Монтаж електричної теплої підлоги Львів :: Ціна встановлення

Ціна за м2 - 200 грн

Замовити - 097-729-85-52 | 073-729-85-52

електрична тепла підлога Львів. Коли входиш глибше в питання, що стосуються теплих підлог, уважно вивчаєш їх специфіку, особливості та відмінні риси, то стикаєшся з цілою низкою нюансів, щодо яких користувачі не можуть прийти до консенсусу. Навколо цих спірних моментів виникають дуже активні дискусії, а часом навіть киплять неабиякі пристрасті. Сьогодні ми розглянемо найпопулярніші і обговорювані питання і навіть постараємося знайти на них відповіді.

Підкладка під теплу підлогу

Одна з найцікавіших і хвилюючих тем - це підкладка для теплої підлоги. Так вона необхідна або без неї можна абсолютно спокійно обійтися? Яку саме підкладку варто вибрати? Які її головні особливості і як саме укласти її правильно? І це ще далеко не повний перелік питань.

Монтаж електричної теплої підлоги Львів

Підкладкою називають спеціальний теплоізолюючий шар, розташований безпосередньо під кабелем, що гріє. Вона якісно відображає тепло вгору, скорочує енерговитрати і гарантує рівномірний розподіл тепла по поверхні підлоги. Значить, її наявність не просто має сенс, а ще й оптимізує роботу системи.

У тому випадку, коли роль основи, що гріє, грає нагрівальний мат, теплоізоляційний шар знаходиться в самій конструкції підлоги. Тобто, на теплоізолюючу підкладку потрібно залити чорновий варіант стяжки (ще один бетонний шар) і тільки поверх розташувати і закріпити нагрівальний мат.

По всій площі доведеться акуратно виконати кілька наскрізних отворів, що не перевищують 5 сантиметрів в діаметрі. Саме через них бетонна стяжка, що заливається зверху, буде контактувати з основою. Такий спосіб монтажу додасть всієї конструкції додаткову міцність.

Наскільки тепла плівкова підлога безпечна і ефективна?

Саме це питання користувачі задають найчастіше. Це зовсім не дивно, з огляду на масштаби поширення на сучасному українському ринку обігрівального обладнання теплих плівкових підлог.

електрична тепла підлога Львів

Почати обговорення варто з того, що на території нашої держави практично повними монополістами, що пропонують теплі плівкові підлоги, є тільки азіатські торговельні марки. Цей факт не може не насторожувати. Мимоволі хочеться дізнатися, чому ж жоден з респектабельних і затребуваних європейських брендів не освоїв цей сегмент ринку і не включив обігрівальне обладнання такого типу в свою асортиментну лінійку?

Відповідь напрошується сам собою і полягає в тому, що плівкові підлоги не відповідають загальноприйнятим нормам міжнародної безпеки. Серед найбільш помітних проблем називають відсутність захисту від електромагнітного випромінювання і відсутність будь-якого заземлення, занадто короткий термін використання, низьку надійність і великий список обмежень за умовами експлуатації.

Крім усього іншого, робочі характеристики, позначені в рекламних проспектах і роликах як «чудові і унікальні», на ділі виявилися всього лише агресивним маркетинговим ходом, за допомогою якого спритні продавці залучили до своєї продукції увагу довірливих покупців.

Клей для теплої підлоги

Чи варто використовувати якийсь специфічний плитковий клей для теплої підлоги?

Абсолютно очевидно, що «ноги» цього питання ростуть з рекомендацій, які дають виробники підлогових систем обігріву своїм потенційним покупцям в інструкціях з проведення монтажних робіт. Нерідко вони вказують якийсь конкретний тип суміші для укладання плитки або заливки кабелю.

До цих порад не варто ставитися як до істини в останній інстанції. Найімовірніше, це хитрий трюк, заснований на корпоративній етикці і внутрішніх негласних домовленостях між виробниками систем, що гріють і виробниками сумішей позначеної марки, або наявністю у компанії з випуску теплих підлог паралельного виробництва сухих монтажних сумішей, що виходять під тим же лейблом, що і самі теплі підлоги .

Майже всі сухі суміші мають практично однаковий склад, а відмінності полягають лише в спеціальних добавках, що визначаються вимогами до експлуатації поверхні підлоги і специфічними умовами заливки. Тому закуповуючи плитковий клей орієнтуватися треба на такі показники, як швидкість застигання і повного висихання суміші, її чутливість до вогкості, міцність, довговічність і стійкість до впливу тепла при подальшій експлуатації.

Бренд і розташування заводу-виробника не зважаються параметрами, що визначають вибір.

Яку теплу підлогу вибрати?

Дуже популярне питання, що неминуче виникає в процесі пошуку і покупки підходящої системи. Ті клієнти, які тільки готуються оснастити своє житло теплими підлогами, хочуть детально з'ясувати кожен, навіть найменший факт, здатний вплинути на ефективну роботу обігрівальної системи.

Встановлення електричної теплої підлоги Львів

На це немає однозначної, короткої відповіді. Тема багатогранна і для того, щоб прийняти ідеальне рішення. необхідно врахувати масу параметрів і критеріїв, починаючи від типу системи, що гріє, і способу встановлення, а закінчуючи іншими дрібнішими, але не менш значущими деталями. Повноцінну і чітку відповідь можна дати тільки після докладного вивчення специфічних особливостей приміщення і ступеня складності монтажних робіт, а також варіантів використання обігріваючої системи. Але існує і цілий ряд досить універсальних закономірностей.

Житлові приміщення в основному оснащують електричними опалювальними системами. Кабель, що гріє, може використовуватися під заливку цементно-бетонною стяжкою, але тільки за умови, що її висота складе не менше 3 сантиметрів. Якщо теплій кабельній підлозі відведена роль головного обігрівального обладнання в приміщенні, товщину стяжкового шару необхідно збільшити як мінімум до 5 сантиметрів.

Чи не змінюють висоту підйому підлоги мати, що гріють,, які у останнім часом набули дуже широке поширення. Ці системи встановлюються в приміщеннях на стадії оздоблювальних робіт.

Всі вищевказані варіанти теплої підлоги монтуються під такі покриття для підлоги, як керамограніт, плитка і т.д.

Для ламінованих або паркетних підлог найкраще підходять системи зі зниженою потужністю. Розумне і збалансоване поєднання бездоганної якості і оптимальної ціни спостерігається в моделях електричних теплих підлог, випущених на підприємствах знаменитої шведської компанії Thermo. Широкий асортимент відомої торгової марки дозволяє абсолютно всім покупцям підібрати для себе зручну і комфортну обігрівальну систему, яка цілком і повністю відповідає всім міжнародним стандартам і вимогам.

Плити для теплої підлоги

Чи потрібно використовувати в процесі монтажу плити для теплої підлоги?

Це питання найбільше цікавить тих клієнтів, у яких замість шару, що стягує, покладена чорнова основа у вигляді цементно-стружкових або гипсоволоконних плит.

Існує думка, що системи обігріву підлоги можна встановлювати безпосередньо на дерев'яну основу без облаштування стяжки, а тільки із застосуванням ГВЛ (гипсоволоконних плит) або ЦСП (цементно-стружкових плит). Професіонали, які спеціалізуються на установці опалювального обладнання, цей спосіб одразу ж забракували, мотивуючи це високою гігроскопічністю ЦСП і ГВЛ і їх схильністю до вбирання вологи з розчину.

При включенні системи кабель інтенсивно підсушує плити, що лежать в основі конструкції. Цей процес провокує їх деформацію, розшарування, розтріскування, пошкодження полотна, що стягують, або шару плиткового клею. Згодом все це призводить до руйнування не тільки поверхні підлоги, але і підлогового покриття.

Монтаж електричної теплої підлоги під плитку

Керамічна плитка - відмінний варіант облаштування підлоги там, де на неї припадає велике навантаження. Йдеться про прихожі, коридори, лоджії, кухні, ванні кімнати, камінні. Незважаючи на легкість догляду і ефектність зовнішнього вигляду, плитка має один недолік - вона холодна. Особливо це неприємно, коли на вулиці кінець осені, зима чи рання весна. Але можна недолік перетворити на гідність! Наприклад, облаштовуючи спеціальні системи «тепла підлога». Ось тут-то плитці з кераміки немає рівних - вона добре проводить енергію тепла, не всихає, як підлоги з деревини, довговічна.

Монтаж електричної теплої підлоги

Найпоширеніші варіанти облаштування електричних теплих підлог під плитку, це:

  • плівкові (інфрачервоні) підлоги;
  • кабельні підлоги.

Що таке плівкова електрична тепла підлога

Плівкову теплу підлогу часто називають інфрачервоною, хоча для будь-якої теплої підлоги може підійти назва інфрачервоний, так як будь-яке нагріте тіло випромінює в інфрачервоному діапазоні. Плівкова електрична тепла підлога має в своїй основі тонку (близько 1 мм) плівку, заповнену карбоновими смужками, які і виділяють тепло. Плівки мають різні потужності на квадратний метр від 150Вт до 200Вт, укладаються вони під ламінат або інше покриття без заливки плитковим клеєм або бетонною стяжкою. Якщо вибирається варіант з мокрою технологією обробки плитки, інфрачервону підлогу необхідно встановлювати після спеціальної підготовки (з монтажем гідроізоляційного шару з полімеру і жорсткої основи, наприклад, гіпсокартонних плит). В результаті, такий варіант виходить важким і довгостроковим.

Великим недоліком плівкових теплих підлог є те, що вони вимагають додаткової збірки, а також не мають заземлення, тому установка у вологих приміщеннях (ванні кімнати і т. п.), а також в будь-яких приміщеннях, де існує можливість пролити воду на підлогу неприпустима. Існує кілька міфів про корисність плівкових теплих підлог для здоров'я, про «біорезонансне» тепло і корисне інфрачервоне випромінювання, яке вони виділяють, в реальності все це є вигадкою і маркетинговим прийомом для залучення покупців. При установці під будь-яке покриття тепло від плівки передається покриттю, а вже потім передається в приміщення, тому, неважливо який теплоносій під покриттям, результат один - тепла підлога.

Кабельна тепла підлога

Кабельну електричну теплу підлогу ділять на три види:

  1. Нагрівальний кабель, його прийнято називати термокабель, товщиною близько 7 мм, який монтується в шар бетонної стяжки 3-5 см.
  2. Нагрівальний мат - термомат, товщиною всього 3 мм, покладений на скловолокнисту сітку з певним кроком, який встановлюється в шар плиткового клею і не вимагає підняття рівня підлоги.
  3. Нагрівальний мат - термомат для сухого монтажу не вимагає заливки, який встановлюється прямо під ламінат або паркетну дошку.

Кабельна тепла підлога є на сьогоднішній день найнадійнішим варіантом улаштування електричної теплої підлоги в квартирах і заміських будинках. Такі системи застосовуються в Україні більше 20 років і прекрасно себе зарекомендували, багато виробників дають гарантію на кабельні теплі підлоги більше 10 років, а шведський виробник THERMO дає довічну гарантію!

Встановити електричну теплу підлогу Львів на основі термокабеля або термомата можна самостійно і досить швидко. Термокабель укладається на теплоізоляцію (пробка з фольгою або фольгований пінополіетилен) і кріпиться до монтажної стрічки з певним кроком укладання, між витками кабелю встановлюється датчик температури підлоги, який підключається до термостата. Потім вся ця конструкція заливається розчином 3-5 см, а після укладається фінішне покриття, плитка, керамограніт, ламінат і т. д. В якості покриття може підійти будь-який матеріал, що проводить тепло.

Термомати встановлювати ще простіше, на підготовлену бетонну поверхню укладається термомат заливається самовирівнюючим розчином 3 мм і після того як розчин застигне, укладається плитка або інше покриття, яке проводить тепло. Існує також варіант, коли плитка укладається відразу на термомат. Варто також відзначити що термомати бувають різних потужностей, 130 Вт / кв.м - для стандартних приміщень в якості комфортного підігріву підлоги і 180 Вт / кв.м - для приміщень з підвищеними тепловтратами.

На питання що краще: термокабелі або термомати, відповідь така: і те, і інше є кращим рішенням, але термокабель має більш широке застосування, таке як антизледеніння покрівлі та зовнішніх площ, повне опалення приміщень і т. д., а термомати розроблені і застосовуються тільки для комфортного підігріву підлоги в опалювальних приміщеннях.

Монтаж електричної теплої підлоги під ламінат

В даний час стався прорив в області всановлення електричної теплої підлоги спеціально для укладання під паркет і ламінат. Хоча показані приклади використання термокабеля і звичайного термомата довгий час символізували прекрасний вибір для покупця, але вихід на український ринок термомату LP дещо змінив ситуацію. У самій назві цього продукту букви «LP» позначають ламінат і паркет. Удосконалена технологія виконання термомату LP на армованій фользі дозволяє уникнути нерівномірності нагріву і перегріву підлоги, які можуть негативно позначитися на покритті. Повна герметичність дозволяє мити підлогу, а висока надійність дозволила ввести безстрокову гарантію від Шведської компанія Thermo Industri AB на їх використання. Крім того термомати LP абсолютно безпечні для здоров'я - вони не виділяють ніяких шкідливих речовин і не генерують електромагнітного випромінювання.

Використовуючи електричну теплу підлогу під ламінат можна з мінімальними витратами домогтися економічного і якісного обігріву приміщення. Тепла підлога під ламінат дозволить забезпечувати комфортну температуру підлогового покриття, а також може використовуватися для повноцінного обігріву приміщення. Для утеплення покриття з ламінату зазвичай вибирають кабельну електричну теплу підлогу.

Монтаж електричної теплої підлоги на основі кабелю є найпоширенішим і економічним варіантом, так як його відмітними особливостями є невисока ціна і надійність використання. Кабельна тепла підлога під ламінат укладається в стяжку з бетону, товщина якго повинна бути близько п'яти сантиметрів. Велика товщина стяжки може негативно позначитися на ефективності обігріву.

Електрична тепла підлога під ламінат з використанням нагрівального кабелю монтується з виконанням ряду обов'язкових вимог. Кабель потрібно укладати рівномірно у вигляді змійки, при цьому суворо забороняється допускати перетину або дотику кабельних ліній. Бетонний розчин для заливки кабелю не повинен мати гострих елементів. Після заливки нагрівальний кабель повинен бути повністю покритий розчином. У стягуванні не повинно бути повітряних порожнин, так як вони можуть призвести до перегрівання кабелю. Перш ніж почати користуватися теплою підлогою необхідно дочекатися повного висихання стягування.

Після того як стягування висохне необхідно провести декілька тестових включень теплої підлоги, які допоможуть прибрати залишки вологи зі стягування і запобігти появі тріщин. Потім на електричну теплу підлогу укладається тонкий шар ізоляційної підкладки, яка повинна добре пропускати тепло, але при цьому мати високі шумоізоляційні параметри. Після всіх цих процедур тепла підлога під ламінат готова до використання, можна приступати до робіт з укладання підлогового покриття.

Більш сучасним і вдосконаленим варіантом кабельної електричної теплої підлоги можна називати нагрівальні мати. Нагрівальний кабель в матах вже покладений петлями на рівномірній відстані один від одного. Електрична тепла підлога під ламінат з використанням таких матів не вимагає додаткового стягування. Нагрівальні мати настеляються на підкладку зі струмонепроникного і теплоізоляційного матеріалу, а зверху вони накриваються шаром товстої поліетиленової плівки, яка захищає мати від вологи.

Монтаж електричної теплої підлоги під паркет

«Тепла підлога» під паркет монтується після повного вирівнювання поверхні. Крім установки нагрівальних елементів (термоматов), монтуються датчики і термостат. Елементи управління встановлюються на стіні, до місця розташування термостата проводиться невелика канавка, в яку вкладається провід, для ізоляції використовуються пластикові трубки. Датчики кріпляться не тільки в безпосередній близькості з термостатом, а й на поверхні підлоги, під паркетом.

Як встановлюється «тепла підлога» під паркет?

  • Після підготовчих робіт монтується нагрівальний елемент.
  • На стяжку укладається термоізолятор, щоб тепло від нагрівального кабелю або мату йшло на обігрів приміщення, а не цементної поверхні.
  • По периметру кімнати до висоти майбутнього паркету клеїться демпферна стрічка, яка компенсує теплове розширення стяжки.
  • Силові кабелі виводяться від коробки термостата до рівня бетонної стяжки. Муфта для з'єднання з гріючим кабелем монтується, наглухо закріплюється в самій бетонної стяжці.
  • На утеплювач укладається монтажна стрічка, до якої дугоподібно або спірально з рівним кроком кріпиться термокабель.
  • Після повної установки всіх електричних елементів перевіряється робота системи.
  • Пол заливається бетонним розчином, вирівнюється, застигає.
  • На електричну теплу підлогу монтується лицьове покриття підлоги - паркет. Паркет слід встановлювати на фанерну підкладку, закріплену саморізами.

Особливості установки системи «тепла підлога» під паркет

  • Температура підлоги не повинна перевищувати + 27 ° C, інакше паркет почне псуватися, пересихати, скрипіти. При цьому слід не забувати, що деревина хороший теплоізолятор і продумати: чи достатньо буде температури підлоги в межах + 27 ° C для комфортного обігріву приміщення.
  • Всі роботи по установці системи повинні проводити професіонали, паркет краще вибирати високої якості. Паркет з клена і буку використовувати не рекомендується.
  • Необхідно дотримуватися запобіжних заходів і при відключенні системи в кінці опалювального сезону, різкий спад температури може пошкодити покриття для підлоги.
  • Роблячи вибір, найкраще отримати всебічну консультацію: від майстрів, що встановлюють паркет і систему електрична «тепла підлога»; від менеджерів, що реалізують паркетне покриття; від фахівців, що реалізують системи обігріву.

Монтаж електричної теплої підлоги своїми руками

Холодної осені, особливо коли опалення ще не дали, дуже приємно ступити босою ногою на теплу кахельну плитку. Здійснити цю мрію допоможе монтаж теплої підлоги. Зараз стали дуже популярними електричні теплі підлоги - нагрівання підлогового покриття буде здійснюватися за рахунок електрики. Укласти теплу підлогу своїми руками - один із способів витратити на ремонт меншу суму, так як вартість робіт включає в себе не тільки матеріал, але і його укладання. Для правильного монтажу електричної теплої підлоги необхідно розділити весь процес на невеликі етапи. І тоді ви зможете сказати, що тепла підлога своїми руками - це нескладно.

1 етап: розрахунок необхідного матеріалу.

Для цього виміряйте площу підлоги, що обігрівається. Враховуйте тільки ті місця, куди буде ступати нога людини. Площу під меблями включати в розрахунок не потрібно. Зверніть увагу, що під побутовими приладами (холодильник, посудомийна машина, пральна машина) підлога може перегріватися.

Потім, в залежності від того в яке приміщення ви будете укладати теплу підлогу, буде визначатися потужність системи обігріву. Для ванної кімнати це близько 180 Вт, для дитячої кімнати - 150 Вт на квадратний метр.

Припустимо, площа опалювальної підлоги в дитячій вийшла 10 квадратних метрів, значить, потужність системи обігріву складе 1500 Вт. З цими викладками прямуйте в магазин до консультанта, який допоможе з придбанням електричного кабелю. Разом з придбанням кабелю необхідно купити терморегулятор і датчик температури. Вибрати його допоможе консультант. Важливо, щоб терморегулятор відповідав потужності системи обігріву. Встановлюючи електричну теплу підлогу, не забувайте, що терморегулятор буде підтримувати необхідну температуру, забезпечувати автоматичне включення і виключення системи обігріву. Тому відповідально поставтеся до вибору його моделі.

2 етап: вирівнювання та утеплення підлоги.

Поверхню підлоги вирівнюють цементним стягуванням, потім по периметру приміщення приклеюють демпферну стрічку. На підлогу укладають теплоізоляцію товщиною не менше 2 см. Таким чином, ви уникнете зайвих тепловтрат, укладаючи теплу підлогу своїми руками.

3 етап: встановлення датчика температури і терморегулятора.

Терморегулятор встановити можна в стіні на будь-якій висоті від підлоги, але не менше 30 см. Здійснюючи монтаж електричної теплої підлоги Львів, враховуйте розстановку меблів. Важливо, щоб вони не перекривали термостат (терморегулятор). До місця встановлення терморегулятора підводять живлення 220 В. Від термостата в гофротрубці йде кабель і потім встановлюють датчик температури підлоги. Важливо відзначити, що датчик температури, виробляючи монтаж електричної теплої підлоги, встановлюють безпосередньо на підлогу в спеціально підготовлену виїмку.

4 етап: укладання кабелю.

Кабель рекомендують укладати по спіралі, важливо пам'ятати, що він не повинен перетинатися між собою. Перед укладанням кабелю закріпіть монтажну стрічку, враховуючи крок укладання кабелю. Для розрахунку кроку необхідно площа опалювальної підлоги помножити на 100 і розділити на довжину кабелю.

5 етап: перевірка.

Після укладання підлоги обов'язково перевірте опір кабелю тестером.

6 етап: фінішна заливка цементним стягуванням.

Включати теплу підлогу можна після того як цементна стяжка повністю висохне, як правило це 4 тижні.