Монтаж газових та твердопаливних котлів Львів :: Ціни 2022

Монтаж газового котла - від 1000грн

Монтаж твердопаливного котла - від 3000грн

Замовити - 097-729-85-52 | 073-729-85-52

Недотримання правил монтажу газового котла загрожує безліччю серйозних наслідків. У разі неправильного підключення обладнання домовласник має всі шанси зіткнутися з вибухом

, займанням, отруєнням чадним газом або менш небезпечними проблемами, пов'язаними з некоректною роботою апарата. Щоб уникнути таких неприємностей, слід заздалегідь вивчити всі особливості монтування пристрою, а ще краще - довірити цю роботу досвідченим і досвідченим фахівцям.

Самостійний монтаж газового котла у Львові

Монтаж котлів у Львові

При проектуванні домашньої системи опалення своїми руками слід враховувати вимоги до місця розміщення агрегату та процесу його підключення. Якщо встановлення газового котла проводиться з дотриманням передбачених норм, то така робота може бути зроблена самостійно.

Однак потрібно мати на увазі, що домовласнику дозволяється лише монтувати обладнання згідно з проектом. Підключення до основної магістралі та подальше пусконалагодження повинні обов'язково здійснюватися фахівцями служби газу, які мають необхідні дозволи та допуски до проведення подібних заходів.

Перш ніж підключити апарат, співробітники служби проведуть перевірку відповідності виконаних вами робіт правилам БНіП. Якщо вони будуть порушені, то пристрій помітять як підключений самовільно та відмовлять у його реєстрації. Якщо ви ознайомлені зі БНиПами з монтажу газового котла і впевнені у своїх силах, то чому б не спробувати заощадити на послугах майстра?

Види газових котлів

Монтаж газових котлів у Львові

Сучасні виробники пропонують широкий асортимент опалювального обладнання для приватного будинку, що відрізняється за кількістю контурів, потужності, виду тяги, способу розміщення. Одноконтурні апарати використовуються для опалення, двоконтурні можуть працювати на обігрів та приготування гарячої води. Пристрої із закритою камерою функціонують на вентиляційній тязі, а з відкритою забирають повітря для підтримки горіння безпосередньо із приміщення.

За способом встановлення газових котлів розрізняють такі типи агрегатів:

 • Підлога – встановлюється на підлогу або спеціально обладнану платформу. Вони довговічні, надійні в експлуатації і мають більш високу потужність, тому найчастіше використовуються для будівель великої площі. Єдиний недолік полягає у необхідності обладнати окреме приміщення – топкову.
 • Настінні – монтуються на стіні за допомогою кріплень. Їх відмінними характеристиками є компактні габарити, невелика потужність та простота в управлінні. Вони не вимагають відокремленої котельні, завдяки чому можуть розміщуватися у ванній або кухні. Важливо, що встановлення газового котла подібного типу не висуває високих вимог до несучих здібностей стін – для розміщення агрегату потрібний лише прошарок на основі, виконаний з негорючих матеріалів.

Вимоги до місця розміщення апарату

Опалювальне обладнання, що працює на газі, є пожежо- та вибухонебезпечним, тому приміщення під його розміщення потрібно готувати з урахуванням встановлених норм. У кімнаті важливо передбачити природне освітлення. На кожний кубічний метр площі має припадати не менше 0,03 м2 скління, причому у віконному отворі повинна розміщуватись кватирка для провітрювання. Нормативна ширина дверей у топкову становить від 80 см.

Обов'язковою умовою є виділення певної площі під котельню, яка відповідає потужності вибраного пристрою. Так, монтаж газового котла з параметрами до 30 кВт проводиться у приміщеннях розмірами не менше 7,5 м2, до 60 кВт – не менше 15 м2. При його розташуванні на кухні площа встановлюється з розрахунку 0,2 м2 на один кіловат.

Димовідведення та вентиляція

Монтаж твердопаливних котлів у Львові

При монтуванні апарату з припливною або природною тягою важливо подбати про облаштування димоходу для відведення продуктів горіння. Діаметр його труб залежить від потужності, але він не повинен бути меншим за 130 мм. Крім того, до уваги беруться такі вимоги:

 • діаметр патрубків для приєднання не повинен перевищувати поперечний переріз димовідведення;
 • димовідвідні канали можуть приєднуватися або розміщуватись у капітальних стінах;
 • при виготовленні димоходу для встановлення газового котла допустимо використовувати тільки вогнетривкі матеріали, з підвищеною стійкістю до корозійних процесів;
 • висота димаря над ковзаном покрівлі повинна становити від півметра.

Додатково потрібно організувати припливну вентиляцію, яка протягом однієї години забезпечуватиме триразовий повітрообмін в опалювальній кімнаті. Розміри вентиляційного вікна не можуть бути меншими за 8 см2 на кожен кіловат. Так, при підключенні обладнання на 30 кВт площа каналу для вентилювання становитиме 240 см2, що відповідає квадрату зі сторонами 15,5 см.

Поетапне встановлення котла

Підготовка до монтажу газового котла у Львові передбачає проектування та узгодження настановних робіт у відповідних держструктурах. На цьому етапі необхідно підібрати підходяще приміщення, придбати апарат, а також ознайомитися з розміточним листом від виробника, де вказані всі підключення та точки розташування кріплень. Перед початком робіт не завадить очистити труби пристрою від сміття, яке могло опинитися всередині під час виробництва або транспортування.

Етап 1: Підготовка основи

Монтаж газового котла у Львові

Правила підготовки основи під розміщення агрегату можуть змінюватись виходячи з його типу - навісного або підлогового. Для установки газових навісних котлів застосовуються кронштейни, які зазвичай входять в загальну комплектацію обладнання. Їхнє основне завдання полягає в тому, щоб витримувати вагу приладу та забезпечувати його рівне розташування без перекосу. Вибір кріплення для підвішування залежить від матеріалу стіни (зазвичай застосовують анкерні гаки).

Перш ніж встановити агрегат, необхідно захистити ділянку стіни за допомогою вогнетривкого листа, що має товщину близько 3 мм. Відстань від захисного матеріалу до задньої частини нагрівача має становити не менше 2 см, при цьому сам апарат слід розміщувати на висоті від 90 до 120 см від підлоги. Підвішування обладнання виконується не ближче ніж на 10 см від негорючих бічних стінок або 25 см від горючих.

Якщо проводиться монтаж газового котла підлоги, треба заздалегідь підготувати негорючу і міцну основу. З цією метою можна використовувати бетонну стяжку, цегляну кладку або керамічну плитку. Як варіант під пристрій підстилають металевий лист, який повинен виступати приблизно на 100 мм за межі агрегату. Монтувати обладнання потрібно строго паралельно до підлоги.

Етап 2: Пристрій димоходу

Вимоги до димовідведення для настінних та підлогових приладів є ідентичними. Різниця може бути лише в тому, яка камера згоряння використовується у пристрої. Простий димохід для природної тяги розміщується в стіні або підвішується зовні будинку. Його горизонтальна ділянка, що з'єднує обладнання з димохідною трубою, повинна мати довжину не більше 2 метрів, в ідеалі – 1 м. У процесі встановлення газового котла нижче місця врізання потрібно передбачити дверцята для перевірки та очищення димовідводу.

Щодо примусової тяги, то для таких апаратів облаштовується коаксіальний димар. Для його розміщення в стіні роблять отвір, вставляють в нього гільзу з металу, а потім встановлюють димовідведення у формі двостінної горизонтальної труби. Важливо, щоб вона розташовувалась з невеликим нахилом по відношенню до виведення диму – це перешкоджає попаданню в агрегат конденсату.

Етап 3: Приєднання опалювальних труб

Для підключення труб опалення необхідно дотримуватись таких правил:

 • З патрубків приладу видаляють заглушки.
 • В рамках монтажу газового котла на вхід звороту встановлюють сітчастий фільтр, який захистить обладнання від попадання бруду з опалювальної системи.
 • Підключення виконується з обов'язковою герметизацією за допомогою різьбових ущільнювачів або клоччя.
 • Щоб попередити заповітрювання батарей, на обратку і подачу агрегату ставлять крани, що відсікають.

Етап 4: Підключення до водопроводу

Якщо в будинку монтується двоконтурний апарат, його приєднання до водопровідної системи здійснюється за аналогією до опалювальних труб. Різниця полягає тільки в перерізі труб і типі кранів, що застосовуються. При проведенні робіт потрібно враховувати, що патрубки, які підводять холодну воду, розташовуються на корпусі приладу ліворуч до центру, для підведення гарячої води – праворуч. Бажано, щоб крани мали роз'ємне з'єднання, яке згодом дозволить швидко зробити їхню заміну у разі виходу з ладу.

Етап 5: Підключення до газопроводу

Ці роботи під час встановлення газового котла допускається проводити лише працівникам служби газу. Процес передбачає приєднання патрубка пристрою до відгалуження газопроводу з наступною герметизацією. Кран, що відсікає подачу палива від газопровідної магістралі, оснащується фільтром, який дозволить продовжити термін експлуатації обладнання.

На завершення можуть бути проведені деякі додаткові заходи, наприклад підключення агрегату до електроенергії – якщо це необхідно. Далі опалювальну систему заповнюють водою та перевіряють її на герметичність. Виявлені несправності одразу ж усувають. На завершальному етапі виконують пробний запуск встановленого пристрою. Запуск допустимо проводити лише у присутності спеціалістів служби газу.

Рекомендації та правила експлуатації

Монтаж твердопаливного котла у Львові

Експлуатація техніки після завершення монтажу газового котла у Львова повинна здійснюватись у сухому приміщенні, оскільки висока вологість призводить до розсіювання парів газу в повітрі. Для підвищення продуктивності теплообмінника рекомендується захищати його від забруднень за допомогою сітки, що фільтрує, грубої очистки. Фільтрації також слід піддавати воду, що надходить у опалювальну систему.

У процесі використання пристрою потрібно періодично проводити його технічне обслуговування. Такі заходи передбачають:

 • перевірку стану димовідведення та справності вентиляційної системи;
 • очищення пальника та фільтрів;
 • контроль роботи керуючого блоку

Не рідше 2-х разів на рік необхідно оглядати теплообмінник на наявність сажі та перевіряти герметичність з'єднань газопровідної системи за допомогою обмилювання.

Встановлення газових котлів Львів

Якщо ви не впевнені, що зможете самостійно виконати встановлення газового котла, пропонуємо скористатися послугами фахівців компанії «Наш Майстер».

Наші майстри проходять навчання в сертифікованих центрах фірм-виробників, у тому числі за кордоном, і мають необхідні навички для монтування апаратів будь-якого типу, будь то настінного або підлогового.

Висновок

При монтажі газового котла у Львові важливо розуміти, що це відповідальний і серйозний процес. Його неправильне виконання може спричинити аварію або збої в роботі приладу, тому встановлювати обладнання потрібно з чітким дотриманням вимог та інструкцій. Навіть за наявності досвіду домашнім майстрам рекомендується звертатись за допомогою до професіоналів, які зможуть гарантувати безпечну та тривалу експлуатацію апарату.