлення житлового приміщення. Звичайно автомати розташовуються в під'їзді, в загальному щитку. Їх підписують за квартирними номерами. Якщо позначення відсутні, потрібний автомат необхідно підбирати, по черзі вимикаючи кожен з пристроїв. Іноді перемикачі знаходяться в квартирі. Вимкніть всі електричні прилади з розеток. Рекомендується робити це до виключення автомата. Вам буде потрібно наступне:

 • комплект викруток;
  заточений ніж;
  ізоляційна стрічка;
  напилок;
  плоскогубці;
  пристрій для визначення напруги.

За допомогою останнього приладу ви зумієте встановити, чи вийде здійснити ремонт. Візьміть пристрій, прикладіть його до проводів. Якщо напруги немає, значить, проблема полягає в проводці. В іншому випадку, можете приступати до лагодження розетки.
В першу чергу, демонтуйте передню частину розетки. Відкрутіть за допомогою викрутки кріпильний гвинт. Якщо основною причиною ремонту є зміна зіпсованого корпусу розетки, викиньте стару панель і монтуйте іншу. Однак подібними діями ремонт завершується дуже рідко. Зважаючи на це після демонтажу корпусу треба постаратися визначити причину неполадок. Для цього відкрутіть болт затиску і виконайте перевірку всіх з'єднань. Розхитані частини потрібно зміцнити за допомогою звичайної плоскої викрутки. Якщо виявите розплавлені кінці проводів, відріжте їх ножем або приберіть кусачками. Виконайте зачистку за допомогою напилка. Не забудьте ізолювати дріт. Усуньте бруд з захисного механізму. Якщо зламаний болт затиску, поміняйте його. У разі, якщо зіпсована клема, доведеться купувати нову розетку. Після того як усунете неполадки, можете монтувати розетку. Включіть автомат, упевніться, що неполадок більше немає.