Ремонт холодильників та морозильних камер Львів :: Доступні ціни

Холодильник є дуже потрібним побутовим апаратом, який, в принципі, працює досить надійно. Однак, як і всі механізми, він може несподівано зламатися. Ще вчора все було в справності, а з ранку біля агрегату з'явилася калюжа води.

А сам апарат замовк, і не виробляє холод.

ремонт холодильників

Найчастіше ремонт холодильників у Львові виконується на дому у замовника. І тільки в рідкісних випадках його доводиться вивозити в сервісний центр. У разі раптової поломки холодильника не рекомендується самостійно шукати проблеми, так як можна отримати нові.

Бажано здійснити виклик майстра по холодильниках і підготувати апарат до огляду. Для цього його потрібно звільнити від продуктів, розморозити і ретельно вимити. Після таких процедур майстру буде легше оглянути холодильник і діагностувати несправність.

Найчастіше виною несправності буває вихід з ладу одного або декількох елементів у ланцюзі запуску і електроживлення компресора. В однокамерних агрегатах до таких елементів відносяться пускове реле, терморегулятор і електрична схема самого компресора.

Більш сучасні двокамерні холодильники з системами no frost, які перешкоджають намерзання льоду в морозильнику, додають ще кілька елементів, несправність яких може зупинити агрегат. Це можуть бути датчик системи відтавання, електричні тени для відтавання, а також таймер системи відтавання.

Більш серйозні несправності виникають тоді, коли при працюючому компресорі відсутня основна функція охолодження. Такі проблеми можуть викликати пошкодження трубопроводів, засмічення фільтра-осушувача, падіння потужності компресора або витік фреону.

А найпростішими несправностями є порушення герметичності ущільнювальної гуми в морозильній і холодильній камерах. Такі несправності усуваються досить швидко. При ремонті на дому можливі ситуації, коли в перший прихід майстер встановлює причину поломки, а в наступний - усуває її.

Майстри по ремонту холодильників виробляють і ремонт холодильних камер, які використовуються в магазинах, кафе і ресторанах. Це такі ж апарати, як і побутові, але більші за розмірами і значно потужніші.

При виході з ладу холодильника необхідно дотримуватися спокою і довіритися майстрам по ремонту обладнання, які обов'язково пожвавлять таку необхідну домашню побутову техніку.

Основні несправності холодильників

Рефрижератори - надійні прилади, що рідко створюють проблеми власникам. Але апарат складний, поломка може бути дріб'язковою або потрібен дорогий ремонт. Основні несправності холодильників усуваються в сервісних центрах або фахівцями на дому.

Типові несправності холодильників

ремонт холодильників Львів

Бути пильними і почати пошук несправностей генератора холоду можна з кількох причин. У холодильнику або однієї з його камер:

 • не підтримується заданий температурний режим;
 • посилилося утворення льоду або з'являються калюжі води;
 • шумно працює компресор, зі стуком і брязкотом;
 • не вимикається компресор, або включається і зупиняється через мить;
 • відсутнє або постійно горить освітлення;
 • не змінюється режим при встановленні терморегулятора в іншу позицію;
 • не включається компресор, немає сигналізації.

Кожна з цих ознак при діагностуванні може дати кілька причин несправностей. Одні з них усуваються своїми силами, інші вимагають втручання фахівця.

Типові несправності холодильників давно відомі, діагностика розроблена, існують таблиці для дефектації. Вони є в інструкції з експлуатації, в розділі «Пошук несправностей»

Як визначити несправність холодильника самому

ремонт холодильників у Львові

В першу чергу потрібно звіритися з інструкцією, чи правильно встановлено холодильник, забезпечити своєчасну очистку шаф від крижаної шуби.

До типових несправностей холодильника відносять найбільш часті поломки обладнання при дотриманні умов експлуатації приладу. Найчастіше діагностують вихід з ладу термостатного вузла. Це він пов'язаний з ручним регулятором температури, за допомогою датчиків визначає температуру в камері і дає команду на пуск і останов компресора.

Наслідком некоректної роботи термостата можуть бути як рідкісні запуски компресора, що викликають підтавання, включення мотору на короткий час і робота без зупинки. Збій в налаштуванні приладу важко усунути, легше і дешевше його замінити. Подібні ознаки викликають і інші види несправностей побутових холодильників.

Діагностика системи охолодження може виявити недолік фреону внаслідок розгерметизації або його повний витік. В такому випадку компресор не нагнітає холод, навіть працюючи без зупинки. При цьому і сам мотор може перегрітися і вийти з ладу.

Якщо світильник в камері горить постійно - двері стоять з перекосом, контакт на розмикання мережі не спрацьовує. Тут відразу додадуться проблеми - розгерметизація холодильника через нещільне закривання дверей. Руйнування ущільнюючої гумки призводить до підвищення температури в камері. Ці легко переборні причини в комплекті ведуть до частих несправностей інших вузлів через підвищене навантаження.

Відсутність світла всередині холодильника може бути через перегорання лампочки, або поломки кнопки включення. Якщо холодильник не включається, індикатори не горять - причина в пошкодженні мережевого шнура або знеструмленій лінії. Несправність електричної схеми - одна з причин відмови обладнання.

Несправності побутових холодильників

Побутові холодильники відрізняються від виробничих габаритами. Витік хладагента в них відбуваються непомітно. Дублюючих приладів контролю не передбачено.

ремонт холодильників ціни

Якщо прилад має електронну схему управління, на дисплеї відобразиться помилка, несправність вже діагностовано. В інших випадках тільки візуальний контроль може вчасно попередити дорогий ремонт холодильника Львів. Найчастіше складну поломку самостійно виявити немає можливості.

Для наочності розберемо, коли холодильник не включається, а лампочка горить. Які причини несправності? У камері є світло, холодильник клацає, іноді включиться на секунду мотор і знову зупиниться.

 1. Клацання видає пускове реле, сталося замикання обмоток в двигуні, буде потрібна заміна.
 2. Точно так же діагностується несправність термостата - він не дає команду на включення компресора з електромеханічним управлінням.
 3. На моделях з електронним типом управління - це сигнал для перевірки повітряного датчика - сенсор потребує заміни.
 4. Електроніка не дасть команду на запуск, якщо двері закриті нещільно.

Навіть якщо світла немає, потрібно переконатися, чи не перегоріла лампочка при стрибку напруги. Електронне урядування вимагає стабільної напруги в мережі не менше 195 В. До речі, холодильник Gorenje працює в діапазоні 200-240 В, приймаючи інші параметри, як несправність.

Несправність холодильника по причині - гуде, але не запускається, також вимагає діагностики. Тільки майстер може знайти точну причину відмови з передбачуваних:

 • вимагає заміни захисне реле-регулятор;
 • знижена напруга в мережі;
 • компресор заклинило;
 • замикання в пусковій обмотці двигуна;
 • несправний пусковий конденсатор або прилад відтавання.

Якщо двигун гуде і компресор працює, а в камерах тепло, поломку слід шукати в випарнику. Для того щоб правильно провести діагностику, майстру потрібно знати, що передувало аварійній зупинці.

Ознаки несправності холодильника

ремонт холодильника

Якщо холодильник новий, в момент приробки деталей він працює з підвищеною гучністю. При обкатці параметри повинні бути стандартними. Особливо слід звернути увагу на забезпечення зовнішніх умов, правильному рівні встановлення.

Підвищена температура в холодильній камері - можливе порушення герметичності. Цю причину можна усунути самостійно. Спробуйте затиснути смужку паперу шириною 5 см і товщиною 0,8 мм між дверима і камерою. Якщо вона не прищемилася, двері потрібно ущільнити.

Швидке утворення шуби на випарнику свідчить про несправний нагрівач. Шуба на міжкамерній перегородці - теж термоелемент, але інший.

Свист в компресорі, стук в двигуні при запуску подають сигнал про несправності в механічній частині. Такий шум на старому апараті вказує на швидкий вихід холодильника з ладу - буде потрібно заміна мотор-компресора.

Якщо холодильник б'є струмом - це серйозний привід зупинити агрегат і викликати майстра. Замір ізоляції мегометром та пошук проводу з пошкодженою ізоляцією довірте фахівцеві.

Несправності випарника холодильника

ремонт холодильника Львів

Випарник - пристрій, в якому рідкий фреон переходить в газоподібний стан, забираючи тепло з камери. Випарники бувають прокатно-зварні з товщиною металу 1,5 см, всередині листа прокладений лабіринт ходів. Стики входу і виходу холодоагенту з'єднують зварюванням з мідними трубками і ізолюють.

Несправності випарника може виникнути з кількох причин:

 • вихід з ладу датчика після короткого замикання або стрибка напруги;
 • механічні пошкодження трубок, розгерметизація з'єднань супроводжувані витоком фреону;
 • засмічення в капілярній трубці;
 • корозія.

Ремонт випарника - робота, яка проводиться в сервісному центрі. Заварити тонкий алюмінієвий лист, знайти витік газу можна в спеціальних умовах.

Акуратне відношення до приладу, дотримання інструкції з обслуговування продовжить термін безаварійної експлуатації холодильника.