Монтаж каналізації Львів :: Заміна каналізаційних труб у Львові

Рано чи пізно, кожен з нас стикається з проблемою заміни каналізаційної водовідвідної системи. Для того щоб встановити нові, необхідно демонтувати старі, що вийшли з ладу труби. Не думайте, що захід по демонтажу легка процедура. Певні знання та навички повинні бути присутніми. Демонтаж чавунних труб вимагає особливого підходу.

Підготовчий процес перед заміною труб

монтаж каналізації

Всі дії пов'язані з демонтажем ділять на кілька етапів. Перший етап - підготовчий, враховуємо все, що необхідно в роботі:

 • інструменти для проведення всієї роботи в цілому;
 • нові каналізаційні труби ПВХ необхідного діаметра, для квартири набувають труби для стоку з діаметром 70 мм, труби стояка з діаметром 110 мм, для заміни труб в будинку або на ділянці купують труби відповідно до первісної конструкції;
 • ущільнювачі, фітинги, перехідники, інші необхідні елементи з'єднання, передбачені проектною частиною системи;
 • придбати необхідно для розтрубної системи гумові кільця ущільнення;
 • хомути або інші будівельні кріплення, для фіксації труби каналізаційного стояку на стіні будівлі;
 • трубопровідний компенсатор, в ньому труби з'єднуються, діаметром менше ста десяти мм не підійде;
 • герметик, найпопулярніший серед сантехнічних працівників акриловий і силіконовий;
 • розчин цементу, для фіксації, забивання дірок в стінах.

Для роботи, в якості допоміжних механізмів, знадобляться інструменти:

 • будівельна болгарка;
 • рівень;
 • молоток;
 • зубило;
 • рулетка;
 • предмет для відміток, що пише.

монтаж каналізаційних труб

Підготовчий етап починають з проектування, в ньому враховують абсолютно всі факти і потреби, на папері відображають розміщення труб, місця з'єднань, розрахунки, необхідні для точного придбання метражу труб.

Проводити заміну каналізації і труб каналізації краще одночасно, на це йде однакова кількість часу, кількість сміття в два рази менше, ніж в роздільному монтажі.

Після того як підготовчі роботи проведені, потрібні матеріали та інструменти для роботи куплені, необхідно звільнити приміщення для робіт, що проводяться. Прибрати старі труби (чавун) дуже непросто, краще звільнити приміщення повністю, щоб нічого не пошкодити в процесі роботи, тендітні осколки розлітаються в усі сторони. Так само потрібно убезпечити себе щільним одягом і будівельними окулярами. Після чого приступати до демонтажних робіт.

Порядок виконання демонтажних робіт

Роботи з демонтажу починаються з відключення води по стояку, інакше ризикуєте плавати в відходах, оповістити сусідів про заміну труб і гострої необхідності утриматися від використання каналізації. Робити таку заміну краще в будні дні, коли сусіди на роботі.

Після того як всі оповіщені, вода відключена, демонтують труби. Старі зразки труб просто прибрати не вийде. Для цього доведеться попрацювати болгаркою, молотком і відбійником. Перед демонтажем труб в туалеті потрібно зняти унітаз, якщо він намертво не зацементований в підлозі, в такому випадку його слід акуратно розбити. Варто приготувати ганчір'я, для закупорювання каналізаційних отворів, приємних ароматів не чекайте. Очистіть приміщення від частин водопроводу і унітазу, будуть заважати в процесі. Демонтаж стояка проходить пропилом болгарки на висоті 10 сантиметрів нижче полочной плити, пропили роблять на висоті 60 см від лінії підлоги. Круговий пропив (навколо труби), полегшить демонтаж, якщо ж стояк знаходиться на невеликій відстані від стіни, такий розпил зробити не вийде, максимум можна зробити півколо, що теж непогано. У пропил вставляють зубило, і невеликими впливами молотка потроху вибивають прикипілий до стін чавун.

заміна каналізації

Після переходимо до видалення патрубка в підлоговому перекритті. Робота повинна проводитися акуратно, не можна зламати трубу, яка йде до сусідів. Останки витягують, після поступового розхитування, поспіх поганий порадник.

Якщо такий варіант видалення не представляється можливим, вартує застосувати метод нагрівання. При такому варіанті вилучення знадобиться паяльна лампа, газовий пальник.

Закінчивши витяг, розтруб зачищають до металевої основи, начисто, видаляють абсолютно всі верстви бруду для кращого скріплення.

Тільки після закінчення цих робіт, звільнившись від залишків сміття, переходять до стадії монтажу нового трубопроводу і каналізації.

Три причини зробити монтаж каналізації

Забруднення грунту. Якщо ви все ще думаєте, що злив каналізації удобрює грунт, задумайтеся: «як близько моя каналізація від водоносного шару?». Відходи життєдіяльності людини не є добривом. Вони не фільтруються грунтом на 100%, і без належної утилізації частково потрапляють в систему водопостачання вашого будинку. Результатом такої безгосподарності стає отруєна земля і брудна вода. Чи варто сподіватися на здоров'я вашої сім'ї? Щоб без страху пити воду з свого колодязя, подумайте про монтаж каналізації заздалегідь.

Запах. Відсутність каналізаційної системи або її неграмотний монтаж завжди призводять до утворення засмічень, стійкого неприємного запаху в будинку. Чи варта економія таких жертв? Довірте монтаж каналізації професіоналам, і ви оціните красу заміського життя без «ароматів» громадського туалету.

Комфорт. Життя у власному будинку - це суцільні переваги. Якщо, звичайно, не позбавляє вас благ цивілізації. Монтаж сучасної каналізаційної системи дозволяє зробити мрії городян реальністю: жити за містом з міським комфортом.

Монтаж труб каналізації в домі

Сучасний ринок рясніє величезним асортиментом різних труб для каналізаційних систем. Переважна більшість, з яких виготовлено з пластика, і це не дивно, адже пластик - матеріал легкий, міцний і довговічний. Такі труби здатні витримувати вплив на них зовнішнього середовища, що є однією з ключових деталей при роботі зі стояками. У цій статті поговоримо, як здійснити монтаж таких труб каналізації в домі.

Перевага пластикових каналізаційних труб

заміна каналізаційних труб

Плюсом пластикових каналізаційних труб буде їх невелика питома вага, яка дозволяє спокійно працювати з трубами своїми руками, не залучаючи додаткової спецтехніки. Пластикові труби мають гладку внутрішню поверхню, що практично виключає варіант їх засмічення.

І ще одна перевага даного матеріалу - низька ціна. Що робить їх поза конкуренцією з трубами, виготовленими з інших матеріалів.

Всупереч всім перерахованим вище перевагам, монтажу труб каналізації в домі слід приділяти велику увагу, оскільки неправильне монтування їх в каналізаційну мережу (КС) може звести всі переваги таких труб до нуля. Так, при неправильній установці труби або вигину, в деяких місцях можуть з'являтися засмічення, які паралізують роботу всієї каналізаційної мережі. Це часто відбувається в будинках приватного типу, рідше - в міських багатоквартирних будинках. Так як в останніх встановлюються труби більшого діаметру, ніж в приватному будинку, це дозволяє припустити незначні похибки.

Система каналізації

Каналізаційні системи дуже часто засмічуються. Найчастіше це відбувається не через порушення при установці каналізаційної системи, а через те, що її часто використовують не за призначенням, викидаючи в неї різне сміття.

Але списувати помилки монтажу труб каналізації в домі теж не можна. Так як деякі «майстри» використовують для системи каналізації труби з шорсткою поверхнею, які засмічують на порядок частіше гладко покритих. Ще одна помилка - це неправильно складений план КС, а складання виконане вірно, то результатом стане якісно зібрана неробоча СК, яка буде засмічуватись в місцях великих кутів вигину і поворотів.

Це все необхідно передбачити, перш ніж починати встановлення каналізаційної системи.

Підготовка труб

Перш, ніж починати монтаж труб каналізації в домі, необхідно підігнати труби за розміром. Це робиться шляхом їх нарізки. Даний процес виконується кількома способами:

 1. Відрізним верстатом - в результаті краю розрізи виходять чистими і гладкими. Зручно використовувати даний верстат для відрізки великої кількості труб.
 2. Спеціальна пила - результат теж досить приємний, не поступається за якістю відрізу відрізного верстата. Даний спосіб дуже зручний, так як пила не займає великого простору.
 3. Ножівка по металу - цей спосіб самий бюджетний. Якщо ви не хочете витрачати зайві гроші на покупку спеціальної пилки або ще гірше - відрізного верстата, то вам підійде звичайна пила по металу, яка є практично у кожного майстра.

Як не крути, а щоб відрізати трубу даними способами необхідний вільний простір. Що робити, якщо його практично немає? У замкнутих просторах куди не підлізти пилкою, використовують сталевий трос, прикріплений до ручок. Трубу в даному випадку не відрізають, а перетирають під прямим кутом. Якість такого відрізу непорівняти з аналогічним відрізом пилкою, але постаратися доведеться, інакше стикування не буде якісним.

Важливо! При виконанні відрізу, зазвичай залишаються задирки. Їх необхідно видаляти, так як при подальшому монтажі вони будуть заважати якісному склеюванню. Також вони будуть створювати перешкоди стоків, що просуваються в трубі.

Видаляються вони легко за допомогою звичайного кухонного ножа, шляхом скобления місць відрізу. Слід виконати дану роботу якісно, адже від того як ви очистили місця склеювання буде залежати вся функціональність вашої конструкції.

Монтаж труб каналізації

 1. Перше, що необхідно зробити - це дізнатися рівень чистової підлоги. Важливо знати точно, а не приблизно: скільки сантиметрів буде залито до рівня «нуль». Це необхідно для того, щоб точно вивести розводку під зливи: душа, раковини, туалету і т.д.
 2. Наступний етап - ставимо позначки, де, і на якій відстані буде встановлено кожен елемент конструкції. Можна використовувати крейду, будівельний олівець або маркер.
 3. Потім наносимо позначки на труби і фітинги, вимірявши при цьому правильні кути нахилу елементів конструкції.
 4. Для забезпечення герметичності каналізації, всі труби, вигини і з'єднання повинні бути ретельно виміряні і підігнані. Щоб цього досягти, необхідно спочатку все виміряти, спробувати поєднати, а потім вже склеювати.
 5. Обов'язково перевірте стикування деталей, так як труба, при правильному з'єднанні, повинна заходити в розтруб більше, ніж наполовину без зусиль, а далі - з невеликою натугою. Якщо це так, значить, підгонка виконана правильно.
 6. Обов'язково обробіть місця з'єднання труб наждачним папером нульовкою, поки вона не стане шорсткою.
 7. Монтаж труб каналізації в домі передбачає застосування спеціального клею для з'єднання. У магазинах є великий вибір такого клею, вивчіть інструкцію, прикладену до труб, і дізнайтеся - який саме клей рекомендує виробник.
 8. Метиленхлорид - це речовина, яка знежирює і пом'якшує труби в місцях стикування при склеюванні. Його також необхідно використовувати.
 9. Нанесення клею проводиться тампоном, який повинен йти в комплекті з клеєм, але зручніше буде користуватися звичайною кистю. Місце стику на трубі покривається досить великим шаром клею, а стик в розтрубі - невеликим.
 10. Після нанесення клею на стики з'єднувальних поверхонь, труба вставляється в розтруб так, щоб позначки, нанесені на деталі, що з'єднуються, перебували в парі сантиметрів одна від одної. На деякий час слід зафіксувати конструкцію в такому положенні на 10-15 секунд.
 11. Далі деталі обертаються таким чином, щоб позначки співпали. При правильно виконаній склейці, зайвий шар клею повинен вийти назовні.
 12. Після склеювання, деталі слід утримувати близько 1 хвилини. Потім стик промащується клеєм для надійності.

В середньому, на одну операцію зі склеювання йде близько 2 хвилин так, що монтаж труб каналізації в домі не займе багато часу. Але і поспішати, теж не варто.

Виконуючи всі перераховані вище правила в точній послідовності, ви без зусиль зможете самі змонтувати каналізаційну систему, не вдаючись до допомоги дорогих фахівців. Успіхів вам у ваших починаннях!