Мурування перегородок з цегли, газоблоку і піноблоку Львів | Ціни

В процесі будівництва приватного будинку або при його переплануванні зведення перегородок з цегли є найпопулярнішим способом поділу внутрішнього простору будівлі на окремі приміщення. Якщо в багатоквартирному будинку використання цегляної кладки найчастіше неможливо через надмірне навантаження на несучі конструкції,

то у власному котеджі завжди можна підготувати для перегородки міцну, виведену за рівнем основу. Чи не виникає проблем і з прив'язкою нової стінки до вже наявних. Крім міцності, закладеної вже в самій специфіці цегляної кладки, перегородки з цегли мають наступні переваги:

мурування перегородок з цегли і піноблоку

 • Вологостійкість;
 • Пожежну безпеку;
 • Ефективну шумоізоляцію;
 • Можливість фінішної обробки стін із застосуванням будь-яких матеріалів і технологій (фарбування, поклейка, обшивка панелями, сайдингом і вагонкою, декоративна штукатурка, облицювання плиткою або декоративним каменем).

Професійно і якісно виконають кладку цегляних перегородок в котеджах і приватних будинках Львова та області фахівці компанії "Наш Майстер". Виїзд на об'єкт і складання кошторису надається безкоштовно, а прописана в договорі вартість робіт незмінна. Все це при розумних розцінках, з можливістю оперативної доставки матеріалів і залучення висококваліфікованих майстрів суміжних спеціальностей

Процес мурування перегородок з цегли у Львові

Перегородки або, зводяться всередині готової "коробки", тому майстер завжди може орієнтуватися на вже наявні поверхні - підлогу і суміжні стіни. Кладка перегородок, як правило, ведеться в півцеглини, рідше - в чверть. Останній варіант використовується переважно для вигородки підсобних приміщень, де від стін не потрібно високого рівня звукоізоляції.

Крім цегли і цементного розчину, для приготування якого можна використовувати готові сухі суміші з потрібними характеристиками, необхідно запастися металевими пластинами (заставними) або арматурним прутом для "прив'язки" перегородки до прилеглих стін, а також дротом (діаметр від 4 до 6 мм) для армування кладки, якщо вона ведеться в чверть цегли.

Розмітка і підготовка основи

мурування перегородок з цегли

Розмітка перегородки завдання на перший погляд нескладна, але насправді від грамотного виконання цього етапу залежить подальша міцність і довговічність стіни. Спочатку на підлозі розкреслювали контур майбутньої конструкції - дві паралельні лінії на відстані в половину (чверть) цегли один від одного. Варто враховувати, що далеко не завжди перегородка - це пряма стіна. Досить часто в нашій роботі нам доводиться стикатися з дизайн-проектами, де форма перегородки є ламаною лінією або навіть криву з одним або декількома радіусами. У таких випадках необхідна висока точність в перенесенні лінії перегородки з креслення на фактичне місце її розташування в будинку.

У місцях примикання перегородки до інших стін на їх поверхню у напрямку знизу вгору наносяться дві аналогічні лінії. Строго вертикальне розташування ліній перевіряється схилом або електронним рівнем. При наявності дверних або арочних прорізів місце їх розташування відзначається на підлоговому контурі перегородки.

Якщо перегородка зводиться на етапі будівництва котеджу, то для підготовки її основи досить помістити на підлогу (перекриття) шар цементно-піщаного розчину, на який і буде викладений перший ряд цегли. Якщо ж необхідно змурувати перегородку з цегли в рамках перепланування вже житлового будинку, то необхідно демонтувати частину підлоги і отримати доступ до перекриття. Ще один варіант - перегородка в цоколі. Там бетонну основу може бути тільки при монолітному фундаменті типу "плита". В цьому випадку подушку влаштовують безпосередньо на грунті, підготувавши невелику траншею, виробляючи попередню відсипання тонким шаром щебеню і уклавши шар гідроізоляційного матеріалу.

Кладка цегляних перегородок у Львові

мурування перегородок з піноблоку

Правильне укладання першого ряду цегли дуже важлива. Ряд обов'язково треба вивести за рівнем - з тим, щоб в подальшому перегородка мала строго вертикальне положення. Цегли укладають по розмітці, стикуючи торці. Кожен наступний ряд укладається врозбіжку - над швом попереднього ряду середина верхньої цегли. Такий порядок укладання запобігає витікання розчину з довгих вертикальних швів і дозволить домогтися максимально можливої міцності перегородки.

Орієнтиром для кожного нового ряду служить волосінь або капроновий дріт, натягнута між пов'язаними з перегородці стінами. Волосінь може натягатися між двома брусками або арматурними прутами, закріпленими у наявних протилежних стінах. Бруски або прути жорстко фіксуються на суміжних поверхнях, горизонтальність дрота перевіряється за рівнем.

Перекос стіни щодо вертикалі запобігають, використовуючи шаблон. Він являє собою щит з струганих дощок, набитих на прикріплені до прилеглих стін рейки. Після укладання кожних трьох-чотирьох рядів положення стіни контролюють за допомогою схилу, будівельного гідравлічного або лазерного рівня.

Кожен п'ятий ряд кладки кріпиться до стін примикання за допомогою обрізка арматурного прутка або металевої пластини, що виконують функцію заставних деталей. Пруток вмуровивається в стіну з одного боку і фіксується розчином в міжряддя на перегородці. Пластина згинається під прямим кутом: одна її частина закладається в шов перегородки, друга кріпиться до стіни дюбель-шурупом, "під посадку" якого в стіні висвердлюється отвір.

Простір під стелею над останнім рядом цегли щільно заповнюється боєм і закладається розчином. Попередньо поверх ряду цегли наноситься додатковий шар розчину.

Дверні та віконні прорізи

мурування перегородок

При виконанні отвору для арки або під встановлення дверей буде потрібно верхня перемичка. У випадку з дверною коробкою це може бути брус, товщина якого вибирається кратною чверті цегли (при Клак в половину цегли) або половині цегли (при кладці в чверть). Це дозволить не порушувати порядок кладки рядів. З боків прорізів потрібно передбачити кріплення дерев'яних вставок, до яких і буде монтуватися дверна коробка.

Якщо проект перегородки передбачає наявність арочного отвору, що його виконують спочатку, як дверний з висотою по верхній точці арки, а радіусу частина створюють за допомогою гіпсокартонної конструкції.

Після того як кладка цегляних перегородок в котеджі закінчена, можна переходити до їх обробці. Під фарбування або поклейку шпалерами потрібно вирівнювання і штукатурення поверхні нової стіни. Під обшивку вагонкою і сайдингом на перегородку набивається каркас. Під облицювання плиткою або декоративним каменем поверхню перегородки оштукатурюється.

Переваги міжкімнатних перегородок з піноблоків

Монтаж міжкімнатних перегородок з піноблоків відрізняється наступними перевагами:

 • Загальна вага готової конструкції, в порівнянні з цегляною кладкою, має набагато менший показник-це спрощує доставку, підйом будматеріалу і трудовитрати при монтажі.
 • Відмінні характеристики по тепло- і звукоізоляції (важливо при зонуванні) готового приміщення. Не потрібно застосування додаткових ізолюючих матеріалів, таких як мінеральна вата в випадку з гіпсокартонними стінами.
 • Вигідна підсумкова вартість виробу з урахуванням транспортування, монтажних робіт і витраченого часу.
 • Досить високий рівень міцності для повсякденної експлуатації і можливість монтувати не здаються надто великими меблі на стіни, на відміну від гіпсокартону, що вимагає виконання спеціальних закладних в заздалегідь визначених місцях.
 • Невелика вага полегшує навантаження на фундамент приватного будинку (що скорочує витрати на фундамент і підвищує довговічність конструкції)
 • Маленька витрата розчину в десятки разів менша, ніж при цегляній кладці, за рахунок того що товщина шва 2-3мм і розмір піноблоку або блоку газобетону в декілька разів більше цегли.

Ціна за мурування перегородок з газобетону:

Ціна за роботу зі зведення міжкімнатних перегородок залежить від товщини блоку, загального обсягу кладки і конфігурації стін. Також на вартість робіт впливає розташування об'єкта, терміни проведення робіт і є робота супутньої при виконанні ремонту під ключ чи це окремо самостійна робота з виїздом бригади на об'єкт тільки з цією метою.

Мурування перегородок Львів. Види і розміри піноблоку

мурування перегородок з газоблоку

Часто піноблок (пінобетон) плутають з газоблоків (газобетон) .Технологія зведення перегородок і вартість робіт у них порівняно однакова, але є істотні відмінності за якістю виробництва та деякими властивостями, але це актуально для тих хто цікавиться індивідуальним житловим будівництвом.

Великий розмір піноблоку або газобетону, тонкошарові нанесення клею, менша кількість швів і перев'язок, легкість розпилу -все це значно спрощує процес кладки, що веде до менших трудовитрат і більшої продуктивності при проведенні робіт. Тому вартість робіт кладки з піноблоку набагато менша вартості цегляної кладки.

Стандартним габаритним розміром піноблоку, застосовуваного при зведення міжкімнатних перегородок є 600мм х 250мм (довжина х ширина) і 625 мм х 250 мм (для газобетону), але має різну товщину 50,75 і 100 мм в залежності від призначення кладки. Так зведення стін, схильних до великого навантаження, наприклад, санвузол з великою кількістю важкої плитки та штроб великого розміру під комунікації (трубопровід водопостачання та каналізації, кондиціювання), проводиться з блоків товщиною 100 мм. Якщо звичайна міжкімнатні перегодки без навантажень і прокладкою тільки кабелів, то підійде блок 75мм для економії простору.

Технологія мурування перегородок Львів

Монтаж міжкімнатних перегородок з піноблоків включає в себе наступні етапи:

 1. Перш ніж почати кладку, необхідно ретельно очистити поверхню підлоги від пилу (сміття) і провести грунтування зони кладки - це забезпечить адгезію блоків з бетонною основою.
 2. Якщо основа підлоги має великий перепад по правилу (більш 8-10мм), то перший ряд необхідно викласти на товстий шар клею і вивести в горизонтальний рівень і дати йому застигнути. Далі відштовхуєтеся при продовженні кладки від рівного першого ряду.
 3. Для закріплення нових міжкімнатних перегородок до несучих стін застосовується метод Засвердлювання арматури у вигляді з'єднуючого штиря,
 4. Для зручності роботи і прискорення процесу необхідно нанести розмітку у вигляді ліній відбиття на підлогу і стіни із застосуванням лазерного рівня, або за допомогою прямого профілю (як лінійки) розкреслити лінії за рівнем і при роботі відштовхуватися від них
 5. На кутах необхідно робити перев'язку блоків через 1 ряд для додання стійкості і жорсткості.
 6. Не можна допускати щільного зіткнення верхнього ряду блоків з стелею. У разі усадки будинку на стіні можуть утворитися тріщини. Також жорстка зв'язок "перегородка - стельове перекриття" сприяє посиленню передачі ударних шумів від сусідів зверху. За технологією слід закрити зазор монтажною піною після висихання розчину.
Необхідний інструмент:

Для якісного зведення міжкімнатних перегородки з піноблоків вам знадобиться:

 1. Лазерний нівеляційного;
 2. Саморізи, дюбеля і шуроповерт;
 3. Електричний дриль з віночком або професійний міксер для замішування розчину;
 4. Перфоратор для буріння отворів в несучих стінах і блоці під арматуру;
 5. Металевий куточки штирі (нарізна арматура);
 6. Ножівка по блокам (або якісна ножівка по дереву) і відфутболювальні нитка з барвником порошком;
 7. Зубчастий шпатель або гребінка для рівномірного нанесення клейового розчину по всій площині;
 8. Шпатель для видалення надлишків розчину зі швів;
 9. Косинець 90 градусів для контролю якості кладки;
Оздоблювальні роботи по готовим перегородкам

Оздоблювальні роботи по готовим міжкімнатним перегородкам можна проводити абсолютно будь-які, але потрібна додаткова обробка.

Для обклеювання шпалер стіну необхідно процедуру штукатурки і шпаклівки. Якщо ж стіна планується під фарбування то ще необхідно відповідна підготовка стеклохолстом і фінішною шпаклівкою.

Облицювання перегородки керамічною плиткою в цілях економії може бути відразу проведена без штукатурення стіни, але обов'язково необхідно грунтування поверхні акриловим складом (ми ж рекомендуємо для важкої плитки гарантувати складом "бетоноконтакт"). Але цей спосіб виправданий тільки при сильній економії коштів (наприклад "квартира під здачу ") і при геометрично точно викладених перегородках, в іншому випадку витрати на клей і роботи з нанесення плитки на нерівну поверхню перевищать економію (не рентабельно)

Будувати своїми руками або довірити роботу фахівцям?

Якщо ви не маєте будівельного досвіду, хорошого інструменту і не бажаєте його купувати. Якщо у вас велика зайнятість на роботі та мало вільного часу, то звичайно ж більш доцільніше довірити таку роботу фахівцям. Тоді вам не потрібно переживати за якість і термін проведення робіт. Справжній професіонал зробить це чітко в строк, підбере якісний матеріал, організовує його доставку і розвантаження в приміщення і найголовніше якісно виконає свою роботу, завдяки професійним навичкам, досвіду і наявності необхідного інструменту.