Прокладання електричних кабелів в гофрі та коробі Львів

Сьогодні прокладка кабелю в гофрі - це популярний, але багато в чому спірний спосіб захисту проводки від вологи або інших впливів.

При дотриманні всіх правил надійність комунікацій із застосуванням гофротруб можна істотно підвищити - але для цього потрібно врахувати ряд факторів.

Щоб прокладка кабелю в гофрі не стала причиною загоряння або передчасного виходу мережі з ладу, її повинні виконувати кваліфіковані майстри. Електрики компанії Наш Майстер мають потрібний досвід, тому на наших об'єктах ми використовуємо захисні гофровані труби там, де це виправдано і повністю безпечно.

Як кабель заводиться в гофру

Прокладання кабелю в гофрі по стелі, стінам, в товщі перегородок або всередині штроби передбачає використання гофрованих захисних кожухів діаметром від 16 до 63 мм. Вони мають циліндричну форму і можуть бути виготовлені з найрізноманітніших матеріалів - від металу до поліетилену або ПВХ. При монтажі електромереж найчастіше застосовуються полімерні гофротруби сірого або червоного кольорів.

прокладання електричних кабелів в гофрі львів

При виробництві гофрованих кожухів всередину труби часто закладають сталевий зонд для протягання кабелю:

 • При закладі провідника його край надійно прикріплюється до сталевого зонду.
 • За допомогою зонда кабель простягається через порожнину до тих пір, поки його кінець буде видно з протилежного боку труби.
 • Щоб уникнути застрявання і прискорити процес, електрики зазвичай працюють удвох: один виконує протяжку, другий утримує край гофри, забезпечуючи натяг.

Протягнутий кабель фіксують на гофротрубі до остаточної установки, щоб його натяг не змінився. Використання гофри без встановленого сталевого зонда можливо, але в цьому випадку протягнути провідник через трубу буде значно складніше.

Схожа методика застосовується при заміні пошкодженого дроту всередині гофри, закріпленого на основі або у штробі. Старий провідник акуратно витягується і замінюється новим - його простягають через трубу за допомогою гнучкого сталевого зонда. Завдання це досить трудомістке, але все ж воно набагато простіше розтину штроби або демонтажу обробки.

Технологія монтажу проводки в гофрі

Використання гофротруб в якості основного захисного елемента для кабелів або проводів виправдано в декількох випадках. Так, гофру застосовують при монтажі електромереж в штробах, при протягуванні відкритим способом, при прокладці дроту від ЛЕП по фасаду будівлі і т.д. Залежно від місця установки вибирається тип гофри (негорюча, армована, захищена від УФ випромінювання), а також спосіб її кріплення:

 • За допомогою кліпс або дюбель-затискачів.
 • З використанням швидко твердного розчину.
 • З використанням кріпильних хомутів і т.д.

Між собою, зі щитками або з розподільними коробками гофри з'єднуються за допомогою муфт. Кабельні з'єднання всередині самої гофротруби робити не можна - там повинні знаходитися тільки цільні ділянки кабелю. Тому всі з'єднання оформляються всередині розподільних коробок з використанням клемних колодок, опресування або пайки.

Якщо гофрована труба з прокладеним кабелем проходить по основі, де відстань до найближчої горючої поверхні - не менше 100 мм, то її можна монтувати без додаткових запобіжних заходів. При монтажі на дерев'яних поверхнях необхідно використовувати негорючую (сталеву) гофру або ж укладати під неї прокладку з вогнезахисного матеріалу товщиною від 10 мм.

Підземний монтаж з використанням гофри

Прокладка кабелю в гофрі в траншеї також може бути виконана із застосуванням захисної гофрованої труби - це не суперечить чинним нормативам. При цьому потрібно врахувати особливості експлуатації кабель-каналів з різних матеріалів:

прокладання електричних кабелів в коробі львів

 • Металева труба для підземного монтажу не застосовується через високий ризик корозії. Навіть в сухому грунті протикорозійне покриття недовго зберігає свої властивості, тому метал швидко починає іржавіти.
 • ПВХ не схильний до корозії, але не має достатню міцність. Крім того, гофра з полівінілхлориду чутлива до перепадів температури: з часом вона стає крихкою і на ній з'являються тріщини. Захисний кожух втрачає герметичність і деформується, що призводить до пошкодження кабелю.
 • Для підземного монтажу електропроводки бажано використовувати вироби з поліетилену низького тиску (ПНД, червоне маркування). Для них характерна більш висока вартість - але при цьому ПНД-гофра значно довше зберігає міцність і цілісність навіть у вологому грунті.

Незважаючи на хороші захисні якості гофротруб, їх вистачає не завжди. Тому на кам'янистих ділянках грунту або під дорожнім покриттям бажано доповнювати гофру захисними трубами або лотками для кабелів.

Відкрита і прихована прокладка кабелю в гофрі к Львові

прокладка електричних кабелів в гофрі львів

Виконати монтаж кабелю в гофрі за всіма правилами при зовнішньої або внутрішньої прокладці проводки:

 • Вибираємо тип гофротруби з урахуванням умов експлуатації.
 • Виробляємо монтажні роботи, дотримуючись нормативів.
 • Ретельно контролюємо якість прокладки провідників.
 • При необхідності виконуємо заміну пошкоджених проводів в гофротруби або протягання додаткових провідників через вже існуючі канали.

На всі виконувані роботи ми надаємо гарантію, а ціни на послуги залишаються цілком доступними.

Монтаж кабелю в коробі у Львові

Для більш компактного укладання проводки і її захисту використовуються спеціальні короби - порожнисті канали на металевій або пластиковій основі. Короби гармонійно вписуються в інтер'єр приміщень. Без системи прокладання електричних кабелів в коробі не обходиться жодна будівля. Вони розраховані на тривалу експлуатацію, забезпечують зручний монтаж і легкий доступ до кабельної проводки. Допускається застосування каналів в поєднанні з різним типом кабелів: телефонних, комп'ютерних мереж, електропроводки. Вони встановлюються як при прокладанні нових кабельних систем, так і при модернізації вже існуючих.

Процес прокладки електричного кабелю в коробі

Прокладка електрокабелю в коробі повинна проводитися з дотриманням усіх існуючих технологічних вимог і норм виконуваних робіт. Це дуже трудомісткий процес і краще, щоб цією справою займався висококваліфікований фахівець. Адже від якості проведених робіт залежить довгостроковість роботи системи і безпеку. Всі вироблені роботи прокладки кабелю в коробі підлягають ретельному проектуванню, визначається спосіб прокладки. Короб найчастіше представляє собою пластичну трубку. Але також використовуються металеві та дерев'яні короби для певного монтажу і прокладки кабелю. Основна будівельна перевага подібного короба полягає в значному полегшенні доступу до кабелів і проводки. Заміну проводки можна буде здійснювати в короткі терміни, не привертаючи додаткових фахівців.

Способи прокладки кабелю у Львові

прокладання електричних кабелів в гофрі

 1. Зовнішній монтаж кабелю - кабель кріпиться до стіни за допомогою скоб. Така прокладка кабелю проводиться швидко і використовується в основному в заміських будинках. Економічно вигідний спосіб.
 2. Прихований монтаж кабелю - в стіні видовбуються поглиблення для кабелю, це найпопулярніший спосіб. Найбільш безпечний спосіб при експлуатації. Але і є недоліки, можна пошкодити кабель при ремонті, не маючи плану проходження проводки. Виникає необхідність розкривати стіну.
 3. Прокладка кабелю в коробі - дуже зручна при необхідності прокласти відразу кілька проводів. В основному прокладка кабелю в коробі використовується в офісних приміщеннях, магазинах, на виробництвах і в заміських будинках. Такий монтаж кабелю досить простий і не вимагає великих грошових витрат. Короб може бути, як відкритим, так і глухим, а розмір залежить від кількості проводів, які необхідно прокласти. Використовуючи такий спосіб прокладки кабелю, ми можемо провести необхідний ремонт без жодних труднощів.

Для зовнішньої проводки ідеально використовується прокладка кабелю в коробі, яка зручна в роботі і експлуатації. Даний спосіб найбільше рекомендується професіоналами - один з найбільш використовуваних способів для проведення реконструкцій кабельних мереж без дроблення стін. Проводи ведуться по кабельних каналах. Розетки до короба кріпляться простим способом, на коробі встановлюється монтажна коробка, а потім розетки. Короба дуже зручно використовувати в будівлях з нерівними стінами або особливої нестандартним плануванням. Панелі короба надійно захищені спеціальною плівкою, яка запобігає пошкодженню короба під час монтажу. Але вам не повинно здаватися це дуже простою справою, цією роботою повинні займатися професіонали.

прокладання електричних кабелів в коробі

При сучасному розвитку інфраструктури об'єктів дуже велике значення має прокладання кабелю в коробі - це важлива складова будь-якого приміщення. Правильно встановлений короб надає приміщенню більш естетичний вигляд, адже дуже некрасиво виглядають просто прокладені проводи. Ідеально прокладені проводи в короб захищені від механічних пошкоджень, від попадання конденсату та інших рідин.

Умови експлуатації та установки в приміщенні короба залежать від якості матеріалу, з якого виконана основа короба. Монтаж короба може проводитися як вертикально, так і горизонтально. Така прокладка кабелю економічно вигідна і не вимагає великих витрат часу. Основна мета нашої компанії - надійність, якість і функціональність. У нас ви знайдете оптимальне співвідношення ціни і якості. Кабельні короби зручні в конструкції, економічні, прості в монтажі та експлуатації.