Монтаж і заміна вимикачів і автоматів :: Ціни на встановлення

Ціна - 50грн

Замовити - 097-729-85-52 | 073-729-85-52

Правильний монтаж вимикачів у Львові

У будь-якому приміщенні, квартирі, офісі, кімнаті головним атрибутом є висвітлення, як увімкнути освітлення, якщо немає вимикачів.

Тут слід поговорити про те, як правильно і в якій послідовності встановлювати вимикачі.

Сьогодні існує безліч видів і форм вимикачів електричної мережі. Також можна зустріти безліч матеріалів, з яких виготовляються дані прилади електромережі, вони можуть бути виготовлені з пластику, дерева, скла і багатьох інших матеріалів. Всі вимикачі можна розділити на два великі види: внутрішні і зовнішні. А по типу управління можуть бути сенсорними, клавішними, а також з підсвічуванням або без нього. Зараз можна зустріти такі вимикачі, в які вбудовуються спеціальні диммери, які допоможуть регулювати яскравість освітлення кімнат.

Встановлення вимикачів

Монтаж вимикачів Львів

Коли з типом вимикача визначилися, то можна приступати до його встановлення, але тут найголовніше - це заходи обережності поводження з електрикою, адже будь-яка помилка може звернутися дуже погано. І на самому початку варто відразу знеструмити весь ланцюг вимикача. Після цього в спеціально підготовлене місце в стіні слід встановити монтажну коробку і закріпити її за допомогою спеціальних фіксаторів. Або можна замазати спеціально підготовленим розчином. Але перед цим необхідно вивести електричні дроти назовні.

Після того як виводи електропроводки будуть зроблені можна їх підключати до клем вимикача. І в залежності від конструкції клемної системи вимикача вони можуть мати різні способи з'єднання: у вигляді пружинного затиску, з'єднані за допомогою притискної шайби або притискної шайбою. Також не варто забувати, що вимикач буде розривати ланцюг фазного провідника.

Щоб самостійно замінити або встановити вимикач не потрібно використовувати спеціальні інструменти. У цьому випадку використовується викрутка щоб зафіксувати вимикач в монтажній коробці і встановити сам корпус вимикача, кусачки для того щоб зачистити кабель живлення і ізолента для ізоляції електричного дроту.

Але тут варто пам'ятати, що для того щоб включити вимикач потрібно включати верхню частину клавіші вимикача.

І звичайно, не варто забувати про обережність, якщо зробити самостійно страшно, то краще запросити фахівця або знайомого, який робив це встановлення.

Як замінити вимикач

Є два варіанти заміни вимикача, викликати знайомого електромонтажника та заплатити йому за заміну, але через один пристрій він може не піти, доведеться більше заплатити, другий варіант зробити цю роботу самому. Ви зважилися на другий варіант і сумніваєтеся в даному заході, то давайте разом докладніше розглянемо заміну вимикача, наприклад двоклавішного прихованої проводки.

заміна вимикачів Львів

Попередньо перед заміною слід відключити напругу в щитку живлення, відключивши необхідний автомат, а потім приступати до роботи. Для роботи вам знадобляться пару викруток (маленька і середня з плоским жалом) і пробник - прозвонка для перевірки напруги. Далі, щоб зняти старий, слід розібрати його. Беремо маленьку викрутку, піддягаємо клавішу знизу, у деяких моделей збоку і без особливих зусиль знімаємо клавішу, таким же чином знімаємо другу клавішу.

Перед нами панель з видимими двома гвинтами, за допомогою яких фіксується вимикач в коробці. Послаблюємо, використовуючи середню викрутку, лівий гвинт, потім правий і акуратно виймаємо вимикач з коробочки.

Перед вами внутрішня частина вимикача з трьома контактами, в один входить живлення, що приходить з коробки розподільчої з двох інших контактів керуючи клавішами, відправляється живлення на світильники або люстру, для більшої впевненості використовуючи пробник, перевіряємо наявність напруги на контактах.

Якщо напруга на контактах відсутня, використовуючи маленьку викрутку, відкручуємо контакти і витягуємо оголені частини проводів.

Далі беремо новий вимикач іншої моделі, в нашому випадку буде встановлено новий вимикач такої самої моделі. При відключеному електричному живленні клавіші повинні бути в нижньому положенні, що натискує, для цього перед встановленням пристрою прикладаємо один контакт прозвонки до контакту вимикача, який буде в одній кількості, на деяких моделях головний контакт може позначатися латинською буквою L, другий контакт прозвонки прикладаємо до одного з двох контактів, що знаходяться з протилежного боку.

Шляхом клацання клавіш добиваємося такого їх стану, щоб лампочка продзвонки не світила.

У вимкненому стані клавіші повинні бути в нижньому положенні, що натискує. Далі до одиночного контакту прикручуємо провід живлення, при знятті старого запам'ятайте або позначте даний провід, інші два дроти прикрутіть до решти двох контактів вимикача.

Тепер вставляємо вимикач в коробочку з вимкненими клавішами вниз і за допомогою середньої викрутки закручуємо гвинти, закріплюємо, так що б пристрій не "теліпався».

Далі вставляємо великі клавіші в посадочні місця маленьких клавішек.

Включаємо в щитку автомат, який відключали в цілях безпеки і перевіряємо свою роботу. Існують ще одноклавішні і триклавішні вимикачі, в принципі заміна вимикача такого роду ідентична.

Існує так само пристрій під назвою диммер, служить для плавного включення потужності світіння лампочок. Ось в принципі і вся заміна вимикача, нічого складного, читайте і міняйте сміливо самостійно.

Як встановити автоматичний вимикач(автомат)

Перш за все, нагадаємо, що автоматичні вимикачі призначені для захисту електропроводки електричних групових кіл від перевантаження (аварійного нагріву) і надструмів (короткого замикання). Зазвичай, автоматичні вимикачі встановлюються в поверховий щит або квартирний електрощиток. Простота встановлення автоматичного вимикача дозволяє встановлювати його як на етапі складання електрощита, так і у вже змонтований і встановлений електрощит.

Про кріплення автоматичного вимикача

Улаштування автоматичного вимикача сучасного типу в свою конструкцію включає прихований механізм кріплення. Але давайте згадаємо, як вони кріпилися раніше.

Монтаж автоматів Львів

Автоматичні вимикачі старого зразка, які ще встановлені в багатьох щитах, кріпилися на болти або скоби. Тому встановлювалися, та й встановлюються досі, автомати на спеціальні металеві панелі за допомогою тримачів або притисків.

Для встановлення такого автомата, в металевій панелі були просвердлені отвори з нарізаною різьбою. Щоб встановити додатковий автомат, в панелі свердлити нові отвори, і в них нарізалася різьба. Технологія, щиро кажучи, не зручна. Все змінилося з появою автоматичних вимикачів нового типу. Сучасне встановлення автоматичного вимикача проводиться на Дін-рейку. Кріплення автоматів захисту на Дін-рейку зручне і функціональне.

Пристрій кріплення автоматичних вимикачів вбудований в корпус автомата. По суті, це засувка, що відтягує.

Встановити автоматичний вимикач - просто

Монтаж автоматичного вимикача можна розділити на три частини:

 1. Кріплення Дін-рейки;
 2. Встановлення автоматичного вимикача;
 3. Підключення автоматичного вимикача.

Кріплення Дін-рейки

У новий електрощит або електричний бокс дин-рейка кріпиться на готові місця, за допомогою саморізів або болтів.

Для установки Дін-рейки в старий поверховий щит, потрібно:

 • У металевій платформі щита просвердлити два отвори;
 • Нарізати в них різьблення;
 • Закріпити Дін-рейку за допомогою двох болтів.

Зазвичай в металевій платформі щита просвердлено стільки отворів, що, як правило, можна обійтися без свердління нових отворів.

У нових поверхових щитах для кріплення дин-рейок вже встановлені спеціальні перфоровані стійки, і кріплення Дін-рейки не представляє складнощів.

Встановлення автоматичного вимикача

Після встановлення Дін-рейки переходимо до встановлення автомату.

При роботі з електропроводкою дотримуйте техніку безпеки електрика.

 • Підготуйте автоматичний вимикач і довгу викрутку;
 • Відтягніть засувки вниз і надіньте автоматичний вимикач на дин-рейку;
 • Відпустіть засувку. Вона повинна зачепиться за дин-рейку.

Трифазний автомат захисту встановлюється аналогічним чином.

Підключення автоматичного вимикача

 1. Для підключення автоматичного вимикача відверніть гвинти верхнього і нижнього затискачів;
 2. Вставте в затискачі, заздалегідь захищені дроти;
 3. Затягніть затискачі, міцно, але без ентузіазму.

При встановленні рядів автоматів для з'єднання верхніх контактів (контактів входу) краще використовувати спеціальні шини, які профі називають «гребінки».

Як бачите встановити автоматичний вимикач дуже просто.

Заміна автоматичного вимикача.

Чому вибиває автомат в щитку?

Для будь-якого електрика відповідь на це питання не викликає ускладнень, ми ж спробуємо викласти суть для решти населення.

Отже, чому потрібна заміна автоматичного вимикача в електрощитку? Бачемо дві причини. Решта - слідства.

1. Автомат вибиває через збільшення струму

Збільшення споживаного струму (споживаної потужності) на лінії, яка живеться через даний автомат. В результаті автомат "вибиває", і його доводиться включати знову і знову. Здавалося б, що складного - поставити автомат новий, на більший струм.

Якщо старий не справляється.

Однак, не так все просто. Якщо навантаження дійсно збільшилося, (наприклад, в квартирі з'явився ще один спліт), то потрібно дійсно поставити автомат більшого номіналу. Наприклад, з 16А на 20А.

Але обережно! Тут є підводний камінь. Деякі можуть подумати - чого розмінюватися на дрібниці, поставлю автомат потужніший про запас. Тим більше, що ціна на них практично однакова. Наприклад, заміню з 16 А на 32 А. Так робити ні в якому разі не можна!

Справа в тому, що автомат призначений перш за все для того, щоб захищати від виходу з ладу електричний провід. Якщо після автомата йде провід перетином 1,5 квадрата, то не можна ні в якому разі ставити автомат з струмом спрацьовування 20 і більше Ампер. Краще ставити 16 А, а ще краще - 13 або 10.

У разі збільшення струму на тонкому дроті краще не ризикувати, а кинути додаткову лінію, посадивши її на додатковий автомат. Багато хто робить так, наприклад, для кухні або спліт-системи.

Який автомат для якого проводу вибрати дивіться залежить від вибіру перерізу проводу. Захисний автомат повинен бути на струм не більше максимального струму електропроводу.

2. Автомат вибиває, тому що гріється або несправний

Якщо навантаження не збільшилося, а автомат часто вибиває, то треба насамперед перевірити, наскільки надійно затягнуті дроти в клемах автоматичного вимикача. Буває, що контакти ослабли, і почали грітися. Температура автомата підвищується, і спрацьовує тепловий захист.

Якщо автомат не включається при мінімальному навантаженні - його потрібно однозначно міняти. Хоча, є ймовірність, що є замикання в електропроводці.

Клеми можна підтягнути, але такий автомат рекомендується замінити. Унаслідок постійного нагріву параметри його змінюються, а саме - змінюється тепловий струм захисту. Наприклад, при номіналі в 16 А можливі спрацьовування при струмі 10 і менше Ампер.

А може бути й таке, що при значному перевищенні уставки автомат взагалі не спрацює. Це набагато небезпечніше.

Крім того, корисно пам'ятати ще дві речі щодо автоматичних вимикачів.

При збільшенні температури корпусу (неважливо, з якої причини - літо або погані контакти) автомат спрацює при меншому струмі. Це відноситься до автоматів всіх виробників - такий принцип дії. Є спеціальні таблиці, але зараз не будемо глибоко копати.

Якщо автомат вибило (від короткого замикання особливо) вже не раз, то варто подумати про його заміну. Можливо, що ще кілька разів - і він просто не включиться. Особливо це відноситься до дешевих маркам - наприклад, IEK.

Заміна автоматичного вимикача. Практичні рекомендації.

Перш за все - вимкніть фазу, щоб працювати безпечно. Це зазвичай робиться відключенням вступного автомата.

Потім обов'язково переконайтеся, що фази немає за допомогою викрутки-покажчика фази. Ця викрутка повинна бути в арсеналі будь-якого електрика, і не тільки електрика, а будь-якої людини, що навіть має найвіддаленіше відношення до електрики.

Викрутку перед використанням потрібно кожен раз перевіряти на присутній фазі.

Якщо викрутки-індикатора у вас немає, то краще довірити цю справу професіоналам і скористатися послугами електрика. Інакше велика ймовірність того, що буде як в тому анекдоті:

«"Після того, як Васю вдарило струмом, він став якийсь замкнутий.»

Під напругою працювати в принципі теж можна, але тут потрібні міцні нерви, тверезий розум і спритні руки. І досвід.

Отже, після того, як напруга знята - далі нічого складного немає. Відкручуємо клеми, знімаємо старий автомат (там спеціальна засувка, треба потренуватися), і в зворотному порядку ставимо новий.