Монтаж пластикових труб Львів :: Заміна труб пвх ціни у Львові

Комплексна заміна труб в квартирі є дуже відповідальним завданням і її виконання найкраще довірити професіоналам. Наприклад, така робота як заміна труб у ванній, вимагає відповідального підходу, так як можливо непорозуміння з сусідами знизу через протікання. Сама по собі розводка труб у ванній обов'язково повинна здійснюватися професійними сантехниками.

Важливо розуміти, що сучасні умови диктують і сучасні методи роботи, так монтаж поліпропіленових труб дозволяє значно підвищити надійність всієї системи. А надійність повинна бути на такому рівні, на якому виконується прокладка труб опалення, адже це роботи, які можна порівняти за важливістю. Залежно від умов на об'єкті, здійснюється прихована або відкрита прокладка труб водопостачання. У кожного з цих способів є свої переваги і недоліки. Заміна сантехнічних труб з прихованою прокладкою дозволяє додати приміщенню більш естетичний вигляд, а також запобігає ненавмисне пошкодження магістралі.

монтаж пластикових труб

Іноді приховати труби немає можливості. У цьому випадку серед переваг швидка заміна пластикових труб водопостачання, а також легкість доступу до них в майбутньому. Таке розташування може стати в нагоді, коли утворюється засмічення труб, прочищення якого не буде в даному випадку ускладнене. Розводка труб водопостачання в комплексному вигляді здійснюється легко і ефективно. Основоположним принципом такої роботи повинен бути високий професіоналізм і наявність глибоких знань в даній галузі.

Тому вкрай важливо монтаж металопластикових труб довіряти тільки фахівцям, щоб уникнути проблем в майбутньому. При здійсненні будь-якого монтажу труб з сучасного матеріалу, найчастіше потрібна не тільки висока кваліфікація установників, але також спеціальне обладнання. Тому, вибираючи фахівців, необхідно робити акцент також на цьому питанні. Розводка труб в квартирі для установки санфаянсу, просто не може здійснюватися повністю вручну. Професійний підхід, перш за все, полягає в тому, що заміна трубопроводу здійснюється один раз і на довгий час. З точки зору надійності в майбутньому, потрібно вкрай серйозно підходити до вибору виконавців. Адже саме завдяки якісній роботі розводка труб води виконується швидко і ефективно. Ще одним важливим аспектом підготовки приміщення є заміна труб опалення. Фактор, який безпосередньо впливає на самопочуття і комфорт. Тому його важливість ні в якому разі не можна недооцінювати. Розводка труб опалення повинна здійснюватися за заздалегідь розробленим планом, для того щоб тепло зберігалося максимально ефективно. Знову таки, як і заміна водопровідних труб, така робота легко здійснюється за допомогою фахівців. Ще одним моментом, який необхідно здійснити на належному рівні є заміна труб каналізації. Важливість таких дій складно переоцінити, і ставитися до цього слід дуже уважно. Тому розводка труб каналізації повинна бути своєчасною.

заміна пластикових труб

Досвідченими фахівцями найчастіше одночасно проводиться заміна труб у ванній кімнаті і туалеті. Це дозволяє заощадити час і фінансові вкладення. Грамотно складений план робіт, за допомогою якого здійснюється заміна труб в туалеті, дозволяє уникнути непотрібних затримок, а якісна розводка сантехнічних труб, включаючи кухню і інші приміщення, робить менш можливим засмічення труб в майбутньому. Прокладка труб у ванній вимагає більш ретельного підходу, так як основний обсяг води проходить через цю кімнату. Щоб мінімізувати ризик витоку, саме в цьому місці проводиться заміна водопровідних труб з пластику в першу чергу.

Прокладка труб каналізації в сучасних умовах надає широкий вибір матеріалів. Завдяки високому розвитку даного сегмента, зараз прокладка труб у ванній, наприклад, не представляє для професіоналів складності. Важливо розуміти, що тільки завдяки фахівцям заміна труб на пластикові відбувається з високою швидкістю, а головне якістю. Дуже часто в такій роботі використовується зварювання поліпропіленових труб, а з таким завданням людина без високого рівня підготовки впорається не в змозі. Зростання рівня сантехнічних робіт дозволяє говорити про те, що заміна водопровідних труб стала невід'ємною частиною будь-якого ремонту, як в приватному будинку, так і в квартирі.

Заміна труб у ванній можлива з використанням труб з поліпропілену, пластика, міді, а також комбінації металу і пластика - монтаж металопластикових труб. Останній варіант найкращим чином поєднує переваги обох типів матеріалу: з одного боку, метал забезпечує довговічність і виняткову міцність, з іншого - пластик допомагає захистити від утворення іржі і сольових відкладень, які руйнують труби. Матеріал труб впливає також і на те, яким чином вони будуть стикуватися: знадобитися для цього безліч різнокаліберних перехідників і фітингів, або ж трубу можна буде зігнути під потрібним кутом і заощадити час і кошти.

Є також і різні способи заміни труб у ванній (сантехніка): наприклад, поліпропіленові труби можна з'єднувати за допомогою спайки або зварювання. Фахівець допоможе визначитися з матеріалом і маркою труб, демонтувати старі труби, перекривши водопостачання, і зробити всі роботи максимально безпечно.

Основні вимоги до монтажу водопроводу з поліпропіленових труб

монтаж труб пвх

Ось вимоги, яких слід дотримуватися, виконуючи монтаж водопроводу з поліпропіленових труб:

 • Всі використані матеріали повинні бути очищені від забруднень і бути без пошкоджень.
 • Здійснювати монтаж водопроводу з поліпропіленових труб слід при температурі повітря не менше +5 градусів (при менших температурах паяльник швидко остигає; то ж при вітрі; якщо уникнути пайки в несприятливих умовах неможливо, то паяльник краще захищати від вітру, а температуру встановлювати на максимум, при цьому попередньо спробувати якість пайки на обрізку труби або на бракований фітингу).
 • Всі поліпропіленові елементи потрібно берегти від відкритого вогню і механічних пошкоджень.
 • Нарізка різьблення на поліпропіленових елементах не допускається.

Труби краще ставити армовані - і на холодну і на гарячу воду. Звичайно, на холодній воді і неармована труба піде, але краще перестрахуватися, ніж міняти трубу, що лопнула. Так, відбувається це рідко, можливо, трапляється просто неякісна труба ... але тим не менше, краще перестрахуватися, різниця в цінах невелика.

Інструменти для монтажу водопроводу поліпропіленових труб

заміна труб пвх

А це інструменти, за допомогою яких виконують монтаж водопроводу з поліпропілену:

 • Апарат електрозварювальний, призначений для пайки поліпропіленових труб, забезпечений насадками потрібного діаметру.
 • Ножиці для різання поліпропіленових труб (можна використовувати електричний лобзик або ножівку по металу).
 • Інструмент для видалення задирок, які утворюються на трубі після розпилу (чи то рашпіль, то чи напилок з великою насічкою, то чи гострий ніж - що вам зручніше).
 • Рулетка і олівець для розмітки місця відрізання труби.

Чому водопровід саме з поліпропіленових труб?

Чому ми рекомендуэмо саме поліпропіленові труби для системи водопостачання, а не металопластикові?

З'єднання поліпропіленових труб набагато міцніше. Основний же захистом від витоку води в металопластикових трубах є гумові прокладки на ніпелях фітингів, які під впливом води (особливо якщо вода поганої якості) швидко розпадаються.

Однозначно металопластикові труби (місця їх з'єднань) не можна ховати ні під плитку, ні під штукатурку, ні під гіпсокартон. Та й взагалі при сильному перепаді тиску (гідроудару) з'єднання на цих трубах можуть руйнуватися (і руйнуються, про що навіть продавці попереджають).

Особливості процесу монтажу напірних труб ПВХ

Труби ПВХ активно використовуються для створення трубопровідних систем різного призначення. Величезна популярність цих труб обумовлена багатьма перевагами, до яких відноситься легкість, оперативність і простота монтажу. Улаштування напірних комунікацій з полівінілхлоридних труб виконується вручну із застосуванням розтрубноъ або клейовоъ технології без використання спеціального обладнання.

Монтаж труб ПВХ усередині приміщень може виконуватися, як прихованим, так і відкритим способом. Зовнішні трубопроводи укладаються в траншеї, ширина яких повинна бути більше діаметра труб не менше, ніж на 40 см. Це дозволить створити комфортні умови при виконанні робіт.

Монтаж ПВХ труб починається з підготовчого етапу, що включає кілька обов'язкових операцій. В процесі підготовки потрібно

 • Рівно відрізати кінець труби;
 • Видалити задирки;
 • Очистити робочі поверхні від пилу;
 • Зняти фаску під 15-градусним кутом.

Найчастіше монтажники халатно відносяться до підготовчого етапу, але абсолютно даремно. Наприклад, якщо не зняти фаску, то може статися видалення клею з внутрішньої поверхні фітинга при введенні в нього труби. Якщо не очистити поверхні, то сторонні частинки, що залишилися, не дозволять отримати якісне з'єднання. Тому важливе не тільки механічне очищення, а й знежирення поверхонь. Всі ці порушення негативно позначаються на якості і надійності трубопроводу, скорочуючи його термін служби.

Подальші операції залежать від обраного способу з'єднання.

Способи з'єднання напірних труб ПВХ

Розтрубний спосіб

Після розкрою і підготовки труб, необхідно:

 • Перевірити, чи правильно розташована ущільнююча прокладка в розтрубі - вона повинна розташовуватися рівно. Опуклості і прогини неприпустимі;
 • Нанести на ущільнювач і рівний кінець труби силіконову змазку;
 • Поєднати елементи, витримуючи єдину вісь.
Клейовий спосіб

Технологія клейового з'єднання труб ПВХ включає наступні етапи:

 • Підготовку. Розрізання, видалення задирок і пилу, зняття фаски. Важливо, щоб зріз був виконаний строго по вертикалі, тобто під кутом 90о по відношенню до осі труби. Це безпосередньо впливає на якість клейового з'єднання;
 • Попереднэ стикування. Трубу слід ввести в фітінг і зробити мітку, що позначає, на який відрізок слід наносити клей;
 • Знежирення робочих поверхонь. Міцність і надійність з'єднання знежирених елементів на 10% більше, в порівнянні з незнежиреного. Саме тому дана дія так важливо, щоб уникнути подальших протікань і аварій;
 • Нанесення клею на зовнішній відрізок труби і всередину фітингових вироби. Важливо рівномірно розподілити клеючий склад по поверхні;
 • З'єднання. Ввести трубу в фітінг, зафіксувати, а потім повернути на чверть обороту. Це дозволить клеючому складу ще більш рівномірно розосередитися. Після цього категорично забороняється обертання і зсув з'єднаних елементів;
 • Видалення надлишків клею, використовуючи чисту серветку;
 • Витримування виробу до повного висихання.

Температура монтажу труб ПВХ при клейовому способі може варіювати в межах від + 10 ° С до + 30 ° С. Також на міцність з'єднання впливає тривалість технологічної паузи (час від моменту нанесення клею до введення труби в фітінг). Бажано, щоб час до з'єднання елементів не перевищило 20-25 секунд.

Треба сказати, що точне дотримання всіх нюансів технології монтажу дозволяє отримати надійне з'єднання, розраховане на довгий термін служби. При невиконанні всіх вимог клейовий шов може вийде не настільки якісним і термін служби трубопроводу буде менше.