Монтаж електричної та газової плити Львів :: Ціни на підключення

Монтаж електричної плити Львів потребує навичок роботи по електриці, або дотримання алгоритму. Тому краще довірити процес професіоналам. Виконати такі роботи, а також провести монтаж газової плити Львів допоможе компанія «Наш Майстер».

Спеціалісти допоможуть у проведенні будь-яких заходів ремонту, у тому числі прибирання після їх закінчення. Але щоб розуміти, як процес встановлення та під’єднання повинен проходити, пропонуємо розібратися в його тонкощах.

Встановлення електричної плити

Щоб правильно виконати підключення електричної плити у Львові, спершу потрібно провести підготовчі роботи та вивчити теорію. По-перше, підключення має виконуватися до окремої розетки зі своєю лінією та автоматичним вимикачем. Тут можуть знадобитися послуги електрика у Львові, які пропонують спеціалісти «Наш Майстер». Електричний монтаж плити у Львові потребує провід на 3 жили з перетином не менше 4 мм. Розетка підбирається відповідна, у діапазоні 25-32 А.

монтаж електричної плити Львів

Якщо необхідно провести встановлення електричної плити у сучасну мережу (у тому числі варильні панелі), треба пам’ятати, що вони можуть бути трьох, або чотирьохконтактні. Виделка поставляється не у всіх моделях техніки, тому при підключенні є декілька нюансів. Наприклад, якщо у техніці під’єднання повинно проводитися 4 проводами (2 фази, заземлення та 0), а мережа підтримує лише 3, потрібно використати спеціальну перемичку. Вона найчастіше вироблена мідною, та йде у комплекті. Нею треба з’єднати фазні проводи, один потім буде підключений до мережі.

Виявити, який провід що проводить при монтажі електричної плити у Львові допомагає кольорова розмітка. Фази частіше мають чорний, коричневий, білий колір. Нульовий – синій або блакитний.

Підключення індукційної електричної плити

Процес не дуже сильно відрізняється від стандарту, при цьому практично немає різниці, відбувається підключення електричної плити, панелі, або духової шафи. Для цього використовують провід ПВС (у ізоляції ПВХ) достатнього перетину. Далі алгоритм простий:

 1. Панель доступу. Це зона позаду техніки, прихована під невеликою металевою пластиною. Фіксується на гвинти, для зняття знадобиться викрутка.
 2. Клеми. Після знаття кришки, стане видно клеми. До них потрібно підвести кабель, зафіксувавши його спеціальнім затискачем. Гвинти поки повністю затягувати не треба.
 3. Перемичка. Якщо проводиться монтаж старої моделі електричної плити у Львові, працювати доведеться у 3 жили – фаза (L1), заземлення (PE) та нейтральна (N). Нові екземпляри мають вже 4 жили – двофазне підключення. У першому варіанті після монтажу електричної плити достатньо просто зняти перемичку між землею та нейтральнім проводом, після чого виконувати з’єднання. У другому – переставити її так, щоб з’єднати фазні проводи.
 4. Послідовність. Щоб правильно все під’єднати, потрібно посадити на клему спершу зелене заземлення, потім нейтральний синій, за ними фазу.

Після монтажу електричної плити та встановлення клем на їх місця, необхідно провести перевірку. На цьому етапі треба впевнитися, що всі контакти міцно затягнуті та не мають свобідного ходу. Якщо цього не зробити, може зламатися не тільки прилад, а і вся під’єднана частина мережі. Потім панель закривається і вмикається в роботу.

Кілька корисних порад

Проводячи монтаж плити електричного типу самостійно, рекомендуємо мати на увазі такі моменти:

 • спершу обов’язково треба встановити автоматичний вимикач та УЗО;
 • заземлення при встановленні електричної плити у Львові потрібно бути, але його не можна поєднувати з проводом від іншої техніки, тільки на окремий кабель у розетці.

монтаж газової плити Львів

Більшість сучасних виробників враховують такі моменти, поставляючи спеціальну захисну шину для заземлювального підключення.

Встановлення газової плити

Такі роботи значно відрізняються від монтажу електричної плити, у Львові краще довірити їх спеціалістам. Причина у високому рівні ризику – якщо щось буде виконано неправильно, може статися витік, або навіть вибух газу у домі. Співробітники «Наш Майстер» допоможуть дуже просто отримати якісну модель вдома, бо вони виконують не тільки роботи по підключенню газової плити, але й перевезення у Львові, що дуже зручно. Якщо ж ви вирішили самостійно провести заміну такої техніки, варто отримати необхідні теоретичні знання.

Вибір та підготування місця для встановлення газової плити

Перше, що треба враховувати – поверхня під технікою повинна бути ідеально рівною. Інакше є ризик витоку рідини зі страв, що призводить до опіків, заливання пальника, частішого прибирання. Виконуючи монтаж газової плити у Львові, частіше майстри користуються спеціальними ніжками на гвинтових регуляторах висоти. Але можна скористатися й простими підкладками. Головна вимога до матеріалу – він повинен бути вологостійкий та витримувати навантаження техніки с додатковою вагою до 25 кг. Вирівнювання по горизонталі виконується за допомогою будівельного рівня.

Вибір місця потребує виключити прямий контакт зі стінами або меблями. Це допоможе уникнути вплив високих температур на інші поверхні, що може їм зашкодити та навіть призвести до підпалу. Елементи керування та підключення газової плити у Львові повинні бути у прямому доступі на випадок аварійної ситуації. Також необхідно уникати сусідства із мийками, місткостями з водою тощо. Якщо для цього потрібно перенести якісь елементи, ми також надаємо послуги сантехніка.

Важливим моментом при підготовці до монтажу газової плити, Львів це чи будь-яке інше місто, є витяжне обладнання. Це також впливає на вибір місця, оскільки воно не повинно бути далеко від шахти вентиляції – чим довша траса повітропроводу, тим нижче його ефективність.

Підготовка необхідного до встановлення плити інструменту

Щоб виконати всі роботи якісно та не витрачати зайвого часу на пошук якихось деталей, необхідно починати монтаж газової плити зі збору таких матеріалів:

 • шланг для підведення газу від лінії, підійде спеціальний або універсальна версія;
 • кран кулькового типу, спеціалізований для роботи у газорозподільних системах;
 • прокладки (поставляються в комплекті, але можна зробити запас);
 • набір викруток та ключів (розвідний та газовий);
 • ущільнювач у вигляді стрічки або нитки;
 • не дуже концентрований розчин мила у воді (для перевірки герметичності).

Це все, що знадобиться для встановлення газової плити своїми руками.

Типи підключень газу до плитки

Існує 2 типи підведення подібної техніки до централізованої системи подачі газу:

 • гнучкий спеціалізований шланг;
 • металева труба у комплектації.

встановлення газової плити у Львові

Розберемо обидва варіанти монтажу газової плити у Львові.

Газові шланги для підключення

Таке обладнання має проходити сувору сертифікацію, тому його слід купувати лише у спеціалізованих магазинах. Ще одним плюсом такого придбання стане консультація – продавець може дати корисні рекомендації та порадити найбільш вигідний варіант. Сучасні майстри використовують 3 основні різновиди гнучкого підводу:

 • стандартний гумовий;
 • гума з металевим обплетенням;
 • шланги з сильфону.

При встановленні газової плити у Львові вибір між цими різновидами залежить від попередніх замірів та потрібних експлуатаційних характеристик.

Гума є найбільш популярним варіантом через її високу витривалість і невисокі ціни. Для виготовлення використовується вулканізований тип, в якості армування – нейлонова нитка. Робочі температури такого з’єднання – від -35 до +50 градусів за Цельсієм. Матеріал може роками справно виконувати свої функції без втрати пружності та гнучкості. Обплетення додає витривалості та міцності, підвищує стійкість до механічних впливів.

встановлення електричної плити у Львові

Сильфон – це металопластиковий гофр, спеціально розроблений для встановлення у Львові газових плит, або подібного обладнання. Він стійкий до підвищеного тиску або його перепадів. Також сильфонова трубка може тягнутися без втрати надійності з’єднання. Недоліком такого варіанту є його вартість.

Підключення плити за допомогою металевої трубки

Не дивлячись на загальну застарілість технології, вона досі є надійною. При цьому має цей варіант і свої недоліки:

 • потреба в спеціалізованому обладнанні (трубогиб, зварювальний агрегат);
 • трудомісткість;
 • фіксування приладу на місці, після чого його не відсунеш.

У ситуації, коли таке під’єднання є необхідним, краще звернутися до професіоналів, самостійно виконати такий монтаж газової плити не помилившись дуже складно. Наші спеціалісти, що виконують ремонт квартир у Львові, допоможуть зробити все якісно та швидко, оскільки мають усі необхідні навички та досвід роботи навіть з такими методиками.

Процес підключення газової плити поетапно

Перше, що треба зробити перед початком робіт – переконатися, що кран по газовій магістралі повністю закритий, щоб уникнути витоку. Потім виконують дії за таким алгоритмом:

 1. Підготовка місця. Техніка встановлюється поряд з обраною локацією, розпаковується та звільняється від усього зайвого.
 2. Встановлення ніжок. Вкручувати їх потрібно так, щоб був ресурс у 5-6 обертів, що дасть можливість відрегулювати рівень.
 3. Під’єднання до мережі. При підключенні важливо уважно стежити за наявністю прокладок. Спершу з’єднують шланг з магістральною лінією, потім плиту повільно підсовують ближче до стіни, але не менше, ніж на 10-15 см відстані.
 4. Кран. Інший кінець трубки під’єднується до запірного крану.
 5. Вирівнювання. Треба досягнути ідеально горизонтального рівня, у чому допоможе або будівельний інструмент, або встановлена на поверхню тарілка, наповнена водою. При перехилі вода буде стікати.
 6. Прибирання. Якщо все працює, цей етап стане останнім. Вивіз сміття у Львові можна довірити спеціалізованим організаціям, або виконати самостійно.

підключення електричної плити у Львові

Важливо пам’ятати, що такі роботи можна проводити самостійно лише при заміні техніки. На відміну від встановлення електричної плити, у Львові первинне газове обладнання потребує присутності спеціаліста з наявною ліцензією на подібні роботи.

Поширені запитання

? Чому не можна проводити встановлення газової моделі вперше самостійно?

Ця процедура потребує більш ретельного контролю, щоб запобігти аварії або витоку газу з магістралі.

 

? Чи можу я підключити електроплиту без заземлення? Чи буде вона працювати?

Так, працювати прилад буде. Але таке підключення не рекомендоване, оскільки поверхні можуть бити вас током. При короткому замиканні це може призвести до серйозних травм.

? Чи можна замовити перевезення обладнання за місто, чи ви працюєте тільки у його межах?

Так, наші машини возять і за місто, але ціна залежатиме від кілометражу (15-10 грн за 1 км в залежності від відстані).

? Чи надаєте ви ще якісь послуги стосовно ремонту, наприклад, роботу по деревині (треба переробити меблі під нову техніку)?

Так, в нас є послуга виклику майстра-столяра. Умови детально описані у відповідній категорії на стартовій сторінці сайту.