Водяна тепла підлога Львів :: Монтаж :: Ціни підключення теплої підлоги

150грн/м2

Водяні теплі підлоги - надзвичайно популярна система опалення. І не була б вона такою, якби не її унікальні властивості. Але щоб ці властивості виявлялися в повній красі, по здоровому потрібно потурбуватися правильним укладанням теплої підлоги. Адже якщо ви порушите який-небудь аспект, то є ризик просто поховати систему в стяжці. І такі випадки досить часті.

Покриття для водяної теплої підлоги. Яке підходить краще?

Розберемо детально монтаж теплої підлоги під ідеальне чистове покриття для теплої підлоги. Сьогодні при всьому багатстві вибору способів будівництва будинків і вибору будівельних матеріалів спливає проблема: як всю красу ремонту не зіпсувати батареєю, що висить на стіні?

тепла підлога

Багато хто вже зрозумів, що виручити в такій ситуації можуть теплі підлоги. Ось чому сьогодні системи теплої підлоги набирають популярність. Це красиво, вірніше система теплої підлоги ніяк не впливає на ваш інтер'єр. Тепла підлога - це економічно. Витрати на опалення зменшуються до 50-ти відсотків. Тепла підлога - це здорово. Можна ходити в трусах і босоніж цілий рік.

Про всіх плюсах системи теплої підлоги треба розуміти, що все треба зробити правильно. І грамотно підібрати саме чистове покриття для теплої підлоги. Так як не всі чистові покриття придатні для влаштування поверх системи теплої підлоги.

Існує кілька видів основного підлогового покриття:

 • Ламінатна і паркетна дошка, що має розміри - 6-12 мм. Матеріали укладають на фанеру або клей.
 • Ламінат - ще один вид підлогового покриття, розміри якого - 0,7-5мм в висоту. Не вимагає фіксації, досить укласти на клейку основу.
 • Керамічна плитка - це різновид покриття, що використовується більше в ванних кімнатах. Товщина вироби - 5-12 мм. Кріпиться на клей.
 • Ковролін - популярний різновид матеріалу, де товщина ворсу - 4 мм. Ворс виготовлений з тканинного матеріалу, а товщина основного покриття становить 6мм.
 • Паркетна дошка має розміри не більше 20 см. Основні дошки добре укладаються на клей.

Монтаж теплої підлоги Львів :: Як провести розрахунки обраного приміщення

Для кожного типу підлогового покриття, вибирають однакову площу приміщення і однаковим кроком укладання труби теплої підлоги. Всього варіантів буде 5, тому що представлені розрахунки призначені для кожного покриття окремо.

Важливо пам'ятати, що в приміщенні, де постійний потік людей, температура підігріву не повинна перевищувати 26 градусів.

Встановлення теплої підлоги у Львові :: Характеристики

тепла підлога ціна

Так як система теплої підлоги є низькотемпературною системою опалення, значить чистове покриття повинне бути здатне швидко пропускати через себе низьку температуру. Це називається теплопередача. Так само чистове покриття повинне бути максимально натуральним, що так само впливає на теплопередачу.

Ще одна властивість, яким має володіти чистове покриття для теплої підлоги - це щільність. Чим щільніше матеріал, тим теплопровідність краще. Це звичайно не відноситься до штучних матеріалів і матеріалів теплоізоляції.

Можна довго перераховувати властивості чистового матеріалу для систем теплої підлоги. Але на перших порах для розуміння досить тих трьох властивостей, які перерахувані вище.

Зараз ми хочемо розібрати ці основні характеристики докладно і під них підібрати ідеальне покриття для систем теплої підлоги.

Отже, перша характеристика - це хороша теплопровідність. Краща теплопровідність буде само собою у каменю.

Тепер саме час перерахувати ті натуральні матеріали, які ми можемо використовувати при обробці чистового покриття підлоги для систем теплої підлоги водяної.

Покриття для монтажу теплої підлоги з натуральних матеріалів

Монтаж теплої підлоги Львів. До таких покриттів відносяться мармур, граніт, керамограніт, керамічна плитка, кахель і так далі. Тобто підійдуть будь-які матеріали з подібними властивостями і характеристиками.

тепла підлога під ламінат

Отже, тепла під підлога плитку це найідеальніший і компромісний варіант. Так само у плитки або натурально каменю є додаткові плюси. Таке покриття швидко передає тепло. Багатьом знайоме це відчуття наповнення всього тіла теплом, коли Ви голою ступнею стаєте на мармур з системою теплої підлоги.

Чистове покриття з натурального каменю або плитки легко прибирати. Ганчірочку взяв, пил змахнув і все. Дуже зручно і виглядає красиво, і багато.

Є ще така важлива властивість покриття для теплої підлоги, як щільність. Якщо ми візьмемо, наприклад, мармур натуральний щільний і звичайну керамічну плитку, то у мармуру теплопровідність буде краще.

Те ж ставитися, наприклад, до таких покриттів, як паркет і ламінат. Якщо паркет роблять із щільних сортів деревини, як, наприклад, коригуючі, то теплопровідність у нього менше.

При цьому ламінат - це штучно зроблений матеріал з використанням натуральних матеріалів. Отже, теплопровідність у паркету краще.

Тепер трохи підсумуємо. Якщо Ви плануєте в своєму будинку встановити системи теплої підлоги, будь то електричні або водяні, то подбайте про те, щоб чистове покриття по максимуму було з натурального каменю, керамічної плитки або кахлю.

Монтаж водяної теплої підлоги Львів :: Ламінат

Це різновид деревної плити з волокнами, що відрізняється великою щільністю. Основним шаром є декоративно-захисна плівка.

Перед початком розрахунків уточнюють всі деталі. Крім основного матеріалу покриття, вважають цементний розчин, а також утеплювачі.

Якщо площа кімнати 50 м², то товщина утеплювача, ламінату і розчину - 4/1 / 0,2 см.

Шари під трубами теж будуть трьох видів: бетон і два утеплювача. Товщина елементів під трубою - 22, 2 і 4 см.

Після вибору середньої температури теплоносія, наприклад 40 ° С, то значення потоку вгору будуть 72 Вт / м², а максимальна температура підлоги - 26 ° С. Ці розрахунки дозволяють визначити яке покриття краще підходить.

Встановлення водяної теплої підлоги Львів :: Ковролін

утеплення підлоги

Це різновид підлогового покриття, що відрізняється від інших видів своєї м'якістю. Продається в рулонах, де на кожному варіанті може бути присутнім малюнок або красивий орнамент.

Різниця між установкою ковроліну і ламінату помітна вже на початку, коли мова йде про зміни над трубою. В цьому випадку залишається тільки підлогове покриття і цементний розчин. Товщина - 4 і 1 см.

Шари під трубами залишаються незмінними, бо не залежать від змін покриття. Товщина бетону і двох утеплювачів - 22, 2 і 4 см.

При розрахунку дають таку ж температуру, що і в першому варіанті (40 ° С). Після підрахунку, помітно знизився потік вгору - 60.1 Вт / м², а максимальна температура приміщення - 25 ° С.

Монтаж теплої підлоги у Львові :: Паркетна дошка

Цей вид підлогового покриття виготовляється з різних сортів дерев. Залежно від типу виготовлення відрізняється різними видами. За встановленими загальноприйнятим правилам, під це покриття необхідно встановити додатковий утеплювач. Тому поверх труби теплої підлоги тепер три шари, разом з утеплювачем, розчином і основним паркетом, товщиною в 4, 2 і 0,2 см.

Шари під трубою не змінюються (бетон і два утеплювача).

Паркетна дошка, як і ковролін, відрізняються від ламінату своєї менш ефективною теплопровідністю. Тому при установці температури 40 ° С, потік вгору становить 59.6, а температура підлоги - 25,6.

Встановлення теплої підлоги у Львові :: Керамічна плитка

Це вид пластин, що виготовлений з обпаленої глини, яка приймає різну форму. Популярністю користуються плоскі і прямокутні види. За допомогою цих квадратиків, створюють візерунки на підлогове покриття. Під цей матеріал не потрібно додаткового утеплення, тому використовують тільки розчин і плитку, в співвідношенні товщини 4 до 0,8 см, де менше значення належить покриттю.

Розташовані шари під трубою теплої підлоги не змінюються, залишається бетон і два утеплювачі (22, 2, 4 см). Якщо поставити середню температуру теплоносія 40 ° С, то потік повітря значно збільшиться до 107 Вт / м². Максимальна температура в приміщенні збільшується до 29 ° С.

Водяна тепла підлога Львів :: Лінолеум

Цей різновид покриття виконується з полімерних матеріалів. В цьому випадку, над трубами теплої підлоги не встановлюється утеплювач, а тільки цементно-бетонна суміш і основне покриття, в співвідношенні 4 до 0,2 см.

тепла підлога водяна

Для шарів під трубою використовують залізобетон і пінополістирол (22, 2 і 4 см).

При установці температури теплоносія в 40 ° С, потік тепла теж збільшується до 102. Максимальна температура підлоги становить 29.2. Це значно збільшене значення, ніж в попередніх варіантах, крім керамічної плитки.

Якщо порівнювати всі покриття між собою, то при рівній температурі в усіх приміщення, тепловий потік вгору буде менший у паркетної дошки і ковроліну, що пояснюється поганою теплопровідністю цих носіїв. Найбільший потік і хороша теплопровідність у лінолеуму та керамічної плитки.

Якщо враховувати температуру підлоги, то рейтинг залишиться незмінним. Паркет і ковролін розігріваються до 25 ° С, а лінолеум і плитка до 29 ° С.

Золота середина цього рейтингу - ламінат. Потік і температура підлоги наближені за значеннями більше до паркету і ламінату (73 Вт / м² і 26,8 ° C. В цілому його найчастіше і використовують з комбінацією водяної теплої підлоги.

Протилежні значення виходять при втратах тепла, коли носії з кращою теплопровідністю втрачають більше тепла, ніж менш проведені покриття.

На жаль, лінолеум і плитка розігрівають підлогу понад допустимої норми (26 ° C), тому для усунення цієї проблеми можна зробити більше крок укладання. Також для цього не потрібно встановлювати величезні температури теплоносія, досить зменшити значення і норми будуть виконані.

Кращий варіант покриття для системи підлогового опалення - лінолеум і плитка. Адже вони є найбільш ефективним матеріалом, тому що витрачена енергія на підігрів буде значно менше, якщо зменшити температуру і привести значення в норму.

Такі висновки допомагають заощадити більше на електриці, якщо встановлювати лінолеум і плитку.

Висновок

Після підрахунку та перегляду всіх нюансів, власник повинен пам'ятати, що при використанні різних видів підлогового покриття, змінюється потік і нагрів теплої підлоги. Всі ці особливості пов'язані з теплопровідністю матеріалу.

Також, якщо температура підігріву підлоги збільшується і виходить за допустимі рамки, цей недолік прибирають за допомогою збільшення кроку укладання або при зменшенні температури теплоносія. Другий варіант допоможе заощадити кошти.

Яке покриття краще вибрати вирішувати тільки власнику приміщення. Лінолеум і плитка є хорошими провідниками тепла, тому вони допомагають економити грошові фінанси, шляхом включення опалення на невеликі потужності. Перед покупкою завжди враховуйте всі особливості матеріалу, щоб потім не розчаруватися у виборі.

Водяна тепла підлога: основні помилки і недоліки при монтажі

Як кажуть в народі: кухар приховує свої помилки під соусом, а будівельник під стяжкою. Це говорить про те, що при укладанні водяної теплої підлоги, багато несумлінних будівельників роблять безліч помилок, які під стяжкою помітити неможливо. Але в процесі експлуатації теплої підлоги, вони як раз таки і проявляють себе. Проведення всіх етапів монтажу вимагають особливих зусиль і уважності, як з боку будівельника, так і замовника. І для виявлення цих недоліків, слід ознайомитися з основними помилками, Що виникають при облаштуванні підлог. Це допоможе уникнути помилок при будівництві.

Як влаштована водяна тепла підлога?

Говорячи простими словами, тепла підлога водяна представлена трубками, під стяжкою підлоги. За ними проходить гаряча вода, яка нагріває самі трубки, і надалі саму підлогу. Такий вид підлог, часто зустрічається в приватних будинках, в якості основного або додаткового опалення кімнати.

тепла підлога львів

Сама тепла підлога є багатолистковою системою. Кожен шар системи повинен бути виконаний високоякісно. Тепла підлога складний з:

 1. Основа поверхні. Це або бетонна плита, або стяжка.
 2. Шар ізоляції. Спеціальна прокладка, для утримування тепла.
 3. Розподілених труб, що розташовані рівномірно по всіх площі.
 4. Бетонна стяжка. Попередньо грубий шар.
 5. Кінцева стяжка. Підготовча перед укладанням підлогових покриттів.

Розглядати кожен пункт в даній статті не має сенсу. Ми лише опишемо найбільш популярні і значущі похибки в монтажі теплої підлоги.

Влаштування основи для теплої підлоги

Насамперед в укладанні теплої підлоги слід підготувати основу поверхні. Підлога має бути рівною, для цього позбавляємося від всіляких нерівностей і сміття. Якщо у вас не рівна поверхня, то найкращим вибором буде невелика стяжка. Дайте їй час, щоб висохнути і приступайте до наступного етапу робіт.

Якщо ви вирішили не робити ці роботи і укладати ізоляцію на нерівну підлогу, то майте на увазі те, що ізоляція може пошкодиться, і все тепло буде йти на обігрів бетонної плити, а не саму підлогу.

У місцях, де наша перша стяжка контактує зі стінами будьте гранично уважні. Адже під час укладання підлоги, кріплення демпферної стрічки буде утруднене. Для цього зробіть стіни рівними в основі підлоги.

Гідроізоляція теплої підлоги

У виборі гідроізоляції, як правило, вибирають плівку з поліетилену. Розміщують її на підготовленій заздалегідь основі. У місцях, де йдуть стіни, улаштовують демпферну стрічку. Ось тут і виходять деякі помилки. Гранично важливо, щоб стрічка прилягала щільно до стіни.

Якщо це не дотримати, при заливці наступним шаром стяжки, стрічка як би стане на місце, але навколо неї можуть виникнути порожнини, які буде заважати хорошому прогріванню підлоги. Це надалі призведе до великих тепло втрат кімнати.

Теплоізоляція водяної теплої підлоги

Основним матеріалом, який використовується в якості теплоізоляції, є пінополістирол. Це спеціальні плити, які мають досить жорстку конструкцію. Розташовують їх в подвійному шарі, в шаховому порядку. Це дає їм щільно і рівномірно розташується по площі кімнати.

Визначити нерівність основи досить просто на цьому етапі. Для цього вам слід походити по укладальним плитам. Якщо вони хитаються, то це говорить про те, що підготовлена заздалегідь підлога, нерівна. При даних нерівностях, так само буде виникати порожнечі, які будуть заважати ефективному нагріву приміщення.

Наступною важливою деталлю ізоляції, є відображаюча плівка. Це спеціальна плівка. На ній нанесені розмічальні лінії, за якими досить просто надалі укладати трубки. Недосвідчені будівельники або гірше фахівці укладають цю плівку, обрізаючи її на кордоні плит. Це робити не потрібно. Її краще заправити за краї плит, що зробить її більш рівною і міцною.

При правильному укладанні, закріплювати її скотчем не буде потрібно. Багато фахівців вважають, що при нагріванні, скотч виділяєт безліч шкідливих людині речовин, що може згубно позначитися на здоров'ї людини.

Укладання труб теплої підлоги

Ось тут допускають найбільше помилок при монтажі теплої підлоги. Наприклад, багато хто з так званих майстрів, не складають плану, і роблять всю роботу на око. При складанні плану слід враховувати:

 1. Визначиться з відступом труб від стін;
 2. Вибрати потрібний відступ між трубами;
 3. Визначиться з типом укладання труб, як правило, це спіраль або змійка;
 4. Вибрати місце, де буде розташовуватися щит колектора;
 5. Визначиться з місцем, де труби будуть проходити через стіни, і так далі.

Склавши такий план, ви одержите чіткий бажаний результат, і зможете виявити безліч проблем, що виникли. При відсутності плану, вам доведеться вирішувати проблеми на місці, що в підсумку може привезти до повного розбору системи і укладанні системи по новій або ще гірше, залишити як є і сподівається на краще.

Відстань між стіною і трубами, як правило, роблять в 7.5-10 см. Укладати впритул до стіни не має сенсу, так як ви будете обігрівати як плінтус, так і меблі, що примикають до стіни. На вигинах, слід так само бути обережними і робити це під правильним кутом.

Ще враховуйте те, що монтаж зворотної подачі, повинен бути виконаний на відстані від звичайного трубопроводу, інакше ви порушите температурний режим роботи нагрівача. Для цього зворотну трубку обертають в ізоляцію.

Облік місць під меблі

У багатьох рекомендаціях з укладання теплої підлоги можна зустріти те, що прокладати трубки під меблями немає необхідності. Багато в чому це вірні поради, адже обігрівати ту ж шафу немає необхідності.

Але якщо вам захочеться зробити перестановку, то тут можуть виникнути холодні місця підлоги. Знайти оптимальні варіант важко. Але це можливо, якщо ви точно знаєте, що не будете пересувати ті чи інші частини меблів.

Наприклад, на кухні, прокладати теплі підлоги під робочим місцем, де розташовуються плита і раковина точно не варто. Адже щоб їх переставити, буде потрібно повноцінний ремонт як підлог, так і пересування трубопроводів. Тому сміливо плануйте трубки по площі, де немає такого роду меблів.

Заливка труб стяжкою

Наступним кроком в монтажі теплої підлоги водяної є заливка стяжки труб. Для багатьох майстрів, це знайома процедура заливки підлоги. Зміцненням служитиме армована сітка. Але розташовувати її слід так, щоб вона не торкалася прокладених труб.

Адже в процесі нагрівання і охолодження, трубки розширюються і стискаються, що призводить їх рух до тертя. Розмістивши сітку безпосередньо близько до труб, можна привесть їх до пошкодження.

Помилки при монтажі теплої підлоги

Багато монтажників і фахівців халатно ставляться до того, що може нібито виникнути з системою теплих підлог. Вони припускають, що немає сенсу в ретельному плануванні і розмітці, а також до дотримання основних правил, адже вважають, що все це буде приховано за шаром бетону та цементу. І таке ставлення проявляється у вигляді:

 1. Поверхня підлоги не прогрівається рівномірно, частина ділянки гаряча, інша холодна.
 2. Величезні витрати на закупівлю матеріалу, які в підсумку залишаються нерозподіленими або гірше, буде не вистачати.
 3. Зростання витрат на опалення підлоги, непотрібне прогрівання стін, меблів і підпідлогового простору.
 4. Виниклі ремонтні проблеми підлоги або навіть повний її демонтаж.

Як ви бачите, практично всі проблеми не помітні після укладання. І проявляються вони через деякий час, найгіршими наслідками.