Перенесення електричного щитка Львів :: Перенести електрощиток

Необхідність перенести електричний щиток з'являється досить часто в процесі перепланування, переїзду, капітального ремонту або завершення будівництва будинку і дачі.

І щоб зробити все правильно, необхідно підготуватися вирішувати деякі проблеми.

Складність в перенесенні електричного щитка полягає, скоріше, не в фізичних маніпуляціях, а в погодженні документації і бюрократичних нюансах. Головне, зробити перенесення законним і отримати всі необхідні дозволи.

Що потрібно і які є обмеження при перенести електрощитка?

Перенесення електрощитка в будинку або квартирі дозволяється, але процес має ряд особливостей, які обов'язково потрібно врахувати.

перенесення електричного щитка львів

Якщо потрібно здійснити перенесення щитка з автоматами, то бюрократичних проблем не виникне, оскільки дозволу на такий процес не потрібні. Перенесення здійснюється своїми руками або ж за допомогою електрика за викликом.

У ситуації з перенесенням і встановленням щитка з електричним лічильником, без необхідності збільшення довжини кабелю, що підводить, то перенесення теж можливий. При цьому, зменшувати кабель категорично не можна. Після установки потрібно подати заяву в енергозбут, і підключення електрощита в квартирі буде виконано співробітниками організації за Вашою заявкою.

При необхідності нарощування кабелю, що підводить, обов'язково потрібно звернутися в енергозбут. Категорично забороняється збільшувати кабель методом скруток - провід повинен бути цілісним і перебувати на видному місці від початку і до кінця.

З'єднання при подовженні кабелю виконуються тільки нерозбірними за допомогою зварювання кабелю.

Де повинен розташовуватися електрощит для будинку?

Якщо Ви хочете зробити перенесення електрощитка власноруч, то необхідно простежити за виконанням певних вимог:

  • Не можна розміщувати щиток в місцях з високою вологістю;
  • Не можна розміщувати щиток в подібних місцях, кімнатах з одягом, коморах і т.д .;
  • Щиток повинен знаходитися як правило, на вході в будинок або квартиру;
  • Доступ до щиту не можна захаращувати, щоб в будь-який момент можна було швидко відключити електроживлення на автоматах.

Коли виконується перенесення електричного щитка?

Перенесення електричного щитка в квартирі або будинку в 99% випадків - це не просто примха власника приміщення, а необхідність, і може знадобитися в наступних випадках:

перенести електрощиток

  • Заміна електропроводки в частому будинку в процесі капітального ремонту. Після завершення процесу електрощит повинен бути перенесений зі стовпа в приміщення;
  • При в'їзді в нову квартиру питання перенесення електрощита також актуальний;
  • На час будівництва щиток може бути перенесений зі стовпа в битовку;
  • При необхідності підключення великих потужностей і додаткових споживачів електрики і при невідповідності щита електробезпеки, для розширення числа автоматів також виконується перенесення;
  • Після завершення будівництва заміського будинку електрощит переміщається зі стовпа в житлове приміщення.

Найпростішим процесом є перенесення щитка в квартирі, де власнику нічого не може завадити, а обробку і ремонт при в'їзді все одно робити доведеться.

Майже всі забудовники економлять на матеріалах, тому не завжди відповідально підходять до облаштування електричного щитка. Бокс не втоплюється в стіну, а автомати ставляться з категорії «подешевше». Тож не дивно, що власники квартир перш ніж приступити до ремонту змінюють місце розташування щитка, щоб зробити його більш естетичним, надійним і безпечним. Іноді щитки залишаються і на колишніх місцях, але установка нових автоматів, які відповідають вимогам по енергоспоживанню - штука обов'язкова.

Якщо Ваш будинок панельний, то руйнувати ніші в стінах, часто, забороняється, особливо, якщо стіна несуча. Тому забудовниками використовуються навісні бокси для електрощита, які знаходяться біля вхідних дверей. Вони розташовуються у вхідних дверей і дуже часто розміщуються на проході в квартиру.

перенесення електричного щитка

І все ж в квартирах в панельному будинку краще використовувати накладні моделі , і лише якщо плануєте розмістити щиток на що не несе стіні, то можна розглянути варіант вбудованого боксу.

В цілому, часто користуватися щитком в квартирі і перекривати подачу електроенергії немає необхідності, тому можна залишити щит біля дверей, просто розмістивши його в зручному місці. При перенесенні важливо врахувати, що бокс не можна піднімати на рівень вище 1,8 метра від рівня підлоги, і дотримуватися техніки безпеки за стандартами. Будь-яке складне становище у відключенні електрики суперечить нормам, і неправильне розміщення щита може спричинити за собою штрафи. Ретельно підберіть відповідне місце.

В процесі заміни проводки необхідно переносити електричний щиток в під'їзді в житлове приміщення, а ось лічильник електроенергії залишити потрібно за межами квартири. В такому випадку можна обійтися без дозволів і самостійно наростити вступної кабель від приладу обліку в приміщення. Таке перенесення можна зробити власноруч або ж викликати досвідченого фахівця.

По-іншому виглядає ситуація, якщо Вам необхідно перенести в квартиру не тільки щиток, а й лічильник електроенергії. Така маніпуляція потребують дозволів і виконується тільки співробітниками електромереж.

Перенесення електрощитка в комерційних приміщеннях

Це складна процедура, що вимагає великої кількості часу і дозволів. Перш за все, необхідно подати заявку до відповідних органів, отримати ТУ на перенесення, зробити проект робіт, і вже за цими документами подати заяву в електромережу та укласти договір на перенесення електрощита. Тільки в цьому випадку дозволяється проведення потрібних Вам робіт.

Після їх виконання будуть здійснені всілякі перевірки і вимірювання, а замовник отримає відповідні акти.

Якщо ж електрощит переноситься після приладу обліку електроенергії, то робота може бути виконана штатними електриками без узгодження з контролюючими органами. Єдиний нюанс: будь-які нові точки енергоспоживання повинні відображатися на плані організації, інакше є ризик отримати чималий штраф від контролюючих інстанцій.

Підсумок

Отже, роботи по перенесенню щитка в квартирі можна зробити і власноруч, особливо при наявності досвіду роботи з електричними установками. Якщо потрібно перенести щиток в квартиру, залишивши лічильник електроенергії в під'їзді, то ніяких дозволів не треба, і контролююча інстанція не матиме до Вас ніяких претензій. В інших випадках необхідно отримувати додаткові дозволи на перенесення, який виконають кваліфіковані працівники електромереж.

перенести електрощиток львів

Якщо потрібно перенести електрощиток на інший стовп, то такий процес здійснюється тільки фахівцями електромережі за окремим договором, в процесі чого відключається лінія електропередачі.

На виробничих об'єктах перенесення зроблять штатні фахівці, якщо щиток буде розміщений в ланцюзі після приладу обліку, або ж фахівцями електромережі за договором. В іншому випадку, потрібно подача заявки, розробка та узгодження проекту перенесення. В результаті Ви повинні отримати відповідну документацію на експлуатацію мережі.

Ваш майстер зможе оцінити роботи ввечері або вихідний день?

На відміну від електриків з ЖЕКу або керуючих компаній, наші електрики зможуть проконсультувати в зручний час для Вас , бо ми дорожимо відносинами з клієнтами і не змушуємо очікувати візиту майстра з ранку і до вечора. Також ми можемо розрахувати вартість і конфігурацію щитка дистанційно. Для цього Ви можете відправити проект з електромонтажу будь-яким і доступним для Вас способом або повідомити нам кількість електроточок з їх призначенням

В яку ціну мені вийде монтаж електрощита?

Ціна на монтаж електрощита варіюється і залежить від багатьох факторів, які значно впливають на підсумкову вартість установки. Основні моменти це: накладний або інстальований в стіну щит , кількість елементів і їх комбінації . Не переживайте, бо Ви звертаєтеся в перевірену часом компанію і ми не обберемо Вас до нитки, запропонуємо відмінне рішення по вартості установки такого важливого елемента в енергосистемі.

Перенос електричного щитка львів

Що входить у вартість збірки?

У вартість збірки, крім робіт, входить вартість комплектуючих - ціна електрощита, вартість автоматів, УЗО, пристрої контролю напруги, шини заземлення (PE), шин нульових робочих провідників (N) та інших. За вартістю робіт теж дуже багато нюансів, бо буває так, що зібрати 2 щита по 20 позицій простіше, ніж зібрати один щит з 40 позиціями. Про всі нюанси по вартості і виборі комплектуючих для компонування щита Ви можете дізнатися від електрика на безкоштовному огляді .

Я бажаю здійснити перенесення щитка зі сходового майданчика в квартиру, що мені робити?

Для власників квартир перед перенесенням електрощита краще отримати технічні умови заздалегідь , щоб виключити можливі помилки і витрати. Якось раз нас зверталися клієнти, які перенесли в квартиру щиток разом з електролічильником без попереднього узгодження та коли вони спробували ввести лічильник в експлуатацію, то з'ясувалося, що керуюча компанія категорично проти перенесення щитків і вимагає повернути все в первинний вигляд. Клієнтам довелося виконати ці вимоги, переплативши за послугу рівно в два рази. Щоб не робити подібних помилок - зателефонуйте нам , ми із задоволенням все Вам розповімо і проконсультуємо.