Ремонт кондиціонерів та спліт систем Львів :: Доступні ціни

Якщо терміново потрібен ремонт кондиціонера Львів з виїздом фахівця додому в будь-яку точку міста – Наш Майстер вирішить проблему швидко і якісно.

Як часто зустрічаються кондиціонери у Львові?

За нинішньою статистикою кожна третя людина, що живе або працює в м. Львів, користується кондиціонером. Будь то в домашніх умовах, або на робочому місці. Виходячи з цього відповідь на питання досить проста: кількість кондиціонерів в м. Львів обчислюється сотнями тисяч.

ремонт кондиціонерів

За своїм розташуванням Львів знаходиться далеко не в жаркому кліматі. Виходячи з цього 95% побудованих будівель в місті не містять централізовані мультизональні системи кондиціонування. Це не малося на увазі на стадії їх проектування. Та й взагалі, років тридцять тому нечисленні власники кондиціонерів задовольнялися майже виключно радянськими віконними кондиціонерами серії БК. Громіздкі, важкі, галасливі, вони не викликали бажання встановити їх, наприклад, в спальні, і використовувалися в основному в робочих приміщеннях.

Звичайно, системи кондиціонування використовувалися на виробництвах, де технологічні цикли вимагали підтримки заданої температури. Або де теплопритоки негативно позначалися на робочому персоналі. Такі кондиціонери в основному мали моноблочну конструкцію, а із кондиціонерів повітря збиралосяся і роздавалося по приміщеннях через систему повітропроводів. Ремонт кондиціонерів Львів такого типу був трудомістким і дорогим. Ціна на кондиціонери була висока, вироблялися вони невеликими партіями, і відповідно ніякої мови не було про те, щоб використовувати їх в побуті. У спекотну погоду більшість, як і раніше, користувалося побутовими вентиляторами.

Прорив у використанні кондиціонерів в домашніх умовах справила розробка спліт систем компанією Toshiba в 1961 році, в яких випаровуюча і конденсаторна одиниці вироблялися окремими блоками, що дозволяло встановлювати їх окремо один від одного в різних місцях. Безумовно, ціна на них спочатку була високою. Але конкуренція серед виробників досить швидко знизила ціну до цілком доступної для середньостатистичного споживача побутової техніки.

Отже, на сьогоднішній день в м. Львів і Львівській області присутні і експлуатуються тисячі спліт систем різної конструкції і потужності. Виробники цих кондиціонерів найрізноманітніші.

Технічне обслуговування кондиціонерів

ремонт кондиціонерів Львів

Поки кондиціонер працює, до нього претензій немає. Особливо якщо своєчасно до приписів виробника забезпечувати технічне обслуговування кондиціонера. Звичайно в спекотні роки, яким наприклад було літо 2021 року, навантаження на середньостатистичний кондиціонер багаторазово збільшується, кондиціонер працює цілодобово, перепад температур між охолоджуваним і зовнішнім повітрям збільшується, відповідно зростає навантаження на компресор. Крім того в такі періоди виявляють себе більшість помилок і браків, раніше допущених при встановленні кондиціонера. Не мало важливо частіше контролювати стан і чистоту агрегатів кондиціонера і якість його роботи.

 • технічне обслуговування спліт системи настінного типу
 • технічне обслуговування спліт системи касетного, канального, колонного типу. У стандартне планове технічне обслуговування кондиціонерів входить 18 пунктів робіт.

Кондиціонер може взагалі спочатку не працювати, або працювати некоректно, якщо він містить брак, або змонтований неправильно. У цьому випадку організація - продавець, і організація, яка встановила кондиціонер, зобов'язані по гарантії замінити або відремонтувати поставлене обладнання, а так само виправити помилки, допущені при його встановленні.

Фахівці нашої компанії по заявці замовника здійснюють: виміри приміщення, підбір кондиціонера, поставку та його шеф-монтаж. А при необхідності проведуть діагностику раніше встановленого кондиціонера іншою компанією з наданням офіційного висновку про стан техніки і якості проведених робіт, а так само дамо рекомендації щодо виправлення помилок, якщо такі присутні.

Несправність кондиціонера

ремонт кондиціонерів у Львові

Першим і основним фактором правильної і надійної роботи кондиціонера є чистота і справність всіх його агрегатів. Кондиціонер використовує в своїй роботі термодинамічний холодильний цикл.

Всі параметри продуктивності його агрегатів є розрахунковими, і підібраними для отримання максимального ККД виробленого холоду до витраченої для цього електроенергії. Забруднення і запилення агрегатів кондиціонера змінює їх розрахункові параметри, що призводить до зниження ККД холодильного циклу і до збільшення споживання електроенергії для досягнення кондиціонером тих же самих заданих температурних параметрів кондиціонером повітря. Таким чином, первинні несправності кондиціонерів, навіть якщо він зовні як вам здається продовжує «нормально» працювати, пов'язані з забрудненістю зовнішнього і / або внутрішнього блоку і призводять до підвищеного споживання електроенергії. Ми звертаємо вашу увагу і на те, що кондиціонер, який працює на підвищених навантаженнях скорочує термін експлуатації дорогого компресора.

До переліку таким чином накопичених несправностей входять:
 • Забруднення фільтрів внутрішнього блоку;
 • Забруднення поверхонь і повітряних ґрат зовнішнього і внутрішнього блоків;
 • Забруднення теплообмінників внутрішнього і зовнішнього блоків;
 • Забруднення крильчаток і електродвигунів вентиляторів зовнішнього і внутрішнього блоків;
 • Забруднення і засмічення дренажної системи і дренажної помпи.
Симптомами описаних вище несправностей є:

ремонт кондиціонерів ціни

 • Неприємний «курний», або застарілий, або «тютюновий» запах виходить кондиціонером повітря з внутрішнього блоку;
 • Утворення цвілі і її запах у вихідному приміщенні з кондиціонером повітрі з внутрішнього блоку;
 • Запах «вогкості» в повітрі;
 • Утворення льоду у внутрішньому блоці;
 • Протікання конденсату з внутрішнього блоку і дренажної системи;
 • Сторонні шуми і «тріск» в блоках при роботі кондиціонера;
 • Аварійна зупинка кондиціонера по перевищенню нормативних температур агрегатів в блоках;
 • Аварійна зупинка кондиціонера по обмерзанню теплообмінника внутрішнього блоку.

Ремонт кондиціонерів у Львові, що проводиться в даному випадку фахівцями нашої компанії полягає в наступних операціях:

ремонт кондиціонера

 • очищення або заміна повітряних фільтрів кондиціонера
 • антибактеріальна обробка або обробка парогенератором випарника (теплообмінника) внутрішнього блоку кондиціонера;
 • антибактеріальна обробка або обробка парогенератором вентилятора (крильчатки) внутрішнього блоку;
 • механічне очищення внутрішніх поверхонь блоку;
 • антибактеріальна обробка дренажної системи внутрішнього блоку (антибактеріальна обробка дренажної помпи, якщо є в наявності);
 • повне розбирання і чищення складових частин внутрішнього блоку;
 • механічна очищення теплообмінника зовнішнього;
 • механічне очищення внутрішніх поверхонь зовнішнього;
 • механічне очищення вентилятора (з крильчаткою) зовнішнього блоку;
 • мийка зовнішнього блоку;
 • повне розбирання і чищення складових частин зовнішнього блоку.

Фахівці нашої компанії регулярно стежать за станом, проводять діагностику та планове технічне обслуговування кондиціонерів, співпрацюючи зі своїми замовниками, як на договірній основі, так і за узгодженими із замовниками виїздів на подібні роботи. Обслуговування фахівцями нашої компанії систем кондиціонування регулярно раз в три місяці дає замовнику право постійної не перерервної гарантії на обладнання, що обслуговується.

Кондиціонер не працює

Ремонт кондиціонерів Львів з комплексом ремонтних робіт і / або заміною запчастин все-таки стає необхідним, коли кондиціонери виходять з ладу через природні поломки або знос обладнання, або його агрегатів.

Ми включаємо кондиціонер, а він:

ремонт кондиціонера Львів

 • не включається, світлова індикація на блоках відсутня;
 • не включається, при включенні спрацьовує автомат захисту по струму або ПЗВ по струму витоку на «землю»;
 • включається, індикація на блоках присутня, вентилятор внутрішнього блоку не працює, кондиціонер не холодить, пульт дистанційного керування або світлова індикація на блоках видає код помилки;
 • включається, вентилятор внутрішнього блоку працює, але через короткий час (2-5 хв) кондиціонер автоматично вимикається і видає код помилки;
 • включається, внутрішній блок працює в режимі вентилятора, але кондиціонер не охолоджує;
 • включається на тепло, але вентилятор не працює, кондиціонер не обігріває;
 • включається, кондиціонер охолоджує, але слабо. З внутрішнього блоку з потоком повітря йде запах вогкості;
 • включається, охолоджує, але через деякий час з внутрішнього блоку починає капати вода;
 • включається, охолоджує, з зовнішнього і / або внутрішнього блоку чутні сторонні шуми;
 • включається, охолоджує, через деякий час (10-15 хв) кондиціонер зупиняється помилково;
 • включається, охолоджує, але через деякий час (10-15 хв) спрацьовує автомат захисту по перевищенню споживаного струму.

Всі ці симптоми говорять про несправності системи кондиціонування. Сучасні кондиціонери більшості виробників містять плату управління системою, на якій зі спеціального протоколу за допомогою процесора відбувається обробка аналогових сигналів, що надходять від різних датчиків системи, до спеціального реєстру стану системи, з формуванням і видачею візуальних кодів помилок, якщо такі в процесі обробки даних формуються. Кількість кодів помилок у деяких виробників можуть досягати 100.

Ремонт кондиціонера

Цілком природно, що кожен код помилки не на 100% вказує прямо на поломку. Майже всі коди помилок кондиціонерів у систем від побутових до мультизональних промислових містять логічні карти алгоритмів виявлення конкретної несправності конкретної запчастини. Звертаємо вашу увагу і на те, що кожен бренд має свої коди помилок. Фахівці нашої компанії проводять діагностику несправностей систем кондиціонування, обов'язково використовуючи дані алгоритми, що дозволяє забезпечити точність знаходження конкретної несправності на 100%.

 • діагностика спліт системи;
 • діагностика VRF / VRV-систем, мультизональних систем.

На підставі діагностики сервісними інженерами виписується сервісний акт про причини поломки і несправності кондиціонера. В офісі технічною групою складається офіційний висновок з переліком виявлених несправностей і рекомендаціями щодо їх усунення.

Неякісний монтаж кондиціонера

Ну і нарешті, розглянемо ремонт кондиціонерів Львів, не пов'язаний з браком блоків, неправильним встановленням кондиціонера, або несвоєчасним обслуговуванням. Ремонт кондиціонерів Львів, не пов'язаний із заміною запчастин на 75% пов'язаний з витоком холодоагенту по трасі. Витік холодоагенту відбувається через розгерметизацію з різних причин фреонової траси. Найчастіше вона відбувається в місцях вальцювальних з'єднань фреонопроводів з блоками системи.

Однак нерідкі випадки, коли це відбувається внаслідок корозії мідних трубок, або наприклад загину траси з її заломом. Для відновлення герметичності траси холодоагенту необхідно вжити цілий комплекс заходів, який в більшій чи меншій мірі складається з наступних операцій:

 • пошук і усунення витоку холодоагенту в доступних місцях з течошукачем;
 • вальцовка стикувального з'єднання;
 • продування траси азотом;
 • опресовування траси азотом;
 • тест на кислотність компресорного масла;
 • заміна компресорного масла;
 • промивання кондиціонера промивання фреоном R141b;
 • вакуумування траси холодоагенту (крім мультизональних систем);
 • заправка кондиціонера холодоагентом

Механічний вплив на трасу фреонопроводу може і не призвести до розгерметизації системи, але погнуті її трубки (залом траси). У цьому випадку зменшення площі перетину труби фреонопроводу створює локальний перепад тиску в місці залому.

Перепад тиску холодоагенту є одним з основних термодинамічних параметрів умов створення холодильного циклу. Він створює ефект місцевого «дроселювання» фреону, і фреон починає частково випаровуватися по трасі після залому, замість того, щоб робити це в випарнику. Траса після залому починає обмерзати, а ККД холодильного циклу кондиціонера різко падає.

 • усунення залому траси в доступних місцях.

Запчастини для кондиціонеру

Ну і звичайно зовсім не виключено, що після кількох років експлуатації в блоках кондиціонера можуть ослабнути місця кріплення компресора, колодки підключення електроживлення і т.ін. Необхідно зачистити контакти від корозії, перевірити їх на міцність з'єднання, перевірити якість ізоляції проводів, видалити пил усередині блоків електронного управління. Так само не рідко порушується цикл роботи кондиціонера і забруднення плати управління.

 • ремонт електричного і межблочного приєднання блоків (спліт, мультиспліт системи;
 • дрібний ремонт на місці.

Профілактика кондиціонерів

Якщо кондиціонер довгий час не обслуговувався то Замовник може отримати неприємний висновок про необхідність придбання і заміни додаткових витратних матеріалів.

Відомі випадки, коли в зовнішніх блоках оси або птахи вили гнізда, потріскана ізоляція проводів, та інше.

 • профілактика внутрішнього блоку кондиціонера;
 • профілактика зовнішнього блоку кондиціонера.

Цілком очевидно, що в працюючому кондиціонері колись, щось виходить з ладу. Іноді вдається відремонтувати зламану запчастину без її заміни. Виробник устаткування так само не ремонтує окремі запчастини. Це економічно не вигідно, і, як правило, коштує дорожче, ніж поставка і заміна зламаної запчастини на нову. Важливе питання – чи поставляється запчастина іноземного виробника в Україну, чи ні. Чи є вона на даний момент на складі у Львові, або її потрібно замовляти у виробника?

В реальності варіанти бувають різні:
 • запчастина вже не виробляється і поставка її неможлива. У цьому випадку, як правило, доводиться міняти стару зламану техніку на нову, а стару утилізувати. Дуже рідко вдається підібрати аналог зламаної запчастини. Зазвичай це вдається зробити з неінверторними компресорами, електродвигунами вентиляторів. А ось плату управління шукати аналог на заміну абсолютно безглуздо.
 • запчастини виробляються, але їх потрібно замовляти на заводі виробника або зі складу виробника за кордоном за попередньою оплатою. В цьому випадку поставка запчастини до України розтягується на період від 1,5 місяців до півроку за умови, що Замовника влаштовують терміни і він готовий чекати.
 • запчастина виробляється і знаходиться на складі в Україні. Ну звичайно це найкращий варіант, і повністю передоплативши її авторизованогому сервісному центру ви маєте можливість отримати її і замінити з гарантією вже через кілька днів.