Ремонт холодильників та морозильних камер Львів :: Доступні ціни
Холодильник є дуже потрібним побутовим апаратом, який, в принципі, працює досить надійно. Однак, як і всі механізми, він може несподівано зламатися. Ще вчора все було в справності, а з ранку біля агрегату з'явилася калюжа води.
А сам апарат замовк, і не виробляє холод.
Найчастіше ремонт холодильників у Львові виконується на дому у замовника. І тільки в рідкісних випадках його доводиться вивозити в сервісний центр. У разі раптової поломки холодильника не рекомендується самостійно шукати проблеми, так як можна отримати нові.
Бажано здійснити виклик майстра по холодильниках і підготувати апарат до огляду. Для цього його потрібно звільнити від продуктів, розморозити і ретельно вимити. Після таких процедур майстру буде легше оглянути холодильник і діагностувати несправність.
Найчастіше виною несправності буває вихід з ладу одного або декількох елементів у ланцюзі запуску і електроживлення компресора. В однокамерних агрегатах до таких елементів відносяться пускове реле, терморегулятор і електрична схема самого компресора.
Більш сучасні двокамерні холодильники з системами no frost, які перешкоджають намерзання льоду в морозильнику, додають ще кілька елементів, несправність яких може зупинити агрегат. Це можуть бути датчик системи відтавання, електричні тени для відтавання, а також таймер системи відтавання.
Більш серйозні несправності виникають тоді, коли при працюючому компресорі відсутня основна функція охолодження. Такі проблеми можуть викликати пошкодження трубопроводів, засмічення фільтра-осушувача, падіння потужності компресора або витік фреону.
А найпростішими несправностями є порушення герметичності ущільнювальної гуми в морозильній і холодильній камерах. Такі несправності усуваються досить швидко. При ремонті на дому можливі ситуації, коли в перший прихід майстер встановлює причину поломки, а в наступний - усуває її.
Майстри по ремонту холодильників виробляють і ремонт холодильних камер, які використовуються в магазинах, кафе і ресторанах. Це такі ж апарати, як і побутові, але більші за розмірами і значно потужніші.
При виході з ладу холодильника необхідно дотримуватися спокою і довіритися майстрам по ремонту обладнання, які обов'язково пожвавлять таку необхідну домашню побутову техніку.
Основні несправності холодильників
Рефрижератори - надійні прилади, що рідко створюють проблеми власникам. Але апарат складний, поломка може бути дріб'язковою або потрібен дорогий ремонт. Основні несправності холодильників усуваються в сервісних центрах або фахівцями на дому.
Типові несправності холодильників
Бути пильними і почати пошук несправностей генератора холоду можна з кількох причин. У холодильнику або однієї з його камер:
- не підтримується заданий температурний режим;
- посилилося утворення льоду або з'являються калюжі води;
- шумно працює компресор, зі стуком і брязкотом;
- не вимикається компресор, або включається і зупиняється через мить;
- відсутнє або постійно горить освітлення;
- не змінюється режим при встановленні терморегулятора в іншу позицію;
- не включається компресор, немає сигналізації.
Кожна з цих ознак при діагностуванні може дати кілька причин несправностей. Одні з них усуваються своїми силами, інші вимагають втручання фахівця.
Типові несправності холодильників давно відомі, діагностика розроблена, існують таблиці для дефектації. Вони є в інструкції з експлуатації, в розділі «Пошук несправностей»
Як визначити несправність холодильника самому
В першу чергу потрібно звіритися з інструкцією, чи правильно встановлено холодильник, забезпечити своєчасну очистку шаф від крижаної шуби.
До типових несправностей холодильника відносять найбільш часті поломки обладнання при дотриманні умов експлуатації приладу. Найчастіше діагностують вихід з ладу термостатного вузла. Це він пов'язаний з ручним регулятором температури, за допомогою датчиків визначає температуру в камері і дає команду на пуск і останов компресора.
Наслідком некоректної роботи термостата можуть бути як рідкісні запуски компресора, що викликають підтавання, включення мотору на короткий час і робота без зупинки. Збій в налаштуванні приладу важко усунути, легше і дешевше його замінити. Подібні ознаки викликають і інші види несправностей побутових холодильників.
Діагностика системи охолодження може виявити недолік фреону внаслідок розгерметизації або його повний витік. В такому випадку компресор не нагнітає холод, навіть працюючи без зупинки. При цьому і сам мотор може перегрітися і вийти з ладу.
Якщо світильник в камері горить постійно - двері стоять з перекосом, контакт на розмикання мережі не спрацьовує. Тут відразу додадуться проблеми - розгерметизація холодильника через нещільне закривання дверей. Руйнування ущільнюючої гумки призводить до підвищення температури в камері. Ці легко переборні причини в комплекті ведуть до частих несправностей інших вузлів через підвищене навантаження.
Відсутність світла всередині холодильника може бути через перегорання лампочки, або поломки кнопки включення. Якщо холодильник не включається, індикатори не горять - причина в пошкодженні мережевого шнура або знеструмленій лінії. Несправність електричної схеми - одна з причин відмови обладнання.
Несправності побутових холодильників
Побутові холодильники відрізняються від виробничих габаритами. Витік хладагента в них відбуваються непомітно. Дублюючих приладів контролю не передбачено.
Якщо прилад має електронну схему управління, на дисплеї відобразиться помилка, несправність вже діагностовано. В інших випадках тільки візуальний контроль може вчасно попередити дорогий ремонт холодильника Львів. Найчастіше складну поломку самостійно виявити немає можливості.
Для наочності розберемо, коли холодильник не включається, а лампочка горить. Які причини несправності? У камері є світло, холодильник клацає, іноді включиться на секунду мотор і знову зупиниться.
- Клацання видає пускове реле, сталося замикання обмоток в двигуні, буде потрібна заміна.
- Точно так же діагностується несправність термостата - він не дає команду на включення компресора з електромеханічним управлінням.
- На моделях з електронним типом управління - це сигнал для перевірки повітряного датчика - сенсор потребує заміни.
- Електроніка не дасть команду на запуск, якщо двері закриті нещільно.
Навіть якщо світла немає, потрібно переконатися, чи не перегоріла лампочка при стрибку напруги. Електронне урядування вимагає стабільної напруги в мережі не менше 195 В. До речі, холодильник Gorenje працює в діапазоні 200-240 В, приймаючи інші параметри, як несправність.
Несправність холодильника по причині - гуде, але не запускається, також вимагає діагностики. Тільки майстер може знайти точну причину відмови з передбачуваних:
- вимагає заміни захисне реле-регулятор;
- знижена напруга в мережі;
- компресор заклинило;
- замикання в пусковій обмотці двигуна;
- несправний пусковий конденсатор або прилад відтавання.
Якщо двигун гуде і компресор працює, а в камерах тепло, поломку слід шукати в випарнику. Для того щоб правильно провести діагностику, майстру потрібно знати, що передувало аварійній зупинці.
Ознаки несправності холодильника
Якщо холодильник новий, в момент приробки деталей він працює з підвищеною гучністю. При обкатці параметри повинні бути стандартними. Особливо слід звернути увагу на забезпечення зовнішніх умов, правильному рівні встановлення.
Підвищена температура в холодильній камері - можливе порушення герметичності. Цю причину можна усунути самостійно. Спробуйте затиснути смужку паперу шириною 5 см і товщиною 0,8 мм між дверима і камерою. Якщо вона не прищемилася, двері потрібно ущільнити.
Швидке утворення шуби на випарнику свідчить про несправний нагрівач. Шуба на міжкамерній перегородці - теж термоелемент, але інший.
Свист в компресорі, стук в двигуні при запуску подають сигнал про несправності в механічній частині. Такий шум на старому апараті вказує на швидкий вихід холодильника з ладу - буде потрібно заміна мотор-компресора.
Якщо холодильник б'є струмом - це серйозний привід зупинити агрегат і викликати майстра. Замір ізоляції мегометром та пошук проводу з пошкодженою ізоляцією довірте фахівцеві.
Несправності випарника холодильника
Випарник - пристрій, в якому рідкий фреон переходить в газоподібний стан, забираючи тепло з камери. Випарники бувають прокатно-зварні з товщиною металу 1,5 см, всередині листа прокладений лабіринт ходів. Стики входу і виходу холодоагенту з'єднують зварюванням з мідними трубками і ізолюють.
Несправності випарника може виникнути з кількох причин:
- вихід з ладу датчика після короткого замикання або стрибка напруги;
- механічні пошкодження трубок, розгерметизація з'єднань супроводжувані витоком фреону;
- засмічення в капілярній трубці;
- корозія.
Ремонт випарника - робота, яка проводиться в сервісному центрі. Заварити тонкий алюмінієвий лист, знайти витік газу можна в спеціальних умовах.
Акуратне відношення до приладу, дотримання інструкції з обслуговування продовжить термін безаварійної експлуатації холодильника.