Монтаж кондиціонерів Львів :: Доступні ціни на встановлення

Кожна людина турбується про власний комфорт. Сприятливі побутові умови позитивно впливають на якість життя та продуктивність.

А створення таких умов практично неможливе без кондиціонера. Адже саме прохолода влітку і тепло в холодні пори року створюють відчуття затишку і комфорту.

монтаж кондиціонерів Львів

Кондиціонер – це пристрій, який робить мікроклімат у приміщенні комфортним для перебування. Здебільшого цей прилад використовують для охолодження повітря, проте він може слугувати ще й обігрівачем та зволожувачем. З настанням спеки питання про монтаж кондиціонерів Львів набуває все більшої актуальності. Далі детальніше розглянемо різновиди та специфіку монтажу цих приладів. Наперед хочемо зазначити, що встановлення кондиціонерів Львів варто довіряти професіоналам.

Різновиди: який кондиціонер встановити?

Кондиціонери класифікують за різними критеріями: конструкція, функціонал, місце монтажу та інші. В першу чергу перед покупкою кондиціонера потрібно визначитись з завданнями, які він повинен виконувати. Адже монтаж кондиціонерів Львів може забезпечити не лише охолодження, хоч це і залишається його основним завданням. На сьогодні виготовляють моделі, що здатні виконувати такі функції:

 1. Охолодження.
 2. Обігрів.
 3. Озонування – наповнення киснем, нейтралізація запахів, бактерій та вірусів.
 4. Осушення, якщо в приміщенні підвищена вологість.
 5. Вентиляція – циркуляція повітря без підігріву чи охолодження.

Це лише частина можливостей пристрою, а повний набір функцій конкретної моделі варто уточнити в магазині перед покупкою.

встановлення кондиціонерів Львів

Монтаж кондиціонерів залежить від їх конструкції. Розрізняють моноблокові та спліт-системи. Найбільшою популярністю користуються саме спліт-системи. Хоча моноблокові значно простіші у встановленні, транспортуванні та обслуговуванні. Спліт-системи складаються з внутрішнього та зовнішнього блока. Вони мають більшу потужність, тому для великих приміщень варто обрати монтаж спліт-систем. Також за типом конструкції розрізняють такі кондиціонери:

 • Віконні – розміщують такі кондиціонери здебільшого під вікном. Прості в користуванні, але шумні. До того ж можуть негативно впливати на освітлення в кімнаті.
 • Мобільні – не кріпляться до стіни. Їх легко транспортувати користуючись коліщатами. Експлуатація та встановлення кондиціонерів такого типу не потребує великих знань та зусиль. Більшість таких моделей можуть виконувати функції обігріву, вентиляції та озонування. Серед недоліків – велика ціна та шумна робота.
 • Касетні – монтуються на стелю. Переваги таких моделей у рівномірній циркуляції повітря, адже кріпляться вони переважно посередині підвісної стелі. А ще їх легко вписати в будь-який інтер’єр.
 • Канальні – встановлюються також на стелю, але мають приховану систему. Такий тип може мати декілька внутрішніх блоків під’єднаних до одного зовнішнього. Таку систему ще називають мультиспліт. Єдиний нюанс в регулюванні режимів. Задавати режим і повністю керувати можна лише тим блоком, біля якого найближче знаходиться зовнішній. Всі інші регулюються частково.
 • Настінні – найбільш поширена модель. Не створюють шум при роботі, доступні в ціні, прості в користуванні. Для встановлення кондиціонерів Львів слід звернутися до майстрів. Також потрібно періодично проводити обслуговування пристрою. Кондиціонери такого типу не створюють багато шуму під час роботи.
 • Підлогово-стельові – схожі до настінних, різниця лише у внутрішньому блоці. Він має трохи іншу будову та вигляд і може кріпитися як на підлозі, так і під стелею.
 • Колонні – досить габаритні агрегати. Зазвичай монтаж кондиціонерів такого типу проводять у великих приміщеннях, які потрібно швидко охолодити. Кріплять таку систему до підлоги, вона має вигляд колони, звідси й назва.

Особливості встановлення кондиціонерів

Монтаж чи ремонт будь-якої техніки потребує певних знань та навичок. Найкраще довіряти цю роботу професіоналам. Ознайомитися з нашими послугами можна на головній сторінці. Для того, щоб бути впевненим в професійності майстра, треба мати хоча б загальне уявлення про встановлення кондиціонерів Львів. Розглянемо основні особливості пов'язані з монтажем спліт-систем.

монтаж кондиціонерів

Специфіка монтажу кондиціонерів

Найперше, з чим потрібно визначитись – це місце встановлення кондиціонерів. Встановити пристрій потрібно так, щоб повітря в приміщенні рівномірно циркулювалося. До того ж важливими факторами є наявність електропроводки та трубопроводів, а також чистота повітря. До монтажу внутрішнього і зовнішнього блоку є свої вимоги. Крім того, варто пам’ятати, що відстань між внутрішнім і зовнішнім блоком не повинна бути великою, адже це безпосередньо впливає на продуктивність.

З огляду на те, що встановлення спліт-системи – досить специфічне заняття, для його виконання потрібно вибирати кваліфікованих монтажників.

Внутрішній блок

Стандартне встановлення внутрішнього блоку складається з двох етапів: кріплення коробки та проведення магістралі. Можуть знадобитися і додаткові послуги. Все залежить від конкретного випадку, тому це потрібно обговорити з компанією на початку співпраці.

Внутрішній блок спліт-системи встановлюють на відстані 10 см до стелі та найближчої стіни та 100 см від найвищої поверхні (шафи чи комода). Заборонене встановлення кондиціонерів над приладами, що виділяють тепло. Важливо забезпечити достатньо місця для проведення технічного обслуговування або ремонту техніки у Львові. Не слід проводити монтаж кондиціонерів Львів так, щоб струмінь холодного повітря був спрямований на людину.

Зовнішній блок

Зовнішній блок монтують на фасаді будинку. Кріплення треба використовувати із запасом, воно має витримувати вагу трьох таких блоків. Поверхня, до якої кріпитиметься пристрій, повинна бути гладкою. Врахуйте, що увімкнений кондиціонер постійно вібрує. Для кріплення погано підходять стіни із газобетону.

Рекомендований монтаж кондиціонерів на незасклених балконах, лоджіях, під навісом. Між стіною та зовнішнім блоком повинна бути відстань 10 см. Це допоможе уникнути перегрівання пристрою.

встановлення кондиціонерів

З’єднання

Дуже важливим етапом є з’єднання всієї системи та електромонтажні роботи у Львові. Майстри зобов’язані забезпечити герметичність всіх з’єднань. Якісно прокладена фреонова магістраль повинна бути без перегинів.

Найкращим варіантом підключення до електромережі є окрема лінія. Це потрібно для того, щоб не перевантажувати загальну лінію. Особливо гостро це питання стоїть в будівлях, де проводку вже давно не змінювали. Тому перед тим, як провести монтаж кондиціонерів Львів, подбайте про додатковий автомат на щитку.

Законом України передбачено, що встановлення кондиціонерів потрібно проводити так, щоб конденсат не стікав вільно і не заважав перехожим. Тому слід подбати про під’єднання дренажної трубки до каналізації. Інакше можете отримати штраф.

Етапи монтажу спліт-системи

Можна виділити таку послідовність дій, за якою проводиться монтаж кондиціонерів Львів, враховуючи подані вище рекомендації:

 1. Визначитися з місцем встановлення внутрішнього корпусу.
 2. Провести додаткову лінію електромережі.
 3. Провести монтаж зовнішнього корпуса.
 4. Прокласти труби.
 5. Забезпечити електричні з'єднання між зовнішнім і внутрішнім блоками.
 6. Пересвідчитися у герметичності пристрою.
 7. Провести вакуумування.
 8. Заправити холодоагент в систему.
 9. Здійснити підключення до електромережі.
 10. Протестувати роботу кондиціонера.

монтаж спліт-систем

Інформація про те, як правильно проводити монтаж спліт-систем цікава всім, хто планує покупку кондиціонера. Адже обізнаність може вберегти від багатьох помилок. Кожна людина, яка дбає про комфортні умови життя, обирає тільки кваліфікованих сантехніків, монтажників, електриків. І навіть прибирання інколи краще довірити професіоналам.

Поширені запитання

? Чи можна самостійно проводити встановлення кондиціонерів Львів?

Так. Але з умовою, що ви володієте потрібними навичками. Неправильний монтаж може призвести до перебоїв у роботі, або і взагалі до ламання кондиціонера. Якщо ви все-таки вирішили встановлювати агрегат своїми силами, слід впевнитись у дотриманні всіх вимог і рекомендацій. Оскільки некомпетентна людина не може передбачити всі ризики, то радимо звернутися до фахівця, який проведе якісний монтаж кондиціонерів Львів.

 

? Коли найкраще встановлювати кондиціонер?

Що стосується внутрішнього блоку, то найкраще встановлювати його, поки робите ремонт. Адже монтаж кондиціонерів у всякому разі залишить безлад та будівельне сміття. Великих збитків можна уникнути лише, якщо роботу виконують справжні професіонали. Для встановлення зовнішнього блоку є певні нюанси, пов’язані з погодними умовами. Стосовно самого пристрою, то немає ніяких погодних обмежень для монтажу. Проте один із завершальних етапів – вакуумування – можна проводити лише за температури з позначкою +. Відповідно ви можете запросити майстра для встановлення кондиціонерів Львів навіть взимку, але завершити монтування і запустити агрегат можна буде лише з настанням тепла.

? Як вибрати майстра?

Зараз існує безліч способів знайти потрібного майстра. Для того, щоб не переживати за якість виконаних робіт, найкраще вибирати монтажника в тій самій компанії, де здійснювали покупку. Таким чином ви точно матимете гарантії. Хороший варіант – спеціалізовані сервісні компанії, які надають послуги встановлення кондиціонерів Львів. Здебільшого такі компанії теж дають гарантії на виконані роботи. До того ж туди можна буде періодично звертатися для технічного обслуговування пристрою. Не радимо вибирати сумнівних фахівців з оголошень в Інтернеті. Можливо їхні послуги коштують дешевше, але є ймовірність, що потім треба буде платити вдвічі більше. Адже ніхто не гарантує якість виконаних робіт такими спеціалістами.

? Чому важливо правильно вибрати місце для кондиціонера?

Монтаж кондиціонерів Львів проводиться спираючись на вимоги та рекомендації. Якщо майстер радить вам місце, яке найкраще підходить для внутрішнього блока спліт-системи та може обґрунтувати свою думку, то варто прислухатися. Адже кваліфікований монтажник прагне зробити все для того, щоб ви могли сповна насолодитися перевагами кондиціонера. Розташування безпосередньо впливає на правильне функціонування агрегата.

Ще одна порада: проводьте монтаж кондиціонерів Львів так, щоб потік холодного повітря був спрямований на сонячну сторону кімнати або вікно. Саме ці поверхні найбільше нагріваються влітку. Охолодження кімнати буде більш ефективним, якщо ліквідувати джерела тепла.