Монтаж та заміна дверних замків та серцевини Львів :: Ціни

Поряд із високими декоративними властивостями, міжкімнатні двері виконують важливу функцію – захисну. Тому врізка замку у Львові в міжкімнатні двері від виробника

здійснюється за необхідності припинення доступу сторонніх людей у важливу зону. Захід це можна здійснити своїми руками, але спочатку слід визначитися з типом замку. Від функціоналу та особливостей конструкції фурнітури залежатимуть особливості її встановлення.

Які типи замків?

Залежно від типу конструкції розрізняють такі види замків:

Врізка замків

Крім класифікації за формою замку, можна розділяти типи фурнітури за запірним механізмом:

 • клямки з фіксуючим елементом;
 • накладні;
 • шпигалети;
 • фальові;
 • врізні;
 • магнітні.

Останній тип фурнітури є інноваційним. Він підходить для будь-якого виду сучасних дверей, не видає звуків під час експлуатації і тому попит на них швидко зростає.

Особливості вибору замку для дверей з різних матеріалів

На ринку представлений широкий асортимент міжкімнатних дверей, але найчастіше застосовуються такі типи полотен:

 • із МДФ із шириною 35 мм та 45 мм;
 • дерев'яні двері ретро-конструкції з каркасом;
 • дерев'яні полотна сучасного пристрою з фільонками шириною 50 мм.

врізка заміків львів

Якщо вам відома особливість конструкції замка та двері, то процес встановлення фурнітури буде нескладним.

Особливості використання плоских замків

У дерев'яні міжкімнатні двері нової та старої конструкції врізання плоских замків можна здійснювати без обмеження, навіть при обробці наличниками.

Якщо двері виконані з МДФ і мають ширину 35 мм, то встановлювати на неї можна плоский замок зменшеного розміру, в яких розмір більшого широкого язичка становить не більше 15 мм. Також ширина торцевого налагодження фурнітури не повинна перевищувати 25 мм. Це викликано особливостями структури МДФ-плити, яка здатна прийняти він динамічне навантаження. Тому врізання замку здійснюється лише у раму з дерева.

Нюанси застосування круглих замків

Незважаючи на велику кількість форм ручок у круглих замків, принцип установки є для всіх єдиним. Механізм фурнітури виготовляють для полотен із товщиною 35-45 мм. Круглі замки для великих дерев'яних дверей не завжди доступні у продажу, проте особливість цього виду фурнітури полягає в тому, що її можна адаптувати до полотна будь-якої товщини. Для цих цілей достатньо замінити коротке водило клямки, що являє собою пластину зі сталі 2-3 мм у перерізі з отвором на одному кінці, довшим аналогічним елементом.

монтаж серцевини

Залежно і матеріалу дверей проводиться самостійна установка позиції тумблера виходу клямки. Для дерев'яних дверей цей показник дорівнюватиме 70 мм, а для полотна з МДФ — 60 мм. Фурнітура, призначена для врізання в міжкімнатні двері, має особливість - розташовану з внутрішньої сторони личинку, що підвищує зручність замикання.

Якщо необхідно правильно врізати замок у двері, що відчиняються в ліву сторону, то рекомендується поміняти місцями личинку та клямку, що можливо тільки при розборі конструкції. Однак цей варіант не прийнятний для офісів через його легкогор злому навіть без спеціального обладнання.

Інструкція з встановлення замка у міжкімнатні двері

Захід складається з кількох послідовних етапів, перший із яких — підготовчий.

Підготовка

Залежно від вибраного типу замка, потрібний різний набір витратних матеріалів та інструментів. Ручка-заскочка встановлюється простіше: необхідно лише зробити отвір відповідного діаметра.

монтаж серцевини львів

Важливо! Досвідчені майстри рекомендують здійснювати роботи, пов'язані з обробкою та монтажем, після остаточного облаштування підлогового покриття.

Монтаж поворотного замка з фіксатором (з ручкою та личинкою) відрізняється більшою складністю, оскільки крім двох отворів для ручки та личинки вимагає створення гнізда в торцевій частині полотна.

Вибір висоти, на якій буде здійснено врізання замку, є важливим моментом, особливо для каркасної конструкції. У дерев'яні двері замок можна врізати в будь-якій бажаній точці, а в каркасних полотнах необхідно проводити установку фурнітури в спеціально закладеному брусі, який розташовується на висоті 90-100 см від основи.

Установку фурнітури можна здійснювати до монтажу або на міжкімнатну конструкцію, що діє. Якщо в процесі монтажу працює електрофрезер, то полотно надійно закріплюють в горизонтальному положенні, стапелем. При цьому сторона, що обробляється, повинна знаходитися обличчям до майстра.

Підготовка інструменту

Для встановлення запірної конструкції підготуйте необхідні інструменти:

 • Вимірювальний інструмент: трикутник для столярних робіт, рулетка, олівець.
 • Столярні інструменти: викрутки плоского та хрестового типу, молоток, стамеска, стапель, долото.
 • Механічні та електричні інструменти: шуруповерт та комплект біт, пір'яні свердла, свердло для роботи з дерев'яними матеріалами (6 мм), відповідні за розміром коронки, електрофрезер.

Кожен домашній майстер має у арсеналі практично весь список необхідних інструментів.

Особливості монтажу замка за допомогою фрезерного верстата

Відступіть від підлоги 1 м і позначте точку встановлення замка до полотна. При цьому ручка може бути розташована на іншій висоті, залежно від переваг користувачів.

Глибина врізання фурнітури визначається трикутником шляхом виміру корпусу замка. Необхідно відкласти отримане значення олівцем на полотні, а верхню частину замку описати за контуром.

Далі вибирається місце для клямки та свердловини. Для цього вимірюється відстань від центру замкової щілини до кінця замку. На двері наноситься відповідна розмітка, після чого перовим свердлом висвердлюються отвори для замкової свердловини із клямкою.

Далі наносять мітки для виїмки, в які буде встановлений замок. Для цього фурнітуру ригельною планкою притуляють до торця полотна. В інструмент встановлюється фреза необхідного кола і проводиться висвердлювання виїмки. При цьому ригельна планка має входити в дверне полотно повністю.

Далі вирізується виїмка для свердловини замку. Вставленою у фрезер пазовою фрезою вирізається жолобок такого розміру, щоб запірний механізм поміщався в нього ідеально. Кордони отриманого поглиблення для естетики обробляються стамескою та молотком.

З поглиблення видмухується стружка і негайно поміщається замок. Ригельна планка фіксується до дверей за допомогою саморізами, після чого встановлюється безпосередньо фурнітура.

Монтаж запірного механізму без фрезера

Щоб здійснити монтаж запірного механізму без цього виду інструменту, вам знадобиться вимірювальна лінійка та олівець, а також стамески різної ширини та круглі напилки. Основний робочий інструмент - електродвері та набір свердел 10-14 мм. Здійснити подальші дії вам допоможе докладна інструкція:

 • Позначте потрібне розташування ручки на полотні, відступивши від підлоги 70-100 см. Прикладіть запірний механізм боком до обличчя полотна. Отвори вглиб дверей, виготовлені свердлом, виробляються під невеликим кутом.
 • Вирівнюється поверхня гнізда. Прикладіть замок до обличчя дверей, намітте серцевину, зробіть два отвори та вирівняйте їх напилком. Ці дії здійснюйте на протилежному боці полотна.
 • Конструкція вставляється в паз, простягається стрижень для ручок. Язичок замку слід виставити назовні. Позначки для нього ставляться на одвірку полотна, по яких будуть пророблятися паз для частини замку. Планка кріпиться в міру готовності запірного механізму.
Як правильно зробити розмітку?

Розмітку найчастіше наносять за певними шаблонами або, спираючись на основні розміри частин запірного механізму, які необхідно додати до полотна. Лінії розмітки фахівці рекомендують наносити за допомогою загостреного шила чи голки. Таким чином, вдається працювати безпосередньо за контуром. Лінія олівця має власну товщину, що дає похибку.

При монтажі круглого замку

Апріорі необхідно точно встановити локацію круглого замка на дверях. Після цього наноситься розмітка із застосуванням інструкції з монтажу виробу та шаблону. Висота від підлоги повинна бути рівною 965 мм. Розмітка наноситься з боку личинки з урахуванням товщини полотна і довжини язичка запірного механізму.

На лицьовій стороні полотна наноситься дві точки. Для отримання першої необхідно відміряти від краю дверей відстань 60 мм, а для другої — 70 мм.

монтаж серцевини ціни

На полотні викреслюється отвір діаметром 50 мм, який необхідний для монтажу ручки. У торцевій частині дверей навпроти основного отвору окреслюється другий діаметр 23 мм, який буде основою для отвору під клямку.

При установці плоского запірного механізму

На одвірку двері необхідно накреслити олівцем вертикальну та горизонтальну осі. Поперечна лінія наноситься на висоті 965 мм від точки чистової підлоги. Якщо двері виконані з цільного масиву дерева або мають ретро-конструкцію, горизонтальну вісь слід накреслити на висоті 800 мм. Розмітку наносять по замку, що додається до дверей, олівцем і по даному кресленню здійснюють вибір замка. Отримане гніздо буде дещо більше за необхідний розмір, що дозволить відрегулювати зазор для механізму.

При позначці отворів для монтажу личинки та шпинделя існують певні нюанси. Вона здійснюється із прикладанням замку збоку. Отвори при цьому роблять із додатковим відступом від торця дверей. Ширина цих отворів повинна дорівнювати аналогічному параметру торцевої накладки.

Наступна стадія - визначення та розмітка точок саморізів. Після нанесення розмітки, висвердлюються отвори для шурупів. Коли вони повністю закручені, замок прикріплений до дверей, встановіть на запірний механізм ручку та накладку для язичка.

Ручка у замку може мати круглу або Г-подібну форму. Для монтажу цього елемента необхідно здійснити такі дії:

 • З лицьового та зворотного боку полотна необхідно прикріпити на саморізи декоративні накладки.
 • Вставте та зафіксуйте стрижень для монтажу ручок.
 • Накрийте полотно і на коробці нанесіть позначку, що відповідає положенню язичка.
 • Лінійкою виміряйте довжину язичка, нанесіть відповідні позначки на коробі.
 • Накладку прикладіть до позначок та обведіть.
 • По межі обвідної лінії потрібно свердлом зробити отвори, форма яких доводиться до потрібної стамески.
 • На останній стадії конструкції замку встановлюється вкладка і фіксується метизами.

Після монтажу обов'язково перевірте плавність ходу та чіткість роботи замка. Якщо виявлено похибку, то можна змінити локалізацію язичка.

Монтаж замка круглого типу

Для висвердлювання отворів по нанесеній розмітці потрібно коронка, що підходить по діаметру. Діаметр отвору має бути досить великим для входження механізму та достатнім для перекриття його декоративними накладками. Можна користуватися готовими комплектами коронок.

При висвердлюванні отворів на поверхні можуть утворитися тріщини та сколи. Щоб запобігти цьому, отвори слід робити з двох стогонів углиб до центру. Потім цим способом робиться отвір у торцевій частині дверей для механізму. У центральній частині розмітки висвердлюється отвір для язичка.

У підготовленому гнізді встановіть замок, вийміть клямку і обведіть фурнітуру по контуру, вийміть клямку. Стамескою проштробити отвір з достатнім для проходження зовнішньої пластини розміром. При здійсненні цього заходу слід дотримуватись граничної обережності, щоб вирізати необхідну висоту та зберегти естетику дверей. Перевірте двері та фурнітуру на працездатність.

Таким чином, при дотриманні рекомендацій та при достатньому інструментальному оснащенні вам вдасться успішно здійснити врізання замку будь-якої хибності.