Монтаж електроточок Львів :: Встановлення електричних точок

Монтаж електричних точок Львів. В процесі виконання електромонтажних робіт одна з найважливіших операцій - грамотна установка розеток і вимикачів. Постійно використовувані контакти і з'єднання пристроїв включення і підключення електроприладів нерідко стають причиною займання.

Пожежна статистика невблаганно ставить їх в позицію джерел головного ризику. Тому резонно дотримуватися особливої обережності при виконанні будь-яких операцій, пов'язаних з електричними виробами.

Розетки і вимикачі розрізняються не тільки дизайном і зовнішнім виглядом, їх конструкції визначаються:

Способом встановлення:

 • відкритий всередині приміщення;
 • закритий внутрішній;
 • зовнішній - для експлуатації на вулиці;

Кількістю місць підключення: одно- і двомісні, іноді тримісні.

Вимикачі бувають: одноклавішний, дво- і триклавішні - за кількістю позицій включення.

Відкритий монтаж електричних точок

монтаж електроточок львів

При монтажі електроточки відкритим способом застосовуються тільки вироби, спеціально призначені для цього виду встановлення. Їх конструкція повністю виключає контакт з оголеними проводами. У них немає монтажних коробок - сам корпус виконує цю функцію. Важливу роль відіграє кріплення до стіни. У старих виробах для ізоляції внутрішніх контактів від стіни застосовувалися дерев'яні пластини круглої або прямокутної форми. Сучасні пристрої не потребують додаткових підкладок. Роль ізолюючого матеріалу виконує нижня частина корпусу, зроблена з ПВХ або АБС пластика.

Іноді виникає необхідність використання виробу, призначеного для закритої установки у відкритій проводці. У продажі існують спеціальні монтажні коробки для розміщення в них таких виробів. Кількість осередків у такій коробці відповідає кількості встановлюваних стандартних блоків. Розмір осередку визначається євростандартом, який в даний час діє і у нас. В такому блоці можна змонтувати будь-який стандартний вимикач, розетку, регулятор, призначений для закритої проводки.

Прихований монтаж електричних точок у Львові

монтаж електричних точок львів

 • Найчастіше для встановлення застосовується прихований спосіб. Виріб монтується в стандартну монтажну коробку в втопленому положенні. Для монтажу самої коробки в стіні робиться ніша за відповідними розмірами. Кріплення виконується в залежності від структури і матеріалу стіни одним із стандартних способів: шурупами для гіпсокартону, дюбелями, спеціальними распірними зажимами, що входять в конструкцію коробки.
 • Розетки і вимикачі в процесі експлуатації піддаються постійним механічним впливам. Переміщення внутрішніх контактів неприпустима, тому вони надійно закріплюються в стіні. Це стосується і зовнішньої панелі, і внутрішньої.
 • При монтажі електровиробів в бетонній і цегляній стіни основою для кріплення служить сама структура стіни. При монтажі в гіпсокартонну стіну основою виступає поверхню гіпсокартону або спеціальні профілі, жорстко закріплені в основний конструкції. Деякі конструкції електровимикачів за способом кріплення призначені тільки для кріплення на гіпсокартон. Їх монтаж в бетонну нішу неможливий.
 • Контакти проводів зачищають і приєднують в спеціальні затиски клем. Приєднувальні клеми можуть розташовуватися в знімній частині в одному блоці з зовнішньої накладкою. Але є варіанти розташування контактів нерухомо у внутрішній частині - тоді блок закривається знімною зовнішньої панеллю. Для різних способів з'єднання потрібна різна вільна довжина проводів.
 • Кабелі, які підходять до місця встановлення монтажної коробки повинні мати достатню довжину вільних кінців. Правильно змонтовані в клемах кінці проводів несуть повну ізоляцію і не перетинаються. При цьому приєднані кінці зберігають деяку слабину, але не дуже великої довжини, щоб не створювалися зайві петлі.

Ступеня і класи захисту

Всі електромонтажні деталі поділяються за класами захисту. Ці рівні визначають ступінь безпеки, яку вони забезпечують в різних умовах. Клас захисту індексується двозначним цифровим індексом (IP44, IP54, IP55, IP20, IP65 і ін.).

 • Перша цифра після літерного позначення IP означає ступінь захисту від сторонніх предметів.
 • Друга - ступінь захисту від впливу води. Обидві категорії розділені на шість рівнів.

Захист від сторонніх предметів

про

захист відсутній

1

захищене від попадання предметів з діаметром більше 50 мм

2

запобігання тел, діаметром 12 мм і більше

3

захист від об'єктів, розміром більше 2,5 мм

4

допустимо проникнення об'єктів розміром менше 1 мм

5

захист від контакту предметів, пилезахисний оболонка

6

високий ступінь захисту від пилу, пилонепроникна оболонка

Захист від вологи та води

про

немає захисту від вологи

1

допустимо попадання на корпус вертикально падаючих крапель

2

захищене від бризок під кутом до 15 ° від вертикалі

3

захист від бризок під кутом до 60 °

4

допустимі бризки будь-якого напрямку

5

попадання струменів води не завдає шкоди (кут нахилу будь-який)

6

корпус здатний протистояти хвилям і струменів води (що потрапила вода не заважає роботі обладнання)

Встановлення електроточок у квартирі

 • Дуже часто при виборі електророзеток власники звертають увагу тільки на їх зовнішній вигляд. Тим часом, розетка - серйозне джерело небезпеки. Тому слід звернути увагу на клас захисту і якість виготовлення внутрішніх елементів.
 • Ковзаючі контакти, в які встромляється вилка приладу мають високий клас обробки для гарного ковзання. Бажано, щоб вони були хромовані. Ковзаючі клеми повинні облягати і забезпечувати хороший притиск до штирів електричної вилки. Всі внутрішні елементи добре підігнані, надійно закріплені, люфти клем і контактів відсутні.
 • У місцях підключення декількох приладів встановлюють подвійні і потрійні розетки. При використанні потрійної розетки важливо переконатися в достатньому перерізі підвідного силового кабелю.
 • По висоті електророзетку розташовують на кілька сантиметрів вище лінії столів або близько до лінії підлоги - для включення приладів під меблями. У вхідній групі часто використовують багатофункціональні розетки для підключення інтернет кабелю, телефону і напруги 220 В. Можна встановити розетки в одному блоці з вимикачем.

Встановлення електричних точок на кухні

У кухонному просторі електророзетки несуть різне функціональне призначення. Вони можуть встановлюватися у лінії підлоги для під'єднання загальнопобутових приладів або на лінії робочих столів.

 • Розетки в робочій зоні слід встановлювати із захистом від бризок. Кухонні прилади часто мають досить пристойну потужність. Тому варто потурбуватися достатнім перетином проводів.
 • Кухонні розетки часто оснащуються запобіжними стулками. В неробочому стані стулка оберігає контакти від вологи і бризок. Це найпоширеніше рішення для робочої зони кухонного простору. Але є й інші, де контакти захищені внутрішнім закривається пристроєм, який віджимається натисканням штирів електричної вилки.
 • У кухні часто використовують двоклавішні і триклавішні вимикачі для забезпечення різного режиму освітлення. Якщо вони розташовані в робочій зоні - тут теж потрібний бризкозахисний дизайн.
 • Для проводки вимикача в зручне розташування часто користуються спеціальними кабель-каналами і пристроями для відкритої проводки. Це набагато більш технологічний спосіб, ніж врізка пристроїв в меблеві конструкції кухні.

Монтаж електроточок у ванній

Всі що встановлюються у ванній електричні компоненти повинні мати клас захисту від вологи не менше «4». Це правило бажано виконувати навіть в тому випадку, коли розташування елемента знаходиться далеко від джерел води і можливих бризок.

 • З-за високої вологості в будь-яких місцях можливе утворення конденсату. Якщо вимикач знаходиться поза ванною кімнатою - до нього не пред'являються такі вимоги.
 • При монтажі слід приділити увагу забезпеченню герметичності приєднання проводів і складання всіх конструктивних деталей. Герметичність забезпечується еластичними муфтами, гумовими або силіконовими прокладками. Всі ці частини слід правильно встановлювати, для виключення зазорів і щілин.

Особливості монтажу в дерев'яному будинку

монтаж електроточок

 • Дерев'яні будинки вимагають відповідального ставлення до електропроводки, так як небезпека виникнення загоряння в таких будівлях особливо висока. У дерев'яних будинках зазвичай встановлюють відкритий тип проводки.
 • Електричні елементи часто встановлюють на металеву підкладку. Це оберігає стіну від пожежі в разі іскріння в контактах.
 • Кабелі, прокладені в стінах і перекриттях, укладають в металеві рукава. Такі заходи безпеки дозволять вчасно спрацювати автоматиці при наявності перегріву і допоможуть запобігти загоряння дерев'яних частин будинку.
 • Дерев'яні будівельні матеріали змінюють лінійні та об'ємні розміри в залежності від температури і вологості. Найзначніші зміни відбуваються сезонно через температур навколишнього середовища і під впливом опалення.

При монтажі розеток і вимикачів слід враховувати можливі зрушення стін. При виникненні цих природних для дерев'яного будинку явищ слід виключити здавлювання виробів і кабелів. Кріплення всіх частин виконується з урахуванням сезонних зрушень.

Особливості встановлння електроточки

монтаж електричних точок

Розетки в будинку або квартирі встановлюються в місцях, де передбачається підключення електроприладів. Однак, не всі прилади та електророзетки для них однакові. Деякі з них мають свої особливості.

Сучасні однофазні мережі містять 3 полюси:

 • Напруга (фаза 220В);
 • Нульовий полюс;
 • Заземлення.

У таких мережах бажано використовувати триполюсні розетки. Це в значній мірі збільшує безпеку. Особливо це стосується потужних приладів та інструментів, побутових машин:

 • Електроплити;
 • Пральні та посудомийні машини;
 • Побутові комбайни:
 • Холодильники і морозильні камери.

встановлення електроточок львів

Перераховані прилади краще підключати із заземленням. Це пов'язано і зі специфікою експлуатації, і з вимогами безпеки.

 • Проба струму на корпус машини без заземлення може стати загрозою здоров'ю та життю людей. Деякі побутові машини і техніку обов'язково підключати через триполюсну електророзетку, якщо це зазначено в інструкції по експлуатації.
 • Заземлені контакти об'єднують в загальну мережу і підключають до шини на електричному щиті.
 • З'єднання шини з нульовим проводом однофазної мережі заборонено ПУЕ, так як в нульовому проводі можливі струми різної, іноді небезпечної величини. Часто вони приймають досить великі значення - це пов'язано з пусковим режимом включення потужних споживачів.
 • Такий струм може з'явитися не в вашій квартирі, а в будь-який інший при включенні якихось технічних засобів. У ці моменти нульовий провід є джерелом реальної небезпеки. Тому нульовий провід однофазної або трифазної мережі ні в якому разі не повинен з'єднуватися з корпусами будь-яких побутових приладів.
 • Провід заземлення може розташовуватися в загальному кабелі мережі або прокладається окремо - ПУЕ допускає обидва способи. При окремої прокладці зручно так само окремо розташовувати і все розподільні вузли з'єднань.
 • Існують побутові машини, що працюють від мережі 380 В. Такі мережі мають свою особливість - ця мережа має три фази і один нульовий полюс. Крім цього, існує і заземлення. Тому в трифазній мережі і, відповідно, розетках по чотири силових контакту і один контакт заземлення.
 • При підключенні трифазних приладів слід дуже уважно поставитися до розведення всіх контактів - їх ні в якому разі не можна переплутати. Це загрожує серйозними наслідками - від короткого замикання до загорянь електропроводки.

Спеціального уваги вимагають розетки для електроплит і потужних побутових машин і в тому випадку, коли вони працюють в однофазної мережі 220 вольт:

 • Як правило, ці прилади мають значну потужність - слід перевірити всі елементи на допустиму силу струму;
 • Потрібно трьохполюсну розетка з підключенням заземленого проводу до шини на електрощиті;
 • Довжина дроту не повинна бути занадто великою, але він не повинен бути натягнутий;
 • До розетки повинен бути вільний доступ для безперешкодного відключення в разі аварії.

Будь-які електромонтажні роботи виконуються тільки сертифікованими фахівцями, які мають відповідну кваліфікацію та підтверджує сертифікатом. Всі роботи, пов'язані з підключеннями приладів до мереж з напругою 380 вольт, повинні виконуватися фахівцем, що має відповідний допуск.