Монтаж гіпсокартону на стіну та стелю Львів. Підвісні стелі з гіпсокартону

Ціна - 150грн за кв. м

Замовити - 097-729-85-52 | 073-729-85-52

Монтаж гіпсокартону Львів. Гіпсокартон з'явився на ринку здавна і його застосовували багато років для виконання оздоблювальних робіт. Чому ж використовують саме гіпсокартон? Він зручний у використанні, його легко різати, добре вирівнює поверхню, на нього можна клеїти будь-який оздоблювальний матеріал, наносити ґрунтовку і фарбувати. Тому потрібно більш детально розглянути основні аспекти при монтажі гіпсокартону на стіну та стелю.

Питання по технології монтажу гіпсокартону у Львові

Будь-які оздоблювальні роботи потрібно виконувати після повного вивчення правильного порядку монтажу, характерних особливостей матеріалу і інших важливих аспектів.

Який гіпсокартон вибрати

стелі з гіпсокартону

Існує кілька видів гіпсокартону, з яких потрібно буде вибирати виходячи з умов експлуатації, температурного режиму приміщення і стану вологості.

 • Сірий гіпсокартон. Такий тип можна використовувати в приміщеннях, вологість яких на нормальному рівні.
 • Рожевий або світло-фіолетовий. Призначається для ділянок приміщень з високою температурою. Має абревіатуру ГКЛП і повинен використовуватися, якщо поруч є піч або камін.
 • Зелений колір означає, що матеріал вологостійкий. Він підійде для кухні або ванної.
 • Темно-сірий або блакитний. Їх радять використовувати в кухні, тому що в ній поєднуються вогнестійкість і вологостійкість.
 • ГКЛА застосовується, щоб робити арочні конструкції. Товщина пластичних аркушів становить 6-7 мм.

Чим кріпиться гіпсокартон

Листами ГКЛ можна обробляти як стіни, так і стелі.

В тому і іншому випадку використовують алюмінієвий профіль або дерев'яні бруски, які потрібно кріпити на стелях з відстанями один від одного в 35-45 см, а на стінах в 60 см.

Варто відзначити, що, крім більшого матеріалу, на підвісні стелі з гіпсокартону, потрібні ще й підвісні профілі, щоб закріплювати на них горизонтальні.

Інструменти для монтажу гіпсокартону

монтаж гіпсокартону

Монтаж гіпсокартону у Львові листами вимагає абсолютної точності. Тому потрібно використовувати спеціальні інструменти з контролю рівня поверхні і пристосування для розмітки місць кріплення.

 • Будівельний рівень.
 • Косинець.
 • Олівець.
 • Рулетка.

Визначення місця кріплень недостатньо, потрібно буде зробити отвори, тому буде потрібно перфоратор для кам'яних стін. До того ж будуть потрібні ще

 • рубанок для дерев'яних брусків;
 • ножиці по металу;
 • різак по гіпсокартону;
 • шуруповерт.

За допомогою цих інструментів можна буде надійно прикріпити ГКЛ на поверхню.

Що насамперед покривати: стіни або стелю

Найчастіше виникає питання про те, що робиться першим: стіни або стеля з гіпсокартону. Деякі рекомендують спочатку стіни покривати, інші насамперед стелю. Все залежить від певного порядку дій і способу кріплення каркаса до поверхонь.

Але найкраще в першу чергу, кріпити стельовий каркас до стін. Якщо спочатку закрити стіни, то це не стане можливим.

Як зробити монтаж гіпсокартону Львів своїми руками?

Стелі з гіпсокартону. Монтаж стельової конструкції

підвісні стелі з гіпсокартону

Монтаж гіпсокартону ділиться на два етапи.

Перший етап - розмітка. Проводять горизонтальні лінії для розмітки стель, щоб виявити правильний рівень, враховуючи той факт, що не всі стелі абсолютно рівні.

Щоб почати розмічати, потрібно визначити найнижчу точку стелі в приміщенні. Щоб визначити це, можна скористатися рулеткою і виміряти висоту від підлоги в кожному з кутів приміщення.

Найнижча точка буде початковою точкою монтажу гіпсокартону на стелю. Потрібно буде зробити розмітку під підвісні елементи. Відстань від профілю до поверхні стелі повинна бути близько 40 см. Вибір виду і розмірів профілю здійснюється від типу приміщення.

По периметру бічних стін на стелі потрібно позначати кожні 40 см мітки для створення паралельних ліній. Після чого з'єднати між собою ці позначки, і вийде своєрідна клітинна структура.

Після першу лінію потрібно розбити кроком в півметра. Другу лінію розбивають таким же чином, але робити це при врахуванні, що перший розподіл не в півметра, а в чверть метра. Третя лінія аналогічно першій, четверта - другий і так далі. В кінцевому підсумку виходить схема як на шаховій дошці, по який будуть кріпитися підвісні профілі.

Монтаж гіпсокартону на стіну Львів. Ми переходимо безпосередньо до монтажних робіт. Розглянути процес монтажу ми пропонуємо на прикладі однієї з найпоширеніших конструкцій, але, в той же час, - не самої примітивної, а саме - хвилеподібний виступ (подіум) уздовж стіни. На нашій практиці кожен четвертий замовник хотів бачити у себе саме такий результат.

гіпсокартон ціна львів

Давайте розглянемо процес монтажу поетапно:

 • проектування / закупівля необхідних матеріалів / підготовка інструментів;
 • підготовка поверхні стелі. Необхідно закрити тріщини і прибрати грибок, після чого - обробити поверхню антисептиком, якщо, звичайно, тріщини і грибок присутні;
 • визначення рівнів майбутньої стелі: перший - 10-12 см, другий - 5-10 см. Для цього використовуйте лазерний або водяний рівень (лазерний - зручніше). Хотілося б вас застерегти: не відзначайте лінію в тому місці, в якому проходить електропроводка (!);
 • з'єднання ліній з використанням нитки, що відбиває;
 • якщо ви плануєте вбудувати світлодіодне підсвічування, - то необхідно відразу намітити місця, де будуть розташовані кріплення. Якщо подіум вийшов ширше, ніж 80 см, - конструкцію слід додатково підсилити;
 • фіксація профілів по периметру;
 • складання конструкції з профілів, яка стане каркасом для хвилеподібного подіуму. Перший рівень поки чіпати не потрібно;
 • збірка всієї конструкції.
 • прокладка комунікацій і електропроводки;
 • фіксація профілю CD-60 за допомогою «пішок»;
 • обшивка каркаса ГКЛ. При роботі не забувайте залишати технологічний (дилатаційний) зазор (± 6 мм). Це допоможе зняти з листів зайве навантаження і зберегти їх в цілості довгі роки;
 • грунтовка стелі;
 • після висихання грунтовки - приклейте серпянку на стики, а на кути виступаючих елементів - арочний куточок. Фіксувати цей елемент слід за допомогою розведеної шпаклівки;
 • нанесення первинного шару шпаклівки;
 • штукатурка;
 • грунтовка / нанесення вторинного шару / грунтовка;
 • фарбування після висихання шпаклівки;
 • підключення освітлювальних приладів.

Ось і всі етапи монтажу гіпсокартону на стелю, пройшовши через які ви отримаєте ідеальний результат.

Монтаж гіпсокартону на стіни Львів

Монтаж стін гіпсокартонними листами має ті ж особливості, як і на стелю, за винятком відстані листів від існуючої поверхні. Тут потрібно витримати не менше 50 см, а лінії розмітки повинні наноситися з відстані не 0,4 м, а 0,6.

Такий варіант з меншим використанням профілів пояснюється тим, що для вертикальних конструкцій вплив гравітаційних сил на кріпильні елементи менше. Розстановка також як і на стельовий каркас має картату структуру.

Обшивка стін гіпсокартоном завжди починається з підготовки цих самих стін. Чим ретельніше вони будуть підготовлені, тим простіше пройде процес обробки, і тим довше вона прослужить.

В першу чергу, стіни необхідно очистити від бруду, пилу і старої обробки. Якщо у вас вже стояла навісна система, то проблем не виникне, досить просто прибрати старий каркас. Якщо ж на стінах були шпалери або тим більше фарба, то доведеться добряче попрацювати.

Шпалери, які погано відриваються, слід рясно змочити мильним розчином і залишити на кілька годин. Після цього, вони з легкістю відійдуть від заснування.

З фарбою така хитрість не пройде, але на щастя сьогодні, в будь-якому будівельному магазині можна знайти спеціальну змивку, яка розчиняє верхній шар покриття, і воно відстає від стіни, не залишаючи й сліду.

Важливо! Змивки для фарб виготовляються з хімічних розчинників, тому працювати з ними потрібно дуже акуратно. Обов'язково використовуйте засоби індивідуального захисту, і провітрюйте приміщення під час і після роботи.

Після того, як всі елементи старої обробки видалені, стіни потрібно ретельно вимести, і тільки після цього нанести шар грунтовки глибокого проникнення.

Монтаж гіпсокартону. Багато хто нехтує цим процесом, вважаючи, що якщо гіпсокартон монтується на каркас, і у нього немає прямого контакту зі стіною, то і антисептики не потрібні.

Насправді дуже потрібні. Цвіль, яка розвивається через скупчення конденсату, рано чи пізно вийде на поверхню і залишить на декоративній частині обробки неприємні плями, видалити які буде неможливо.

Після нанесення грунтовки потрібно дати просохнути, на що може піти від години до декількох діб, в залежності від температури в кімнаті і рівня вологості. Після того як всі стіни ретельно просохли, можна сміливо переходити до наступного етапу.

Підвісна стеля з гіпсокартону. Будуємо каркас

Ну, ось ми і підійшли до самого важливого і відповідального етапу нашої роботи - монтажу каркасу. І перед тим, як перейти до кріплення напрямних, необхідно вибрати з чого вони будуть виготовлені.

Існує мінімум три варіанти:

 • Дерево. Найдешевший, але найменш якісний матеріал для виготовлення каркаса під гіпсокартон. Основний недолік дерева полягає в тому, що з часом воно починає накопичувати вологу, і деформуватися, а це може призвести до незворотних наслідків. Звичайно, цього можна уникнути, використовуючи спеціальні просочення для дерева, але термін служби це продовжить ненадовго.
 • Металевий профіль. Матеріал середньої цінової категорії, що має лише один, але дуже суттєвий недолік - схильність до корозії. Згодом метал почне іржавіти, і на обробці можуть з'явитися жовті плями, які буде складно, а може бути і неможливо видалити. Захистити від цього може фарба, але тоді ціна самого профілю зросте в кілька разів.
 • Оцинкований профіль. Найдорожчий, але і самий надійний матеріал для виготовлення каркаса. Шар цинку не дає металу іржавіти, і служить такий профіль набагато довше. У будь-якому випадку, це найоптимальніший варіант, який слід застосовувати, не дивлячись на його вартість.

Отже, з матеріалом ми визначилися, і можна переходити безпосередньо до виготовлення. І в першу чергу необхідно нанести розмітку.

Тут важливо дотримуватися відстані між напрямними. Необхідно, щоб вона не перевищувала 50 сантиметрів. Тільки так ваша обробка вийде надійною і міцною.

Спочатку до стіни кріпляться схили, відстань між якими теж має бути мінімальною, потім, до цих підвісів фіксуються напрямні профілі. На цьому етапі важливо дотримуватися рівня всіх напрямних. Якщо між ними буде перепад, то і обробка вийде нерівною.

У порівнянні з усіма попередніми етапами, цей самий простий і швидкий, але звичайно, за умови того, що каркас був побудований рівний, без перепадів і зламів. Тепер залишилося просто нарізати гіпсокартонні листи в необхідний нам розмір, і, прикладаючи їх до каркаса, фіксувати саморізами по металу.

Як ми вже говорили вище, ніяких отворів під саморізи свердлити непотрібно, вони самостійно проб'ють собі шлях і притягнутий лист до основи.

Найважливіше, це пристосуватися до закручування. Саморіз повинен топитися в гіпсокартон, щоб його капелюшок не виступав над поверхнею, але при цьому, він не повинен потопати занадто глибоко. В цьому випадку саморіз зруйнує гіпс, і кріплення не вийде.

Перед тим, як приступити до роботи, рекомендуємо вам потренуватися на невеликому відрізку, і тільки після того, як рука звикне до інструменту, братися за обробку.

Підвісні стелі з гіпсокартону. Затирання швів

Завершальним підготовчим етапом робіт під обробку гіпсокартонної поверхні є затирання швів між листами. Для цього буде потрібно армована сітка і шпаклівка.

Зробити свій монтаж ГКЛ на стелю і стіни Львів самостійно представляється можливим. Варто відзначити, що при виконанні робіт потрібно витримувати точність і робити кріплення надійними і міцними.